وکیل شهرداری

وکیل شهرداری

وکیل شهرداری –  یکی از نهادهای مهم در بحث مربوط به ملک و همچنین امور تجاری و صنوف، شهرداری می باشد. همه ما دارای ملک هستیم. فارق از اینکه ملک ما دارای چه میزان ارزش باشد، غالباً با این نهاد در ارتباط خواهیم بود. املاک ممکن است ذارای کاربری مسکونی، تجاری، اداری، باغ و … باشند. هر چه که به سمت شهرهای بزرگ می رویم چالش با شهرداری بغرنج تر می شود. دلیل این امر افزایش قیمت زمین است که ارزش املاک را فوق العاده بالا می برد. مشکلات و دعاوی با شهرداری اگر املاک دارای کاربری تجاری و مسکونی نباشند سخت تر و پیچیده تر می شود.

شهرداری و وکیل شهرداری

شهرداری و وکیل شهرداری

شهرداری بدنبال اجرای قوانین و مقررات و همچنین مطالبات خود از جمله عوارض می باشد . اما شهروندانی که تصور می کنند توان پرداخت هزینه های مورد نظر شهرداری را ندارند یا اینکه نهاد مورد نظر در حق انان اجحافی نموده است با این نهاد ممکن است دچار مشکلات جدی شوند. در چنین مواردی بحث وکالت تخصصی دعاوی شهرداری مطرح می شود. در مهم ترین مورد، بحث شهرداری و اعتراض به آراء کمیسیون ها نیز مطرح خواهد شد.

وکیل متخصص شهرداری و انواع کمیسیون ها

وقتی به انواع وظایف و ماموریت های شهرداری نگاه می کنیم متوجه می شویم این نهاد وظایف متنوعی دارد که در اجرای آنها ممکن است با شهروندان دچار مشکل شود. یک مالک وقتی قصد احداث بنا داشته باشد تا زمانی که بنای خود را تکمیل می کند ممکن است با شهرداری و از طریق انواع کمیسیون ها دچار اختلاف و بعضاً طرح دعوا شود. در چنین حالتی مالک با وکیل تخصصی شهرداری تماس گرفته و از وی طلب راهنمایی و رفع مشکلات خود را خواهد نمود.

برخی از مشکلات عبارتند از مشکل کمیسیون ماده 5 که در ارتباط با دعوای تراکم و کمیسیون ماده 7 که در مورد دعوای فضای سبز می باشد. از دیگر کمیسیون ها، کمیسیون ماده 77 است که دعوای مربوط به باغ بودن یک ملک را مطرح می کند. وکیل شهرداری به همه این نوع دعاوی آشنا است.  او می تواند پرونده دعاوی شهروندان را مدیریت و به سرانجام برساند.

وکیل تخصصی شهرداری و مشکل ماده 100

یکی دیگر از مشکلات شهروندان در ارتباط با شهرداری که ممکن است از طریق وکیل متخصص دعاوی ملکی قابل پیگیری و حل و فصل باشد، موضوع تخلفات سازنده ملک است که در کمیسیون ماده 100 رسیدگی می شود.

شهرداری و تخلفات

شهرداری و تخلفات

تخلفات ساختمانی زیاد است و شهرداری همواره بندبال نظارت بر نحوه ساخت و ساز بناهای شهری است تا از طریق کمیسیون سازندگان بنا و متخلفان را جریمه نماید. حتی ممکن است گاه کار به تخریب بنا هم برسد. وکیل تخصصی شهرداری می تواند در این موارد به کمک مالکین و احداث کنندگان بنا بشتابد. در صورتی که حقوق آنان در معرض از میان رفتن باشد، آنها را از این خسران رها سازد.

وکیل برای شکایت از شهرداری 

وکیل برای شکایت از شهرداری ممکن است تا مرحله دیوان عدالت اداری کار پرونده ها را ادامه دهد. یعنی گاهی کار در کمیسیون های شهرداری به نتیجه نمی رسد. در این موارد وکیل ناچار است از طریق حضور در دیوان عدالت اداری به اقامه دعوا بپردازد. وی در تلاش خواهد بود موکل خود را در جهت رسیدن به حقوق خود راهنمایی و کمک نماید. وکیل به دلیل آشنایی به قوانین و مقررات، کمیسیون ها، آئین نامه و بخشنامه ها  بطور قطع بسیار بهتر از شهروندان عادی می تواند در جهت منافع موکلین خود عمل نماید.

حل اختلاف با شهرداری در انواع پرونده های حقوقی توسط وکیل متخصص شهرداری

اگر شما در زمره کسانی هستید که دارای پرونده دعوای حقوقی با شهرداری هستید بهترین وکیل متخصص دعاوی ملکی می تواند با همراهی شما از حقوقتان دفاع نماید. برای پیگیری پرونده دعاوی و یا مطالبات خود از شهرداری با وکیل ملکی تماس بگیرید. ما با برخورداری از وکیل دیوان عدالت اداری می توانید دعاوی شما در شرایط منطقی مورد رسیدگی قرار دهیم. با ما تماس بگیرید.

وکیل ملکی متخصص انواع دعاوی حوزه ملک، به طور قطع، وکالت دعاوی شما را افتخار خود می داند.

 

بیشتر مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین نوشته ها

فهرست
Call Now Button