بهترین وکیل طلاق

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

بهترین وکیل طلاق

همراه با بهترین وکیل طلاق

همراه با بهترین وکیل طلاق

دعاوی خانوادگی بخش بزرگی از دعاوی حقوقی را تشکیل می‌دهند. یکی از دلایل اصلی مراجعه به دادگاه‌های خانواده ، درخواست طلاق است. قوانین طلاق پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و حل پرونده‌های مربوط به آن ممکن است با دشواری‌هایی همراه شود. در مواردی که پرونده بغرنج می‌شود کمک‌گرفتن از وکیل اهمیت می‌یابد. در این مقاله نکاتی در خصوص قانون طلاق و انتخاب بهترین وکیل طلاق ارائه می‌دهیم.

مطلب مرتبط | درخواست طلاق از طرف مرد

طلاق در احکام اسلامی حق مرد است و زن نیز در موارد خاص می‌تواند از این حق استفاده کند. از جمله این شرایط می‌توان به عدم پرداخت نفقه اشاره کرد. اگر دوست دارید بیشتر در مورد قانون طلاق در ایران بدانید به خواندن ادامه دهید.

طلاق در قانون ایران

طلاق در قانون جمهوری اسلامی ایران از حقوق یک‌طرفه (ایقاع) محسوب می‌شود. مطابق با این قانون، طلاق حق مرد است و پایان رابطۀ زناشویی با ارادۀ مرد یا نماینده و وکیل وی صورت می‌گیرد. البته شرایطی نیز در نظر گرفته شده است که حق طلاق را در مواردی به زن می‌دهد.

بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران زن در دو حالت می‌تواند درخواست طلاق بدهد؛ 1. درصورتی‌که ضمن عقد حق طلاق را از زوج دریافت کرده و صاحب وکالت‌نامه باشد و 2. یکی از شرایط قانون مدنی را که به‌موجب آن زن صاحب حق طلاق می‌شود داشته باشد. دریافت وکالت‌نامه در برخی موارد پیچیدگی‌هایی دارد و به همین دلیل بهتر است پس از مشورت با وکیل اجرای درخواست طلاق انجام شود. شما می‌توانید برای آشنایی و مشاوره با بهترین وکیل طلاق با ما در ارتباط باشید.

درصورتی‌که زن هنگام عقد حق طلاق ‌گرفته باشد می‌تواند به نمایندگی از همسر خود طلاق را جاری کند. در بخش‌های بعدی به انواع طلاق از منظر قانون و فقه می‌پردازیم و شرایطی را که به‌موجب آن زن قادر است حق طلاق را بگیرد، بررسی می‌کنیم.

پرونده‌های طلاق بخش بزرگی از پرونده‌های حقوقی را تشکیل می‌دهند.

پرونده‌ طلاق بخشی از دعاوی حقوقی

انواع طلاق

دو نوع از مهم‌ترین انواع طلاق عبارت‌اند از طلاق رجعی و طلاق بائن. در طلاق رجعی هرگاه زوجین پشیمان شوند می‌توانند به زندگی بازگردند. در طلاق رجعی درصورتی‌که بازگشت در طول عده باشد نیازی به عقد مجدد نیست (عده دورانی چندماهه است که زن باید صبر کند تا بتواند مجدداً به عقد مردی درآید).

طلاق بائن برخلاف طلاق رجعی است؛ به این معنی که اگر زن و مرد بخواهند به هم برگردند لازم است ابتدا مجدداً عقد کنند. طلاق بائن نیز خود اقسامی دارد. انواع طلاق بائن را می‌توان در پنج دسته قرار داد که از قرار زیر است:

 • طلاق زن یائسه
 • طلاق طفلی که زیر نه سال داشته باشد.
 • طلاق زوجین درصورتی‌که بعد از عقد رابطه نداشته باشند.
 • طلاق برای بار سوم به بعد
 • طلاق زنی که به طلاق خلع یا مبارات طلاق داده شده است:

هرگاه زنی مایل به ادامه دادن زندگی با زوج نباشد اما مرد از طلاق دادن خودداری کند زن می‌تواند با بخشش مهر خود مرد را راضی به طلاق کند. به این نوع طلاق، طلاق خلع می‌گویند. اگر طرفین حاضر به طلاق باشند و زن مالی به مرد بدهد تا برای طلاق رضایت نهایی بدهد به آن طلاق، طلق مبارات گفته می‌شود. در ادامه به بررسی ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق می‌پردازیم.

زن چه زمانی می‌تواند از حق طلاق استفاده کند؟

وکیل برای حق طلاق

وکیل برای حق طلاق

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران طلاق حق مرد است و برای استفاده از این حق زوجه باید رضایت مرد را جلب کند. البته چنانچه هنگام عقد، زوج حق طلاق را به زن داده باشد، زن می‌تواند بدون رضایت وی نیز برای جدایی درخواست دهد.

درصورتی‌که زن در یکی از شرایط زیر باشد ولی مرد از طلاق خودداری کند دادگاه امر طلاق را بدون حضور وی اجرا می‌کند. شرایطی وجود دارد که به زن اجازۀ استفاده از این حق را بدون رضایت مرد می‌دهد. یکی از این شرایط می‌توان به‌شرط عسروحرج اشاره کرد.

عسروحرج

تنها بهترین وکیل طلاق میداند در شرایط عسر و حرج پرونده را چگونه در دادگاه مطرح سازد. منظور از عسروحرج این است که زندگی با زوج برای زن با مشقت همراه است. به‌عبارت‌دیگر هرگاه زن به دلایل قانع‌کننده توانایی تحمل زندگی مشترک را نداشته باشد می‌تواند طلاق بگیرد. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مرد، زن و زندگی را ترک کرده باشد.
 • مرد به حبس طولانی محکوم شده باشد.
 • اعتیاد زوج
 • مرد، زن را مورد آزار جسمی قرار دهد.
 • بیماری لاعلاج یا صعب‌العلاج زوج
 • هر دلیل دیگری که دادگاه آن را از مصادیق عسروحرج بداند.

غیبت مرد

هرگاه مرد به هر دلیلی خانه را برای مدت طولانی ترک کرده و بازنگشته باشد زن می‌تواند تقاضای طلاق غیابی کند. منظور از مدت طولانی حداقل چهار سال است. این عامل (غیبت زوج) را می‌توان یکی از مصادیق عسروحرج نیز محسوب کرد.

خودداری مرد از پرداخت نفقه

بر اساس قانون جمهوری اسلامی زوج ملزم به پرداخت نفقه به زن است. منظور از نفقه خرج و هزینۀ زندگی زن اعم از هزینۀ خوراک، پوشاک، مسکن و … است. مقدار نفقه نسبی است و به شرایط زوجین بستگی دارد. درصورتی‌که مرد از پرداخت نفقه خودداری کند زن می‌تواند از وی طلاق بگیرد.

شروط دوازده‌ گانه

شروط 12 گانه طلاق

شروط 12 گانه طلاق

علاوه بر شرایطی که گفته شد دوازده شرط نیز در سند ازدواج وجود دارد که به زن حق طلاق می‌دهد. هر یک از این دوازده شرط زن را قادر می‌سازد بدون رضایت مرد از وی جدا شود. در این صورت دادگاه خود امر طلاق را جاری می‌کند. در هنگام متارکه ، بهترین وکیل طلاق را انتخاب کنید تا شما را در این خصوص آگاه نماید. شروطی که اشاره شد عبارت‌اند از:

 • رفتار نامناسب مرد به‌گونه‌ای که امکان سازش نباشد.
 • بیماری صعب‌العلاج یا لاعلاج مرد
 • جنون مرد
 • ازدواج مجدد مرد بدون اجازۀ زن
 • ناباروری مرد
 • خودداری زوج از پرداخت مخارج و هزینه‌های زندگی
 • درصورتی‌که مرد شغلی داشته باشد که به حیثیت زن یا خانوادۀ وی آسیب وارد کند.
 • محکومیت مرد به حبس طولانی
 • اعتیاد زوج
 • مفقود‌الاثر شدن یا غیاب طولانی‌مدت مرد: اگر مرد بیش از شش ماه متوالی همسر را ترک کرده و بازنگشته باشد.
 • محکومیت زوج به جرمی که به حیثیت زن آسیب‌زده باشد.

وکیل طلاق

استفاده از بهترین وکیل طلاق

استفاده از بهترین وکیل طلاق

برای طلاق الزاماً نیازی به حضور وکیل نیست و در بسیاری از موارد طلاق با توافق طرفین انجام می‌شود. بااین‌حال لازم به ذکر است پرونده‌های طلاق در برخی موارد پیچیده و دشوار می‌شوند. در چنین مواردی بهتر است از کمک یک وکیل باتجربه استفاده شود.

توصیه می‌کنیم پیش از اقدام به درخواست با یک وکیل طلاق مشورت کنید. یک وکیل آگاه و باتجربه می‌تواند فرایند طلاق را ساده‌تر و سریع‌تر پیش ببرد. کمک‌گرفتن از یک وکیل می‌تواند احتمال پیروزی در دادگاه را افزایش دهد. با کمک یک وکیل ماهر می‌توانید حق‌وحقوق خود را به طور کامل دریافت کنید. اگر دوست دارید بیشتر در مورد انتخاب بهترین وکیل طلاق بدانید به خواندن ادامه دهید.

در مواردی که پروندۀ طلاق بار مالی سنگینی دارد نیز نقش یک وکیل پررنگ می‌شود. لذا در چنین پرونده‌هایی لازم است با آگاهی کامل وارد دادگاه شوید؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از کمک یک وکیل استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است متحمل زیان‌های عاطفی یا اقتصادی شوید.

آشنایی با بهترین وکیل طلاق

باتوجه‌به اهمیتی پرونده‌های طلاق لازم است در انتخاب وکیل مناسب دقت شود. انتخاب وکیلی که فاقد مهارت و تجربۀ لازم است به شکست در پرونده و زیان‌های بعدی منجر می‌شود. بهترین وکیل طلاق وکیلی است که با جدیدترین قوانین و تبصره‌ها آشنا باشد و از مهارت، دانش و تجربۀ کافی برخوردار باشد.

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق بهتر است به رزومۀ وکیل توجه کنید. رزومۀ بسیاری از وکلا را می‌توان از طریق اینترنت و جستجو در وب‌سایت‌های معتبر حقوقی از جمله کانون وکلا مشاهده کرد. توصیه می‌شود پیش از انتخاب وکیل با یک منبع آگاه یا یک کارشناس مشورت کنید.

حق‌الوکالۀ وکیل طلاق

میزان دقیق حق‌الوکاله کاملاً به توافق بین وکیل و موکل بستگی دارد. معمولاً حق‌الوکالۀ وکیل طلاق بصورت درصدی از مهریه تعیین می‌شود. این مبلغ در بیشتر اوقات 5 تا 15 درصد مهریه است. حق‌الوکاله را در بیشتر موارد در دو قسط (در آغاز پرونده و پس از حل آن) دریافت می‌کنند.

درصورتی‌که وکیل موافق باشد می‌توان تعداد اقساط را بیشتر هم کرد. مبلغ دقیق حق‌الوکاله تابع توافق طرفین است و مبلغ یادشده صرفاً نرخ قانونی و نرخ رایج حق‌الوکاله است. اگر دوست دارید دربارۀ حق‌الوکالة بهترین وکیل طلاق بیشتر بدانید با ما در ارتباط باشید.

راهنمای انتخاب بهترین وکیل طلاق

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق بهتر است از تجربۀ دیگران استفاده کنید. توجه به حوزۀ تخصصی وکیل در این مورد اهمیت زیادی دارد. یکی از راه‌های بررسی دانش، مهارت و تجربۀ وکیل، بررسی رزومۀ وی است. توجه به تحصیلات و دانشگاه محل تحصیل نیز می‌تواند به شناخت وکیل کمک کند.

لازم به ذکر است مدرک تحصیلی همه چیز نیست و آنچه میزان تبحر وکیل را نشان می‌دهد دانش و مهارت وی است. توصیه می‌شود برای انتخاب بهترین وکیل طلاق از معیارهای گفته‌شده استفاده کنید و فریب تبلیغات و القاب و عناوین اضافی را نخورید تا متحمل زیان نشوید.

جمع‌بندی

طلاق یکی از دلایل اصلی مراجعه به دادگاه خانواده است. مطابق با قانون حمایت خانواده و قانون مدنی ، طلاق حق مرد است. زن نیز در شرایطی می‌تواند درخواست طلاق دهد. ازآنجا که پرونده‌های طلاق در برخی موارد بغرنج و پیچیده می‌شوند توصیه می‌شود برای پیشبرد این پرونده‌ها با یک وکیل یا کارشناس خبره مشورت کنید.

چنانچه پرسشی دربارۀ طلاق یا پروندۀ خود دارید می‌توانید سؤال خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما آمادۀ ارائۀ مشاوره و پاسخگویی به شما هستند. همچنین می‌توانید برای انتخاب بهترین وکیل طلاق با ما در ارتباط باشید. کارگروه‌ ما متشکل از وکلای پایه یک دادگستری آمادۀ راهنمایی شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up