اخذ اقامت دائمی ترکیه با حداقل قیمت خرید ملک

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

اخذ اقامت دائمی ترکیه با حداقل قیمت خرید ملک

نحوه اخذ اقامت در کشور ترکیه

نحوه اخذ اقامت در کشور ترکیه

گرفتن اقامت دائمی ترکیه چکونه امکان پذیراست؟

اگر می‌خواهید در کشوری به غیر از ایران اقامت بگیرید، ترکیه بهترین کشور است. این کشور ازنظر اقتصادی و اجتماعی یکی از بهترین کشورهای آسیا محسوب می‌شود.

اخذ اقامت ترکیه چندان دشوار نیست ، مشروط بر اینکه بتوانید با وکیل مهاجرتی ترکیه همراه شوید. برای این‌که بتوانید اقامت این کشور را بگیرید؛ باید حداقل 3 ماه در ترکیه حضور داشته باشید.

برای اخذ اقامت دائمی ترکیه باید یک سری شرایط ازجمله موافقت برخی دستگاههای اجرایی را بگیرید. همچنین بیمه درمانی معتبرداشته باشید. سپس دولت این کشور تصمیم می‌گیرد که آیا واجد شرایط اقامت دائم این کشور هستید یا خیر.

اقامت در ترکیه نیز از برخی روشها امکان پذیر است. در سالهای اخیر تقاضا برای اخذ اقامت دائمی از طریق خرید ملک در ترکیه رو به فزونی گذارده است.

در ادامه مطلب به معرفی شرایط اخذ اقامت این کشور خواهیم پرداخت.

نگاهی به کشور ترکیه

ترکیه با 77 میلیون نفر جمعیت یکی از کشورهای کوهستانی در همسایگی ایران است. این کشور ظرفیت های طبیعی فراوانی دارد. قسمتی از ترکیه در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا واقع شده است. به همین دلیل این کشور به‌عنوان یک پل میان اروپا و آسیا شناخته میشود. از اینرو می‌توان گفت این کشور از موقعیت جغرافیایی حساس و بسیار خوبی برخوردار است.

تعداد زیادی از کشورها از ترکیه برای ترانزیت کالاها و انرژی استفاده می‌کنند. این کشور به‌عنوان یک گذرگاه برای این کشورها محسوب می‌شود. در مورد مذهب مردم این کشور نیز باید دانست 85 درصد مردم این کشور مسلمان سنی مذهب هستند. 15 درصد نیز اسلام شیعی را برای خود برگزیده‌اند. بنابراین این کشور یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای مردم مسلمان ایران محسوب می‌شود. زیرا اشتراکات فرهنگی و مذهبی بسیاری میان ایران و ترکیه وجود دارد.

انواع اقامت در کشور ترکیه

پیش از این‌که به معرفی اقامت دائمی ترکیه بپردازیم بهتر است بدانید اخذ اقامت این کشور از روشهای مختلف میسر است. اما از منظر زمان اقامت ، به دو دسته اقامت بلندمدت و اقامت کوتاه‌مدت دسته‌بندی می‌شوند. این دو روش ازنظر زمان، میزان هزینه و سرعت اخذ اقامت متفاوت هستند. در ادامه به معرفی این دو روش می‌پردازیم:

اقامت کوتاه‌مدت ترکیه

طول مدت اقامت کوتاه‌مدت معمولاً یک سال است. این نوع اقامت اغلب برای کار، تحصیل، گردشگری صادر می‌شود. راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت کوتاه‌مدت در این کشور وجود دارد که ازجمله آن می‌توان به مواردی همچون راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور، اجاره خانه، انجام پژوهش و تحقیقات علمی، اقامت برای یادگرفتن زبان ترکی، ازدواج، خرید خانه و … اشاره کرد.

بهترین راه برای اخذ اقامت در ترکیه

بهترین راه برای اخذ اقامت در ترکیه

اقامت دائم و بلندمدت ترکیه

اگر یک شهروند خارجی هستید و می‌خواهید بیشتر از یک سال در ترکیه بمانید باید نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. در اصل باید اقامت موقت ترکیه را حفظ کنید و همه‌ساله برای تمدید آن اقدام نمایید. برای اینکه بتوانید اقامت بلندمدت در این کشور داشته باشد می‌توانید از طریق خرید خانه یا ازدواج در این کشور اقامت بلندمدت و دائمی بگیرید.

مطلب مفید | خرید ملک در ترکیه

دقت داشته باشید درصورتی‌که خواهان اقامت دائمی ترکیه هستید ، لازم است هر سال اقامت کوتاه‌مدت را تمدید کنید و پس از گذشت چندین سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. شما به‌عنوان یک فرد خارجی باید حداقل در قالب 5 تا 8 دوره اقامت کوتاه‌مدت در این کشور زندگی کرده باشید؛ سپس می‌توانید اقامت دائم بگیرید.

مطلب مفید | قوانین خرید ملک در ترکیه

مزایای اخذ اقامت بلندمدت ترکیه

گرفتن اقامت بلندمدت ترکیه مزایایی دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم:

 • با گرفتن اقامت بلند مدت حق سفر به 80 کشور را بدون نیاز به دریافت ویزا دارید و می‌توانید با استفاده از ویزای فوری به‌راحتی به اروپا و کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا سفر کنید.
 • اجازه و حق کسب‌وکار و استخدام در کمپانی‌های دولتی و خصوصی این کشور بدون احتیاج به دریافت اجازه کار
 • حق اخذ وام از تمامی بانک‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی در ترکیه
 • می‌توانید به‌راحتی و مثل یک شهروند ترک خرید اقساطی انواع وسایل ازجمله ملک، اتومبیل و… را انجام دهید.
 • امکان دریافت کارت ملی ترکیه و توانایی دریافت بیمه‌های درمانی و بازنشستگی با تخفیف
 • شما می‌توانید با اخذ اقامت دائم ترکیه کردیت کارت بین‌المللی دریافت کنید و پرداخت اقساطی در تمام قسمت‌های دنیا داشته باشید.
 • در کشور ترکیه تابعیت دوگانه وجود دارد و برای گرفتن شهروندی این کشور نیازی به انصراف از تابعیت قبلی خود ندارید.

مزایای استفاده از اقامت دائم

مزایای استفاده از اقامت دائم

شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه

قبل از اینکه برای اخذ اقامت دائم در ترکیه از وزارت کشور درخواست دهید باید بدانید که برخی شرایط برای اقامت این کشور بسیار مهم هستند که در ادامه معرفی می‌کنیم:

 • سکونت به مدت پنج سال به‌صورت مداوم و بی‌وقفه در خاک ترکیه .
 • فرد متقاضی هیچ نوع کمک اجتماعی‌ای در طی سه سال گذشته نگرفته باشد.
 • متقاضی باید درامد کافی برای تأمین مخارج خود و اعضای خانواده‌اش را داشته باشد.
 • متقاضی باید از بیمه درمانی معتبر برخوردار باشد.
 • فرد نباید به‌عنوان تهدیدی برای نظم عمومی و امنیت عمومی تلقی شود.

مدارک لازم برای درخواست اقامت دائم ترکیه

برای این‌که بتوانید اقامت دائمی ترکیه را بگیرید باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • فرم درخواست اجازه جهت اخذ اقامت دائم
 • اصل پاسپورت یا مجوز سفر
 • داشتن سند اجازه اقامت پیشین
 • دو عدد عکس بیومتریک
 • گواهی که نشان‌گر آن است که فرد متقاضی طی سه سال اخیر هیچ نوع کمک اجتماعی از طرف مؤسسات و سازمان‌های غیردولتی نگرفته است.
 • بیانیه‌ای که نشانگر داشتن منابع مالی در تمام مدت‌زمان اقامت در ترکیه است.
 • ارائه مدارک مربوط به عدم سوءپیشینه
 • داشتن بیمه پزشکی (همان سیگورتا)
 • ارائه آدرس خانه

بهترین شهر برای اقامت در ترکیه

بهترین شهر برای اقامت در ترکیه

سخن پایانی

همان‌طور که گفته شد اخذ اقامت ترکیه به دو شیوه اخذ اقامت کوتاه‌مدت و اخذ اقامت بلندمدت یا اقامت دائمی ترکیه انجام می‌شود. قانون اقامت ترکیه همه‌ساله در حال تغییر است و همین مسئله موجب شده تا افراد مختلف برای اخذ اقامت در این کشور دچار مشکل شوند.

برای اینکه بتوانید اقامت دائمی ترکیه را اخذ کنید باید حدود 5 تا 8 سال به‌طور مداوم در این کشور ساکن بوده و هر سال برای تمدید اقامت خود اقدام کرده باشید. شما نمی‌توانید به‌یک‌باره اقامت دائم بگیرید و برای اقامت دائم ابتدا باید اقامت کوتاه‌مدت در این کشور داشته باشید.

در صورتیکه شما متقاضی مهاجرت و اقامت به ترکیه میباشید ، برای کسب اطلاعات و انجام مشاوره ، میتوانید با وکیل مهاجرت و اقامت در موسسات مختلف تماس بگیرید.

وکیل مهاجرتی در گروه ما ، برای اخذ اقامت ترکیه آماده ارائه خدمات مشاوره و اقامتی به شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up