ویژگی های وکیل ملکی حرفه ای

وکیل ملکی حرفه ای کیست؟

ویژگی وکیل خوب ملکی

ویژگی وکیل خوب ملکی

وکیل ملکی حرفه ای به وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود که به صورت تخصصی و ویژه در مورد دعاوی کیفری و حقوقی مربوط به امور ملک فعالیت می کند.  در بحث پرونده های حقوقی، پرونده هایی که مربوط به زمین و ملک هستند، پیچیدگی بسیار زیادی دارند.

از این رو لازم است حتماً  یک وکیل با تجربه، برای حل چنین پرونده‌هایی اقدام نماید. مهمترین ویژگی وکیل ملکی داشتن مسئولیت پذیری و وجدان کاری بالا می باشد. باید اذعان نمود، پیچیدگی ، اهمیت و حساسیت بسیار بالا، شاخصه اصلی پرونده های ملکی است.

بنابراین و بطور قطع وکیل ملکی حرفه ای باید با فرایند اقدامات قضایی و حقوقی آشنایی کامل داشته باشد.

ویژگی های یک وکیل ملکی حرفه ای

وکیل ملکی معمولاً تخصص بسیار مناسبی در حوزه پرونده های ملکی دارد. زمانی که یک پرونده به او محول می شود تمامی جوانب و زوایای مختلف را آنالیز کرده و بر پرونده اشراف کامل پیدا می‌کند. وکیل ملکی خوب باید بسیار ریز بین و دقیق باشد. و با ارائه مشاوره دقیق و همه جانبه پرونده را به صورت کامل برای موکل خود تشریح و در صدد حل آن برآید.

از جمله مهمترین ویژگی ها و صفات وکیل ملکی حرفه ای حسن اخلاق، دانایی و صداقت کامل می باشد. یک وکیل کارآزموده و حرفه ای در برابر چالش‌ها و مشکلاتی که در طی پرونده به وجود می آید باید از خود شکیبایی نشان دهد. در طی مسیر به خوبی مسائل مربوط به پرونده را تحت ارزیابی و تحلیل قرار دهد. ادله مورد نیاز برای حل پرونده را به بهترین شکل ممکن جمع آوری و در اختیار مراجع قانونی قرار دهد.

بهترین وکیل ملکی

وکیل ملکی کارآزموده باید بتواند حقوق موکل خود را استیفا نماید. به هیچ وجه نگذارد به منافع و حقوق این شخص آسیبی وارد شود. همچنین وکیل ملکی حرفه ای باید دانش حقوقی بسیار مناسبی در مورد مسائل مربوط به املاک داشته باشد.

بهترین وکیل ملک

بهترین وکیل ملک

 تسلط بر مسائل ثبتی از مهم ترین توانایی های وکیل ملکی است. وی همچنین لازم است به قوانین و مقررات جاری دادگاهها و مراجع قضایی تسلط کافی داشته باشد. و نگارش لایحه را به حد غایت و به بهترین شکل انجام دهد. همچنین به خوبی تمامی ابعاد و نکات مهم حقوقی و مؤثر در دفاع از حقوق موکلش را در لایحه ذکر نماید. و در حضور قاضی، به بهترین شکل ممکن از منافع موکلش دفاع نماید.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی متخصص

انواع مشکلات حقوقی در حوزه ملک باعث می شود تا منافع افراد در برخی معاملات جابجا گردد. در چنین شرایطی حضور یک وکیل ملکی کار بلد و حرفه‌ای می‌تواند شرایط را به بهترین شکل ممکن به سمت موکل تغییر دهد.

اینکه با توجه به قوانین مربوط به آیین دادرسی چگونه باید یک دعوا را طرح نمود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوع از دید موکلین که دعوا را مطرح می کنند و انتظار نتایج مثبت از آن دارند، بسیار مهم است.

وکیل متخصص دعاوی ملکی شخصی است که می تواند در دعاوی مربوط به املاک ایفای نقش نماید. به خوبی از حق موکل خود در برابر فرد متجاوز، در محضر قانون دفاع نماید. مشکل وی را با دریافت هزینه ای معقول و در کمترین زمان ممکن حل کند.

هزینه وکالت در امور ملکی تا چه میزان است؟

هزینه وکالت و ضرر و زیان ملک

هزینه وکالت و ضرر و زیان ملک

شاید شما و یا بستگانتان تا کنون با برخی دعاوی ملکی مواجه شده باشید. در این موارد، سوال اساسی این است که برای کمک گرفتن از وکیل متخصص دعاوی ملکی چه مقدار هزینه باید پرداخت شود؟

در این خصوص دغدغه افراد هزینه‌های بالای حق الوکاله است. این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از افراد، قید مراجعه به وکیل متخصص امور ملکی را بزنند. نتیجه چنین اقدامی در غالب موارد، ضرر و زیان بیشتر به افراد است. پرونده‌های مختلف مالی و حقوقی با توجه به نوع و پیچیدگی، زمان و انرژی زیادی از وکیل سلب می نماید. اما حسن استفاده از وکیل، به رغم پرداخت هزینه، نتیجه مطلوب و رضایتمندی بیشتر موکل خواهد بود.

مزایای وکیل حرفه ای و با تجربه در امور ملکی

زمانی که شما از وجود یک وکیل ملکی حرفه ای بهره مند می شوید، پرونده شما به صورت کاملاً ‌تخصصی مورد رسیدگی قرار می گیرد. باید دانست دعاوی ملکی انواع مختلفی دارند که هر کدام باید به صورت تخصصی پیگیری شوند. این کار از عهده شما برنخواهد آمد. به عنوان مثال دعاوی اجاره، سرقفلی، تنظیم سند رسمی، تصرف عدوانی، تخلیه ید، جعل سند و…. را فقط وکلای حرفه ای می توانند پیش ببرند.

مشاوره رایگان و سرانجام کار

حسن ختام این مطالب آنکه در طی حلسه مشاورره رایگان با وکیل، شما در جریان ابغاد حقوقی پرونده خود قرار خواهید گرفت. وکیل به شما خواهد گفت که همیشه در مورد مسائل حقوقی و قانونی امکان ضایع شدن حق افراد وجود دارد. در انواع دعاوی ملکی مانند تصرف عدوانی، فسخ قرارداد اجاره، تخلیه ملک مسکونی، تخلیه ملک تجاری و یا سرقفلی احتمال ضرر و زیان وجود دارد. معمولاً هیچکس نمی‌خواهند ضرری متوجه منافعش باشد. بنابراین منطق حکم می کند این موضوعات توسط یک وکیل ملکی متخصص پیگیری شود.

زمانی که بهترین وکیل ملکی را برای دعاوی حقوقی و ملکی خود انتخاب می نمایید، وی راهگشای مشکلات حقوقی ملکی شما خواهد بود.

بیشتر مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

آخرین نوشته ها

فهرست
Call Now Button