وکیل سرقفلی مغازه خوب و حرفه ای

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل سرقفلی مغازه ، قانون سرقفلی مغازه

وکیل سرقفلی مغازه

وکیل سرقفلی مغازه

بهترین وکیل سرقفلی مغازه را بشناسید

وکیل سرقفلی مغازه از جمله وکلایی است که بسیاری از صاحبان کسب و کار روال کاری این نوع وکیل را می شناسند. اما برخی از افراد نیز درباره این موضوع آشنایی کامل را ندارند. هستند کسانی که ممکن است برای گرفتن حقوق خود، آگاهی و دانش کافی در حوزه های قانونی را نداشته باشند و به همین دلیل، به وکیلی توانمند و البته سخنور نیاز دارند.

در این بین، وکلایی هستند که در حوزه سرقفلی فعالیت می کنند. در صورت بروز هر گونه مشکل می توان برای جلوگیری از تضییع حق از توانایی وکیل سرقفلی و دعاوی حق کسب و پیشه استفاده نمود.

بسیاری از افراد در حوزه های گوناگون کسب و کار در نگاه اول گمان می‌کنند که اگر تنها به وکیل دادگستری مراجعه کنند، مشکل آن ها رفع می گردد. در صورتی که این چنین نیست و شما باید به وکیل دوره دیده همان حوزه مراجعه نمایید. تا بتوانید وکیل را در جریان روند پرونده خود قرار دهید و کمترین پروسه و هزینه را برای این کار در نظر بگیرید.

سرقفلی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با سرقفلی مغازه ، قانون جدید و راههای انتقال آشنایی پیدا کنید. چرا که بسیاری از افراد با سرقفلی و نحوه مطالبه آن آشنایی کامل ندارند. به همین دلیل است که، به اهمیت وکیل سرقفلی مغازه در تجارت و یا کسب و کار خود نیز پی نبرده اند. سرقفلی که در گذشته  به آن حق کسب و پیشه هم گفته میشد، در حوزه قانونی خود به رابطه بین موجر و مستاجر اشاره می کند.

البته بسیاری از صاحبان کسب و کار با این حق خود آشنایی ندارند و به همین ترتیب بعدها با مشکلات زیادی رو به رو می شوند. توجه داشته باشید مادامی که فروشگاه، مغازه و یا هر مکان تجاری مشتریان خاص خود را دارد و در بین مردم به جایگاه خاصی رسیده است، مالک و یا مستاجر که سرقفلی حق آن ها است باید حق زحمات خود را برای این رشد و توسعه دریافت نمایند. عموم مردم  این گونه تصور می‌کنند که سرقفلی تنها جزء حق و حقوق مالک است.

در این مورد بهتر است قانون تخلیه ملک تجاری 1376 بیشتر تحقیق کنید و مطالعه لازم را داشته باشید. قانون ملک تجاری سال 56 نیز قابل اهمیت است.

حق سرقفلی از آن کیست؟

باید به این نکته اشاره نمود که حق سرقفلی تنها در حوزه حقوق مالک نیست. چرا که در قانون روابط موجر و مستاجر ممکن است مستاجر اولیه ملک مورد نظر را به مستاجر ثانویه واگذار کنند و این چنین است که حق سرقفلی را می تواند از وی طلب نماید.

با توجه به توصیه های وکیل سرقفلی مغازه مالک اولیه فروشگاه، مکان تجاری، مغازه و یا هر مکان این چنین دیگر در زمان عقد قرارداد می تواند یک مبلغ مشخص را در قرارداد خود ذکر کند که این مبلغ به عنوان مبلغ سرقفلی دریافت می گردد.

اما چنان چه مستاجر در زمان اجاره ملک این قصد را داشته باشد که مکان مورد نظر را به مستاجر دیگری تحویل دهد، این اختیار را دارد که مبلغ درج شده در قرارداد را خود با مالک اصلی را، از مستاجر جدید نیز دریافت نماید. بعد از تمام شدن مدت قرارداد اجاره و یا به هر دلیلی فسخ شدن قرارداد، مستاجر مبلغ سرقفلی را که به مالک پرداخت کرده است را از مستأجر ثانویه طلب می کند.

مزایای استفاده از وکیل سرقفلی

وکیل سرقفلی کیست

وکیل سرقفلی کیست

استفاده از دانش و مهارت این نوع وکلا، دارای مزایا و فواید بسیاری است. شما برای جلوگیری از اتلاف وقت و هم چنین پرداخت هزینه های بالای دادرسی برای دفاع از حقوق خود، بهتر است به وکیل سرقفلی مغازه مراجعه کنید. به این دلیل که وکیل در این زمینه می ‌تواند بخاطر دانش و تجربه کافی روند دادرسی را مدیریت نماید. آن دسته از افرادی که با مشکلات مطالبه سرقفلی رو به رو هستند، معمولا صاحب انواع کسب و کار در حوزه های گوناگون هم چون تجار به شمار می آیند.

امروزه مردم به این درک رسیده اند که هر کاری نیاز به متخصص دارد. به همین دلیل تنها وکیل سرقفلی مغازه در کمترین زمان ممکن مراحل دادرسی را به بهترین شکل ممکن طی کرده و پرونده تجاری آنها را به پایان می رساند. شما زمانی که از یک وکیل ماهر استفاده می کنید، نیازی به حضور در جلسات دادگاه ندارید. زیرا وکیل اسناد و مدارک لازم را ارائه و در آنجا از حقوق شما دفاع مینماید.

ارزش معنوی و مادی سرقفلی

عمدتا سرقفلی را یک حق معنوی می شناسند. حقی که افراد برای ادامه شغل خود و هم چنین کسب سود بیشتر به آن صد در صد نیاز دارند. سرقفلی را در گروه اموال غیر منقول تبعی قرار می دهند. و تنها وکلای متبحر در این زمینه می ‌توانند برای گرفتن حقوق افراد به شکل هوشمندانه اقدام نمایند.

وکیل میتواند در اموری نظیر مطالبه سرقفلی ، دعوای سرقفلی ، اختلافات مربوط به خرید مغازه دارای سرقفلی و… اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد.

وکیل سرقفلی مغازه همیشه این نکته را یاد آوری می کند که برای کسب در آمد، حفظ سرقفلی جز اولویت ها به حساب می آید. همین موضوع می ‌تواند به ارزش مادی علاوه بر ارزش معنوی سرقفلی تاکید کند. به گونه ‌ای که در حوزه قانونی می ‌توانید پیگیری ‌های لازم را برای اخذ حق سرقفلی داشته باشید.

از جمله حقوق نامشهود همچون سر قفلی می‌توان به حق اختراع، ارزش برند شرکت، ، حق کپی رایت و مواردی نظایر آن اشاره نمود. تمامی مصداق ‌های گفته شده مشهود نیستند، اما در گروه دارایی های شرکت و یا مکان تجاری مورد نظر قرار می گیرد.

اهمیت مراجعه به وکیل سرقفلی 

امروزه در دنیای تجارت و کسب و کار وجود یک وکیل امری ضروری به نظر می آید. همانگونه که اشاره شد وکیل سرقفلی نیز برای اخذ بسیاری از حق و حقوق صاحبان کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد. به طور معمول این نوع وکیل به خوبی می داند که می توان سرقفلی را به عنوان یک حقوق، با قابلیتی هم چون نقل و انتقال در نظر گرفت.

حق و حقوق مالک و مستاجر در ضمن عقد قرارداد

مستاجر زمانی می تواند ملک را به فرد دیگری انتقال دهد که حق انتقال به غیر از وی در عقد قرارداد از وی سلب نشده باشد. برخی از مستاجران به این نکته توجهی ندارند و بعد ها با مشکلات ریز و درشتی روبه‌رو می‌شوند. در این موارد بهتر است از وکیل سرقفلی مغازه کمک بگیرند.

به طور معمول این وکیل به مالکان این نکته را یادآوری می کند که :

اگر مالک به صورت شرعی سرقفلی را به مستاجر منتقل کنند در زمان تخلیه مستاجر می تواند سرقفلی را با قیمت عادله روز مطالبه نماید. ممکن است در زمان عقد قرارداد مالک این حق را نداشته باشد که اجاره‌ بها را افزایش دهد. و در طی سال های آتی نیز با همان اجاره، ملک را به مستاجر جدید واگذار نماید. در این مورد مستاجر میتواند از مستاجر جدید مبلغی را به عنوان مبلغ سرقفلی دریافت کند.

پیشنهاد میشود در زمان عقد قرارداد از یک وکیل سرقفلی مغازه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

جمع بندی مطالب

ما در این مقاله به صورت مختصر و مفید شما را با شرایط قانونی سرقفلی آشنا کردیم. شما درمراجعه به وکیل کسب و کار این اختیار را دارید که از تبحر، دانش و تخصص وی استفاده نمایید. و سعی کنید بدون هیچ گونه مشکلی در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه از حقوق خود در دادگاه دفاع کنید. متاسفانه برخی از افراد با این موضوع آشنایی ندارند. باید به این نکته توجه نمود که در دادگاه تنها اسناد و مدرک قانونی و موجود می تواند پاسخگو باشد. البته سخنوری افراد جزء عوامل کلیدی برای اخذ حق و حقوق، محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up