وکیل دیه اتباع خارجی

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 عصر با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل دیه اتباع خارجی، دیه اتباع افغان

برای گرفتن حقوق قانونی خود در مورد دیه ، با وکیل دیه اتباع خارجی در گروه ملکی اداری تماس بگیرید.

"<yoastmark

 وکیل اخذ دیه اتباع خارجی

مصونیت جان افراد از هر گونه آسیب و تعرضی مسلم است. در صورت ورود آسیب علیه تمامیت جسمانی افراد، حسب مورد، قصاص یا دیه، به آن تعلق میگرید. سوالی که مطرح می شود، این است در صورتیکه علیه جان اتباع خارجی در داخل کشور، آسیبی وارد گردد، آیا مشمول قصاص یا دیه میشود یا خیر؟ در صورت شمول دیه بر اتباع خارجی، میزان آن، چگونه محاسبه می شود؟

امنیت جانی اتباع بیگانه در قانون 

مطابق قانون اساسی، تمام افراد ساکن در خاک ایران اعم از اتباع ایرانی و خارجی از تعرض مصون می باشند.  بنابراین در صورتی که آسیب جسمانی بر تبعه خارجی وارد گردد، بر اساس قانون مجازات اسلامی، حسب مورد، برای آن، قصاص یا دیه در نظر گرفته می شود.

مطلب مفید | وکیل تابعیت و اقامت ایران برای اتباع افغانی و …

دیه اتباع خارجی در جرائم غیرعمدی

چنانچه در جرائم غیرعمدی آسیب جسمانی بر تبعه خارجی وارد گردد، مانند افراد ایرانی، به آن، دیه تعلق می گیرد و مرتکب باید، دیه را پرداخت نماید.

آسیب در حین کار و نقش وکیل برای گرفتن دیه اتباع خارجی

چنانچه حین کار به کارگر تبعه خارجی، آسیب جسمانی وارد شود حالت های خاص ممکن است وجود داشته باشد. در نتیجه در مواردی دیه تعلق گرفته و بیمه جبران خسارت میکند و در مواردی خیر. وکیل دیه اتباع خارجی بر این موارد اشرافیت دارد.

مطلب مفید | وکیل برای گرفتن تابعیت ایرانی

وکیل دیه اتباع خارجی تصادف

وکیل دیه اتباع خارجی تصادف

در چه موارد بیمه خسارت و آسیب وارده را جبران می کند؟

هر گاه کارگر خارجی دارای مجوز اقامت و مجوز کار باشد، خسارت آسیب جسمانی را بیمه پرداخت می کند.

چه زمان بیمه به کارگر خسارت پرداخت نمیکند؟

اگر کارگر مجوز اقامت داشته باشد اما فاقد مجوز کار باشد، بیمه چیزی پرداخت نمی کند و دیه کارگر را کارفرما باید پرداخت کند.

اخذ دیه توسط وکیل دیه اتباع خارجی 

اگر کارگر خارجی فاقد مجوز کار و اقامت باشد، بیمه خسارتی پرداخت نمی کند. اما دیه آسیب جسمانی کارگر را کارفرما باید پرداخت نماید. وکیل دیه اتبارع خارجی میتواند در این مورد چنانچه کارفرما دیه را نپردازد ، نسبت به اخذ دیه اقدام نماید.

آسیب جسمانی در تصادف رانندگی

در تصادفات رانندگی چنانچه مقصر حادثه ایرانی و آسیب به اتباع خارجی وارد شود، دیه تبعه خارجی از محل بیمه شخص ثالث راننده مقصر حادثه پرداخت می گردد. هر چند تبعه خارجی مجوزاقامت نداشته باشد. در این موارد وکیل دیه اتباع خارجی می تواند نقش موثری برای گرفتن دیه تبعه خارجی داشته باشد.

میزان دیه تبعه خارجی

در مقررات جزایی ایران، تابعیت ملاک تعیین دیه نیست. در تعیین میزان دیه، نگاه فقهی و دینی حاکم است. بنابراین در مواردی که در اثر جرائم غیر عمدی و در جرائم عمدی که امکان قصاص وجود ندارد، میزان دیه بر اساس دیانت یا نوع دین مجنی علیه و مرتکب مورد توجه قرار میگیرد و پرداخت میشود.

در همه موارد ، وکیل دیه اتبارع خارجی میتواند حامی شما باشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • علی سینا رسولی
  30 آگوست 2023 22:58

  سلام وعرض ادب
  من یک اتباع افغانستانی هستم درکارگاه شیشه کار میکردم و شیشه برگشت داخل چشمم رفت و قرنیه را به اندازه ای شش ملی متر پاره کرده کار فرما از پرداخت حقوق درطول مدت درمان خودداری کرده و فقط هزینه ای عمل جراحی را پرداخت کرده ومصارف سیتی اسکن و رفت برگشت کرایه ماشین و خوراکی که داخل بیمارستان صورت گرفته را نمیپذیرد تکلیف من چیست ؟آیا دیه بمن تعلق می‌گیرد ؟

  پاسخ
  • اگر مجوز لازم برای کار داشته باشید امکان پیگیری حقوقتان از طریق اداره کار میسر است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up