اقامت ترکیه با خرید ملک توسط وکیل ملکی و مهاجرتی

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

اقامت ترکیه با خرید ملک از طریق وکیل ملکی و مهاجرتی

خرید ملک در کشور ترکیه با کمک وکیل ملکی

خرید ملک در کشور ترکیه با کمک وکیل ملکی

با وکیل ملکی برای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کنید

امروزه بسیاری از افرادی خواهان اخذ اقامت دائمی کشور ترکیه هستند.

این افراد معمولاً بدنبال وکیل مهاجرت به ترکیه می باشند.

کارشناس حرفه ای و یا وکیل با تجربه در امر مهاجرت و اقامت که بتواند مشکلات آنان را حل کند.

برای دریافت اقامت کشور ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد. از میان راه‌های اخذ اقامت ترکیه می‌توان به یافتن فرصت شغلی، ثبت شرکت و خرید ملک در ترکیه اشاره کرد. خرید ملک یکی از محبوب‌ترین روشن‌های اخذ اقامت ترکیه به ­حساب می‌آید.

این روش مهاجرتی برای افرادی که سرمایه نسبتا زیادی دارند، مناسب است. در ادامه درباره شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بیشتر توضیح خواهیم داد.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از متقاضیان اخذ اقامت ترکیه، خواهان خرید ملک در این کشور هستند. اخذ اقامت با خرید ملک نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد.

از این جهت کارت اقامت کشور ترکیه را برای خریداران ملک می‌توان طی مدت نسبتا کوتاهی دریافت کرد. اکثر افراد پیش از اقدام برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه ، حتماً با مشاور و وکیل ملکی خرید ملک در ترکیه مشورت می‌کنند.

بررسی شرایط کلی برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور

به­ طورکلی افرادی که خواهان اخذ اقامت ترکیه به روش ابتیاع ملک هستند، در ابتدا باید شهر مورد نظر برای خرید ملک در این کشور را انتخاب کنند. شایان ذکر است میزان قیمت املاک در ترکیه به عوامل متعددی بستگی دارد.

افراد برای خرید ملک در ترکیه باید حداقل نیم میلیون لیر سرمایه داشته باشند. وکیل ملکی پس از اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک می‌تواند برای همسر و فرزندان متقاضی نیز ویزا بگیرد.

 در ابتدا به افرادی که در ترکیه خانه خریده‌اند اقامت یک‌ساله این کشور اعطا می‌شود. درصورتی­که خواهان تمدید کارت اقامت خود باشید باید مالکیت ملک خریداری شده را به فرد دیگری واگذار نکنید.

به دارندگان اقامت ترکیه با خرید ملک مجوز کار در این کشور نیز اعطا می‌شود. فرایند اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه بین شصت تا نود روز زمان می‌برد.

در ترکیه قوانین مربوط به خرید ملک توسط افراد خارجی به طور مرتب تغییر می‌کند. از این جهت بسیاری از افراد برای دریافت راهنمایی در زمینه نحوه انجام امور حقوقی مربوط به خرید ملک با یک وکیل ملکی مشورت می‌کنند. وکلای ملکی از آخرین تغییرات ایجادشده در زمینه نحوه خریداری ملک آگاه هستند. این افراد می‌توانند در زمینه انجام امور حقوقی مربوط به خرید ملک به متقاضیان کمک کنند.

بررسی مراحل حقوقی اخذ اقامت ترکیه

متقاضیان اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در ابتدا باید سرمایه لازم برای خرید خانه را به یک حساب بانکی در این کشور منتقل کنند. افتتاح یک حساب بانکی به نام خریدار ملک در کشور ترکیه جهت انتقال سرمایه الزامی به­ حساب می‌آید.

پیش از خرید ملک وکیل ملکی باید درباره وضعیت حقوقی خانه استعلام بگیرد. داشتن نتیجه این استعلام برای موافقت اداره مهاجرت کشور ترکیه با درخواست صدور ویزا برای خریدار ملک ضروری محسوب می‌شود.

انتقال مالکیت خانه در ترکیه

انتقال مالکیت خانه در ترکیه

پس از دریافت نتیجه استعلام، وکیل ملکی یک سند انتقال مالکیت تنظیم می‌کند. خریدار و فروشنده باید سند انتقال مالکیت را به صورت کتبی تأیید کنند.

این سند تنها در صورت تأییدشدن توسط طرفین قرارداد از نظر اداره مهاجرت ترکیه معتبر به ­حساب می‌آید. پس از تنظیم گواهی انتقال مالکیت طی سی تا چهل و پنج روز برای ملک خریداری شده سند جدیدی به نام خریدار صادر می‌شود.

 مدت اعتبار کارت اقامت صادرشده برای خریداران ملک پنجاه و دو هفته است. متقاضیانی که می‌خواهند برای همسر و فرزندان خود نیز کارت اقامت اخذ کنند باید سند ازواج و گواهی تولد فرزندانشان را نیز به اداره مهاجرت ترکیه تحویل دهند.

برای دریافت راهنمایی در زمینه نحوه انجام امور حقوقی مربوط به خرید ملک می‌توانید با مؤسسه ملکی اداری تماس بگیرید.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه

یکی از مدارک مهم برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک سند انتقال مالکیت است. از میان سایر مدارک ضروری برای دریافت کارت اقامت می‌توان به پاسپورت معتبر و چهار قطعه عکس اشاره کرد. هزینه صدور کارت اقامت کشور ترکیه برای خریداران ملک در حال حاضر دویست و پنجاه لیر است.

این هزینه برای بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره مهاجرت از متقاضیان دریافت می‌شود. داشتن رسید پرداخت این هزینه در هنگام دریافت کارت اقامت ضروری به­ حساب می‌آید.

تنظیم سند انتقال مالکیت توسط وکیل ملکی

تنظیم سند انتقال مالکیت توسط وکیل ملکی

از میان سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد. متقاضیان دریافت کارت اقامت ترکیه باید ارزش ملک خریداری شده را در هنگام ثبت درخواست اخذ اقامت ذکر کنند.

در نظر داشته باشید نوع اقامت اعطایی به افراد باتوجه­به ارزش ملک خریداری شده تعیین می‌شود. اکثر متقاضیان پیش از خرید ملک میزان بودجه خود را به وکیل ملکی اعلام می‌کنند.

در صورتی که ارزش ملک خریداری شده بالای هفت و نیم میلیون لیر باشد، وکیل ملکی می‌تواند پس از گذشت 36 ماه برای خریدار تابعیت ترکیه را اخذ کند. شایان ذکر است امکان دریافت تابعیت ترکیه برای افرادی که ملک با ارزش پایین‌تر از مبلغ ذکرشده خریداری کرده‌اند، وجود ندارد.

سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک و عوامل مؤثر برهزینه

به طورکلی روش اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک برای افرادی که سرمایه اولیه نسبتا بالایی دارند، ایده­ ال است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک باید حداقل نیم میلیون لیر سرمایه داشته باشید.

از میان عوامل مؤثر بر قیمت خانه در کشور ترکیه می‌توان به محل قرارگیری ملک، امکانات کلی ساختمان و متراژ آن اشاره کرد. در حال حاضر نرخ هر متر مربع خانه در شهر استانبول به طور تقریبی پانزده هزار لیر است.

نتیجه‌گیری

در صورت تمایل به اخذ اقامت ترکیه باید در ابتدا یک سند انتقال مالکیت بین خریدار و فروشنده تنظیم شود. ارائه این سند برای صدور کارت اقامت ترکیه توسط اداره مهاجرت این کشور الزامی به ­حساب می‌آید.

نوع اقامت اعطایی به افراد باتوجه ­به ارزش ملک خریداری شده تعیین می‌شود. تنها افرادی که ملکی با ارزش بالای هفت و نیم میلیون لیر بخرند، برای دریافت کارت اقامت دائم و تابعیت ترکیه واجد شرایط هستند.

برای دریافت راهنمایی درباره نحوه اخذ اقامت می‌توانید با ما تماس بگیرید. ما با بهترین وکلای مهاجرتی در ترکیه همکاری می‌کنیم. مشاوران ما پرونده‌های موفق بسیار زیادی در زمینه نهاجرت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up