برگزاری کلاسهای کنکور جهت قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه ( یوس ، سات ، تومر)

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه

آزمونهای بین المللی ترکیه

آزمونهای بین المللی ترکیه

برگزاری کلاسهای کنکور جهت قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه ( یوس ، سات ، تومر)

آن دسته از افرادی که تمایل دارند در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنند، باید بتوانند قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه را تجربه کنند.

این بدان دلیل است که اعتبار این دانشگاه‌ها افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل خود را به این کشور می‌رسانند‌.

آزمون‌های YOS، SAT و تومر معروف‌ترین آن‌ها هستند که قبولی در آن‌ها ساده نیست.

برای قبولی در این آزمون‌ها لازم است تا بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید.

برای این کار بهتر است در کلاس‌هایی که تیم مهاجرتی ما در ترکیه برای شما در نظر گرفته، شرکت کنید و با موفقیت کلاسهای آمادگی کنکور را پشت سر بگذارید.

با این روش می‌توانید از قبولی خود مطمئن شوید.‌

مطلب مفید | اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه

برای قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه ، آزمون YOS را به یاد داشته باشید

این آزمون که برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه طراحی شده است، آزمون سختی نیست و افراد زیادی می‌توانند در آن قبول شوند. YOS در واقع مخفف کلمه­ای به معنی آزمون برای دانشجویان خارجی است. اگر تمایل دارید تا در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شوید، باید حتماً در این آزمون شرکت کنید. این آزمون فقط مختص ترکیه است و آزمونی بین‌المللی محسوب نمی‌شود.

نکته‌ای که باید بدانید این است که هر دانشگاه این آزمون را در زمان خاصی انجام می‌دهد و برخی نتیجه برخی دانشگاه‌های دیگر را می‌پذیرند. این امتحان در زمینه دروس ریاضی برگزار می‌شود و همین باعث می‌شود که اگر زبان ندانید به مشکل برنخورید. بسیاری از این دانشگاه‌ها این سؤالات را به زبان‌های عربی و انگلیسی نیز ترجمه می‌کنند.

 البته علاوه بر زمان متفاوت برگزاری این آزمون در دانشگاه‌های مختلف، موضوعات مورد امتحان نیز می‌تواند متفاوت باشد‌. در واقع هر دانشگاه علاوه بر مباحث ریاضی می‌تواند موارد دیگری را که برای پذیرش نیاز دارد، در این آزمون بگنجاند. هر دانشگاه حتی برای رشته‌های مختلف نیز آزمون‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرد؛ در نتیجه اگر تمایل دارید قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه را تجربه کرده، حتماً به رشته، دانشگاه و زمان برگزاری آزمون دقت کنید.

آزمونSAT   یکی از آزمون‌های بین‌المللی است.

آزمون SAT  یکی از آزمون‌های بین‌المللی است.

بهتر است بدانید آزمون SAT چه شرایطی دارد

یکی از آزمون‌های بین‌المللی که در ترکیه برای ورود به دانشگاه برگزار می‌شود، آزمونSAT  است. در واقع اگر بتوانید در این آزمون قبول شوید، می‌توانید در دانشگاه‌های ترکیه پذیرفته شوید، البته باید بدانید که پیش‌نیاز شرکت در این آزمون و قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه آن است که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

البته این آزمون ازآن‌جهت بین‌المللی محسوب می‌شود که در بسیاری از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا و نروژ نیز برگزار می‌شود. این آزمون دارای سه بخش اجباری است که ریاضی، نوشتن و خواندن آن سه بخش محسوب می‌شود، بخش اختیاری این آزمون انشا است. در بخش خواندن کسانی موفق می‌شوند که بتوانند متون طولانی را به انگلیسی مطالعه کنند و به پرسش‌ها پاسخ دهند. اغلب سؤالات در زمینه علوم اجتماعی و انسانی و رمان‌های ادبی پرسیده می‌شود.

آزمون تومر، گام مهم برای قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه

برای سنجش زبان ترکی باید آزمون تومر بدهید

برای سنجش زبان ترکی باید آزمون تومر بدهید

قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه یک دغدغه برای متقاضیان تحصیل در ترکیه می باشد. آزمونهای متعددی برای ورود به دانشگاههای ترکیه وجود دارد.

آزمون تومر نیز یکی دیگر از آزمون‌هایی است که در ترکیه از متقاضیان خارجی برای تحصیل در دانشگاه به عمل می‌آید. در واقع این آزمون، سنجش میزان تسلط بر زبان ترکی است و می‌تواند مدرکی باشد که برای تحصیل و تحقیقات در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی به دانشجویان کمک کند.

تومر که در واقع به معنای تحقیق، آموزش و یادگیری به زبان ترکی است، در سال ۱۹۸۴ توسط دانشگاه آنکارا پایه گذاری شد.

تومر مرکزی است که در ابتدا افراد کمی در آن حضور داشتند؛ اما امروزه توانسته است توجه متقاضیان بسیاری را به خود جلب کند. مرکزی که این آزمون را برگزار می‌کند، توسط آموزش عالی ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود و گواهی آن برای ورود به دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی بسیار اهمیت دارد.

تومر دارای ۶ سطح مختلف است و برای گذراندن هر سطح باید ۵ تا ۷ هفته زمان صرف کنید. سپس در دو آزمون کتبی و شفاهی شرکت کرده و موفق می‌شوید به سطح بعدی بروید. در این مرکز می‌توانید ۵ روز در هفته و هر روز ۴ ساعت آموزش ببینید. اینکه شما چه زمانی در این آزمون قبول شوید، بسته به شرایطی که دارید متفاوت است. اگر از دانش‌آموزان ممتاز باشید، سریع‌تر قبول خواهید شد و درصورتی‌که موفق نشوید، باید دوباره سطح را طی کنید.

برای قبولی در آزمون در کلاس‌ها شرکت کنید.

برای قبولی در آزمون در کلاس‌ها شرکت کنید.

خود را برای قبولی در آزمون آماده کنید

حال که با این آزمون‌ها تا حدود زیادی آشنا شدید، بد نیست بدانید که قبولی آزمونهای بین المللی ترکیه به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. باید برای این آزمون‌ها تلاش کرده و مدت زمانی را صرف مطالعه کنید تا به مرحله‌ای برسید که بتوانید در این آزمون‌ها پیروز شوید.

همان گونه که کلاس‌هایی برای آمادگی شرکت در کنکور وجود دارد، دوره‌هایی نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند برای شرکت در این آزمون‌ها آماده شده تا بتوانید به سهولت در آنها موفق شوید.

مهم این است از مؤسسات و کلاس‌هایی استفاده کنید که اطلاعات مفید و جامعی را در اختیار شما قرار دهند. کلاس‌های آمادگی کنکور توسط تیم مهاجرتی ما می‌تواند بالاترین سطح از آمادگی را در شما ایجاد کند تا برای پیروزی در  آزمون ها آماده شوید.

کلام پایانی

یکی از راه‌های اقامت در کشور ترکیه، قبولی در دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی آن است. البته قبولی در دانشگاه‌های ترکیه بسادگی امکان ندارد.

دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش دانشجو از آزمون‌های متعددی استفاده می‌کنند که قبولی در این آزمون‌ها کار به نسبت دشوار است.

برای اینکه بتوانید از سد قبولی آزمون‌های بین المللی ترکیه  بگذرید و بتوانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید، لازم است تا حتماً در کلاس‌های آمادگی این آزمون‌ها شرکت کنید و اطلاعات خود را به­صورت هدفمند افزایش دهید.

تیم مهاجرتی ما در ترکیه برای کمک به متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، کلاس‌های آمادگی این آزمون‌ها را برگزار می‌کند.

در کنار این مورد می‌توانید از متخصصان ما برای دریافت اقامت یا ویزا نیز کمک بگیرید.

بهتر است قبل از هر تصمیم ، از طریق مطالعه سایت های برخی دانشگاههای ترکیه ؛ ابتدا اطلاعات خود را افزایش دهید.

مطلب مفید | خرید ملک در کشور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up