وکالت در دعاوی کیفری و حقوقی

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکالت در دعاوی کیفری و حقوقی

"<yoastmark

وکالت در دعاوی کیفری و حقوقی بدین معنا است که همچون دعاوی حقوقی و کیفری، وکالت در دعاوی نیز شامل وکالت حقوقی و کیفری است . دعاوی افراد علیه یکدیگر یا جنبه حقوقی دارد یا جنبه کیفری. بنابراین وکلا معمولاً در یکی از این دو زمینه فعالیت و یا تمرکز بیشتری دارند. وکلا ترجیح می دهند پرونده های موکلین خود را بر اساس علاقه مندی به یکی از جنبه ها انتخاب کنند.

مطلب مفید | وکیل کیفری

وکالت در دعاوی کیفری توسط بهترین وکیل کیفری

از منظر تشریفات قبول وکالت، تفاوتی میان وکالت در امور حقوقی با کیفری وجود ندارد. اما سیر رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری تفاوت بسیاری با هم دارند. در پرونده های کیفری، مدت زمان رسیدگی به پرونده ها عموماً طولانی و خسته کننده است. در پرونده های کیفری و در مراحل مقدماتی، ابتدا با دادسرا سروکار داریم. وکلا در پرونده های کیفری با برخی مقامات قضایی بویژه دادیار، بازپرس و نماینده دادستان مواجه هستند.

وکالت در پرونده های حقوقی

در پرونده های حقوقی، قاضی از ابتدا در پرونده ورود پیدا نموده و پرونده با انشاء رأی توسط وی خاتمه پیدا می کند. سیر پرونده در دعاوی حقوقی، کوتاه تر و کم زحمت تر است. بیشتر وکلا ترجیح می دهند در این زمینه به فعالیت بپردازند و از ورود به پرونده های کیفری اجتناب نمایند. در دعاوی حقوقی، عموماً اختلافی که میان دو یا چند نفر ایجاد و جنبه خصوصی دارد، عامل طرح شکایت و تشکیل پرونده است. در پرونده های حقوقی با مجازات مواجه نیستیم و در صورت ایفای تعهدات خوانده در قبال خواهان پرونده بسته می شود.

وکالت در پرونده های کیفری

دعاوی کیفری عموماً علاوه بر جنبه های خصوصی، به دلیل آثار و نتایج وارده بر جامعه، جنبه عمومی هم می یابد. در غالب موارد، دادستان در جرایم کیفری به عنوان مدعی العموم یا حافظ منافع جامعه وارد عمل می شود. به هنگام صدور آراء علاوه بر جنبه خصوصی، به جنبه عمومی پرونده نیز رسیدگی می شود. در پرونده های کیفری عمدتاً با مجازات هایی نظیر اعدام، قطع عضو، شلاق و…. مواجه هستیم.

در اینگونه پرونده ها، رفتارهای مجرمانه به قصد و نیت ایراد صدمه و آسیب بر دیگران اتفاق می افتد. برای همه رفتارهای مجرمانه در قانون مجازات اسلامی مجازات هایی در نظر گرفته شده است. جرایمی نظیر: قتل، اسرقت مسلحانه، راهزنی، قاچاق مواد مخدر از مهم ترین جرایم در دعاوی کیفری هستند. هریک از جرایم در دعاوی کیفری از ویژگی های خاصی برخوردار است. در رسیدگی ها از جنبه نحوه ارتکاب و  تعیین مجازات برای مرتکب، می باید به این ویژگی ها توجه شود.

مطلب مفید | بهترین وکیل تهران

وکالت در دعاوی کیفری و حقوقی

وکیل دعاوی کیفری باید انواع جرایم و نوع مجازات های آن و شیوه های رسیدگی به آن و… را بشناسد. وکیل دعاوی کیفری برای دفاع مناسب از موکل خود غالباً با قوانین و آیین دادرسی کیفری آشنایی کافی دارد. برای انتخاب وکیل توانمند و با اخلاق حرفه ای می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

وکالت پرونده های شما در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری

اگر شما در هر یک از دعاوی کیفری و حقوقی در امور مختلف ملکی ، خانواده ، امور انحصار وراثت ، امور مالیاتی ، امور مربوط به شناسنامه و ثبت احوال ، امور مربوط به تغییر جنسیت و…. دچار مشکلات لاینحل حقوقی می باشید می توانید در صورت تمایل با ما تماس بگیرید تا طی ملاقات حضوری، سرنوشت پرونده خود را به وکیل متخصص بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up