وکیل شناسنامه کیست؟

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل شناسنامه کیست؟

وکیل شناسنامه کیست؟

وکیل شناسنامه

ثبت احوال مربوط به ثبت ولادت، ازدواج، طلاق و فوت است. بنابراین ثبت احوالات شخصی را ثبت احوال می نامند. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد تغییراتی در شناسنامه افراد ایجاد شود . در این صورت باید با شرایط تعویض شناسنامه آشنا باشیم. این موارد را یک وکیل ثبت احوال می تواند به بهترین شکل انجام دهد.

آشنایی با وکیل شناسنامه

یکی از موضوعات پرکاربرد در جامعه ، پیگیری اقدامات مربوط به ثبت احوال است. این موضوع همواره با تقاضای بالایی برای امور مختلف همراه است. سوالات زیادی در این زمینه وجود دارد. بنابراین ممکن است همیشه به مشاوره یک وکیل با تجربه و آگاه نیاز داشته باشید. وکیلی که به قوانین از جمله قانون ثبت احوال مسلط باشد. لذا برای دریافت مشاوره حقوقی در حوزه ثبت احوال اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک وکیل شناسنامه خوب پیدا کنید.

درخواستهای مهم در ثبت احوال کدامند؟

  1. تغییر نام و نام خانوادگی
  2. تغییر سند
  3. دریافت مدارک المثنی
  4. تغییر سن

علاوه بر هر یک از موارد ذکر شده، هرگونه مشکلی که در زمینه ثبت احوال ایجاد می شود با مشاوره با یک وکیل شناسنامه مجرب قابل حل است.

افراد برای چه اقداماتی می توانند به وکیل شناسنامه مراجعه کنند؟

وکیل ثبت احوال به وکیلی گفته می شود که اولاً در امور دعاوی با تجربه باشد. در ثانی ، پرونده وکالت معتبر داشته باشد. و همچنین در حوزه اقدامات مربوط به ثبت احوال از تجربه کافی برخوردار باشد.

از جمله مواردی که توسط وکیل شناسنامه قابل اعمال است و می توان پرونده را به وی سپرد، عبارتند از: تغییر سن (کاهش یا افزایش سن)، حذف نام خانوادگی همسر از شناسنامه پس از طلاق یا فوت، اخذ شناسنامه ایرانی برای اتباع خارجی، تغییر نام و نام خانوادگی، ابطال شناسنامه متوفی، اخذ شناسنامه المثنی.

همچنین در صورتی که افراد در زمینه شناسنامه مشکلات دیگری داشته باشند می توانند با مراجعه به وکیل متخصص در صدور شناسنامه و ثبت احوال به راحتی مشکل خود را حل کنند.

وکیل شناسنامه با تجربه

اگر شهروند ایرانی هستید می توانید از خدمات یک وکیل مجرب برای دریافت شناسنامه استفاده کنید. از جمله بهره مندی از مشاوره حقوقی در خصوص اخذ شناسنامه یا وکالت یکی از خدمات وکیل جهت مراجعه به ثبت حوال. این خدمات شامل آشنایی با مراحل اداری اخذ شناسنامه نیز می باشد. اگر در مورد شناسنامه و ثبت نام خود در ایران سوالی دارید، وکلای مجرب ما می توانند اطلاعات لازم و کافی را برای کاهش روند اداری اخذ شناسنامه در اختیار شما قرار دهند.

وکیل تغییر سن شناسنامه

وکیل تغییر سن شناسنامه

وکیل تغییر سن شناسنامه

هنگامی که یک واقعه مهم در ثبت استناد ثبت می شود، یک رونوشت نزد فرد باقی می ماند. بنابراین وقتی شناسنامه خود را عوض می کنید، مطالب قبلی روی آن نوشته نمی شود. بلکه، در اداره ثبت احوال از قبل به ثبت رسیده است. باید دلایل کافی برای تغییر مواردی مانند نام و سن وجود داشته باشد. به عنوان مثال، برای تغییر سن، باید ثابت کنید که شناسنامه شما متعلق به خواهر یا برادرتان است و برای شما شناسنامه صادر نشده است. و مواردی از این قبیل.

در همه موارد مورد نظر وکیل ثبت احوال می تواند راهنما و مشاور حقوقی شما باشد.

وکیل کاهش سن

همانطور که قبلا ذکر شد، برای تغییر سن خود به دلیل موجهی نیاز دارید. آشنایی با کارهای اداری انجام شده نیز زمان زیادی می برد. در برخی موارد ممکن است برای اثبات کاهش سن نیاز به اقدام قانونی باشد. بنابراین برای این کار به وکیل شناسنامه نیاز دارید. وکیلی که در این زمینه مسلط باشد و در مراحل مختلف پرونده به شما کمک کند. وکیل کاهش سن، در این زمینه به شما مشاوره حقوقی می دهد و در عین حال می توانید از خدمات حقوقی وی استفاده کنید.

هزینه وکیل تغییر سن شناسنامه

باید توجه داشت هر موردی بسته به شرایط ، هزینه های خاص خود را دارد. این امر در مورد وکیلی که سن شناسنامه را تغییر می دهد، نیز صدق می کند. البته علاوه بر هزینه های قانونی، هزینه های مربوط به تغییر سن در شناسنامه شامل هزینه درخواست تمبر غیرمالی، هزینه دفتر قضایی و هزینه پزشکی قانونی نیز می باشد.

ثبت ولادت و مرگ در اداره ثبت احوال

  • ثبت ولادت

در ایران ولادت نوزاد تازه متولد شده بدون توجه به ایرانی یا خارجی بودن باید به اداره ثبت احوال اطلاع داده شود. همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور باید تولد فرزندان خود را به کنسولگری ایران در آن کشور گزارش دهند.

این اطلاعات شامل: مکان و زمان تولد، تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی کودک، جنسیت کودک و … می باشد. همچنین تمام این موارد باید در شناسنامه ثبت شوند. پس از ثبت تولد فرزندان ایرانی؛ شناسنامه صادر می شود. اگر فرزند در ایران از پدر و مادر خارجی متولد شده باشد، گواهی ولادت صادر می شود. مهلت اعلام تولد فرزند پانزده روز از تاریخ تولد می باشد.

اقدامات حقوقی مربوط به ولادت و ثبت قانونی آن میتواند توسط وکیل شناسنامه و ثیت احوتل دنبال شود.

  • ثبت مرگ

فوت کلیه اتباع داخل کشور اعم از ایرانی یا خارجی و همچنین تولد نوزاد مرده یا کودکی که بلافاصله پس از تولد فوت می کند باید به مامور ثبت احوال اعلام شود. مرگ ایرانیان خارج از کشور نیز به کنسولگری های محلی یا سازمان ثبت احوال گزارش می شود. مرگ اتباع خارجی پس از ثبت به پلیس گزارش می شود. یک نسخه از گواهی نیز به سازمان ثبت احوال ارسال می شود. این موضوع به وزارت امور خارجه اطلاع رسانی خواهد شد.

اطلاعاتی مانند: زمان و مکان فوت، نام و نام خانوادگی و …. باید در گواهی فوت ثبت شود.

مطلب مفید | وکیل ارث و انحصار وراثت

تنوع اقدامات وکیل شناسنامه

همانطور که احتمالاً متوجه شدید اقدامات حقوقی وکیل شناسنامه و ثبت احوال در خصوص تولد ، فوت ، ازدواج و طلاق ، متعدد است. در اینگونه موارد وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری میتوانند مشاور و وکیل قابل اعتماد برای شما باشند. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

مطلب مفید | وکیل حضانت فرزند پسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up