دانلود و سفارش انواع قرارداد

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

دانلود و سفارش انواع قرارداد

نمونه قرارداد.

راهنمای دانلود و سفارش قرارداد
1. لطفاً برای سفارش تنظیم هر نوع قرارداد به تیم ما، ابتدا در میان لیست موجود در صفحه، بدنبال نام قرارداد مورد نظر خود باشید. اگر آن را نیافتید نگران نباشید . ما لیست همه قراردادها را در اینجا ذکر نکرده ایم زیرا تعداد زیادی را شامل می شود و از حوصله مطالعه خارج است.

2. در مورد قراردادهای مهم مربوط به کسب و کار خود فقط به این عناوین اکتفا ننمایید. هر قرارداد با توجه تعهدات طرفین قرارداد و شروط ضمن قرارداد اهمیت پیدا می کند. بدیهی است تعهدات و شروط در هر قرارداد متفاوت از یکدیگر خواهد بود. در این مورد اکیداً توصیه می شود به خاطر هزینه تنظیم قرارداد، آینده کسب و کار خود را دچار مشکل نکنید. لذا بهتر است با صرف کمی هزینه به فکر تنظیم قرارداد اختصاصی برای خود باشید.

3. در صورت تمایل به سفارشی سازی قرارداد، بر روی فرم درخواست خدمات حقوقی کلیک نموده و از میان لیست انواع خدمات، گزینه تنظیم قرارداد را انتخاب نمایید. همچنین می توانید با ما تماس بگیرید و سفارش خود را مطرح و پس از هماهنگی، نوع قرارداد خود را سفارش دهید.

فرایند تنظیم قراردادهای سفارشی

اول: ارسال درخواست از سوی متقاضی

دوم: بررسی و ارزیابی درخواست و قیمت گذاری و اعلام به متقاضی

سوم: تمایل متقاضی به تنظیم قرارداد و واریز مبلغ توسط وی

چهارم: تهیه قرارداد به صورت پیش نویس و ارسال به متقاضی و دریافت نقطه نظرات و انجام اصلاحات

پنجم: تنظیم نهایی قرارداد و ارسال برای متقاضی

دانلود و سفارش انواع قرارداد

قراردادها می باید به گونه ای تنظیم گردند که مغایر با قوانین و مقررات کشور از جمله قانون مدنی، قانون مسئولیت مدنی، قانون کار، قانون تأمین اجتماعی و … نباشند. ضمن آنکه شرایط طرفین قرارداد، توافقات فی مابین، نوع و زمینه ای که کار باید در چارچوب آن انجام پذیرد نیز در تنظیم قرارداد نقش دارد.

قراردادها انواع مختلفی  دارند؛ مانند: قراردادکار، قرارداد اجاره، قرارداد پیمانکاری، قرارداد مشارکت، قرارداد ساخت، قرارداد فروش، قرارداد سایت، قرارداد خدمات و ….. که هر کدام تا حدود زیادی متفاوت از دیگری تنظیم می شود.

ما آماده دریافت انواع سفارش قرارداد شما و تنظیم و نگارش قراردادهای اختصاصی برایتان می باشیم. شما می توانید آنها را به ما سفارش دهید تا در اسرع وقت آنها را برایتان آماده نماییم.

قراردادهای از پیش آماده، کامل نیستند

هیچگاه به قراردادهایی که به صورت دانلود آزاد در سایت ها قرار داده شده است اکتفا نکنید. ما هم نمونه هایی از این نوع قرارادها را در سایت خود قرار داده ایم. به عنوان مثال، برای دریافت و دانلود قرارداد بیع شرطی می توانید بر روی آن کلیک کرده و آن را دانلود نمایید.

لیست برخی از انواع قراردادهایی که ما می توانیم برای شما به صورت اختصاصی تهیه کنیم در ذیل آماده است. شما می توانید هر کدام را که تمایل داشتید سفارش دهید تا در کوتاهترین زمان برایتان آماده و ارسال نماییم.

دانلود و سفارش انواع قرارداد

دانلود و سفارش انواع قرارداد / قرارداد کار

قرارداد کار بر اساس قانون کار و در قلمرو این قانون تنظیم می شود. هیچ کارفرمایی حق ندارد قرارداد کار را بر خلاف مواد مندرج در قانون کار تنظیم نماید. در صورتی که قرارداد کار مغایر با قانون کار باشد به آن ترتیب اثری داده نمی شود.

قرارداد کار می تواند دائمی و یا موقت و برای کار معین باشد. در هر صورت باید رعایت قانون کار در آن بشود. حق و حقوق کارگر در قرارداد کار باید بر اساس بخشنامه سالانه شورای عالی دستمزد باشد.

دانلود و سفارش انواع قرارداد/ قرارداد اجاره

قراردادهای اجاره برای افرادی که می خواهند اموال خود را اجاره دهند از اهمیت زیادی برخوردار است. اجاره می تواند اقسام زیادی داشته باشد. ما در اینجا به مواردی خواهیم پرداخت که کاربرد بیشتری در میان مردم دارد. مانند قرارداد اجاره آپارتمان ، قرارداد ملک اداری، قرارداد اجاره مغازه.

بدیهی است در مورد قراردادهای خاص بهتر است بر اساس سفارش مشتری قرارداد اجاره طراحی و ارائه شود.

دانلود و سفارش انواع قرارداد/ قرارداد خرید و فروش

قرارداد فروش یا قرارداد خرید در اصطلاح حقوقی به قرارداد بیع معروف هستند. این نوع قراردادها متعددند. یعنی شامل انواع فعالیت ها ، کالاها و خدمات می شوند. تنوع در این زمینه بسیار است و می تواند اموال منقول و یا غیر منقول را در برگیرد. یکی از مهم ترین قراردادها در اموال غیر منقول قرارداد فروش ملک اعم از زمین، آپارتمان، مغازه و ملک اداری است. قرارداد فروش یا قرارداد خرید مربوط به اموال منقول از تنوع بیشتری برخوردار است . این قراردادها می تواند همه نوع کالا، محصول و خدمات را شامل شود. در سالهای اخیر بسیاری از خرید و فروش ها به صورت آنلاین و در بستر وب یا اینترنت صورت می گیرد. در هر صورت لازم است در هر قراردادی، قوانین عام و همچنین ضوابط و مقررات خاص مربوط به حوزه مربوطه رعایت شود.

قرارداد ساخت

قرارداد ساخت در سال های اخیر برای طرفین آن دردسرهای زیادی ایجاد کرده است. چه بسیار افرادی که بر اثر اهمال در انعقاد قرارداد و بی توجهی به تعهداتی که برای خود در قرارداد ایجاد کرده اند، موجب شده اند خسارت زیادی به طرف مقابل بپردازند و مدت های مدید درگیر حضور در مراجع قضایی شوند.

قرارداد ساخت می تواند به صورت پیمانکاری و یا در قالب مشارکت انجام پذیرد. به دلیل اهمیت این نوع قرارداد، انتخاب نام و عنوان قرارداد می تواند مهم باشد.

بدیهی است در مورد قراردادهای انحصاری، بهتر است بر اساس سفارش مشتری قرارداد طراحی و ارائه شود.

قرارداد خدمات

قراردادهای خدمات متنوع هستند. این قراردادها می توانند در رابطه با انواع خدمات باشند.هر کدام از این نوع قراردادها برای خود نام و عنوان خاص دارند. به عنوان مثال قرارداد خدمات مهندسی، قرارداد خدمات مالی، قرارداد خدمات مشاوره، و ….

قرارداد مشاوره

این قرارداد می تواند بر اساس خواست و نیاز کارفرما اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یا دولتی و غیر دولتی نگارش شود. قرارداد مشاوره می تواند در کلیه امور تخصصی و کارشناسی که ممکن است کارفرما از جزییات آن بی اطلاع باشد و یا فرصت کافی برای مطالعه در مورد آن را نداشته باشد تنظیم شود. به عنوان مثال مشاوره در امور فنی، مشاوره در امور علمی و صنعتی می تواند مورد توجه باشد.

قرارداد مشارکت

قرارداد مشارکت یکی از انواع قراردادها محسوب می شود. مشارکت می تواند برای انجام فعالیت ساخت و ساز در املاک انجام گیرد. یا اینکه می تواند تحت عنوان شراکت و برای همکاری در شرکت و یا مؤسسه ای خاص انجام پذیرد. در تعیین نقش شریک در انجام تعهدات فی مابین و میزان سهم و مسئولیت وی نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید قبل از شروع کار مشخص شود. لذا تنظیم و انعقاد قرارداد مشارکت یا شراکت از ظرافت خاص برخوردار است.

قرارداد پیمانکاری

قرارداد پیمانکاری یکی از متدوال ترین قراردادها در میان اشخلصی است که حرفه خاصی را دنبال می کنند و برای انجام کار خود لاجرم باید از طریق انعقاد قرارداد اقدام نمایند. پیمانکاران گاه به صورت فردی کاری را با انعقاد قرارداد انجام می دهند. گاه پیمانکار با خود تیم های مختلفی را در محل کار حاضر کرده و مسئولیت های آنان را از هر حیث بر عهده می گیرد.

قراردادهای پیمانکاری دارای ضوابط و چارچوب های خاص خود هستند. از این رو انعقاد آن نیز جنبه کاملاً تخصصی و ویژه دارد.

قرارداد سایت

قرارداد طراحی سایت در سال های اخیر و همزمان با توسعه فناوری رایج شده اند. قراردادهای طراحی وب سایت، قرارداد سئو، قرارداد تولید، نصب و راه اندازی برنامه های کاربردی در بستر اینترنت، قرارداد تولید اپلیکیشن، قرارداد تولید برنامه فروشگاهی و … از جمله قراردادهای نرم افزاری محسوب می شوند. در خصوص قراردادهای مورد نظر باید حساسیت ویژه معمول داشت. این نوع قراردادها کاملاً تخصصی هستند و در نگارش آن باید دقت نظر زیادی به خرج داد.

سایر قراردادها

محرمانگی ، بورس ، کارآموزی ، مطالعاتی ، تحقیقاتی ، تألیف و ترجمه

در این قسمت برخی قراردادها را که در هیچیک از دسته بندی های مورد اشاره در بالا قرار نمی گرفتند. ملاحظه خواهید نمود. شما می توانید بر اساس نوع نیاز خود، هر کدام را که مایل باشید انتخاب و فرایند سفارش آن را انجام دهید.

سفارش قرارداد

نگران نوع قرارداد خود نباشید.

اگر قراردادی که مورد نظر شما است در بین قراردادهای نمونه وجود ندارد می توانید آن را به ما سفارش دهید. ما قراردادهای مندرج در کادرهای بالا و یا قراردادهای خاص شما را بر اساس نوع نیاز و سفارش شما تنظیم خواهیم نمود. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

 تعاریف و اصطلاحات مهم در قراردادها

ما در اینجا برخی تعاریف مهم در مورد عقد و قرارداد و اصطلاحات رایج در این زمینه را آورده ایم. مطالعه این موارد نیز می تواند شما را با قرارداد و آثار حقوقی آن آشناتر سازد. چنانچه وقت و فرصت بیشتری در اختیار دارید و علاقه مند به موضوع قراردادها هستید توصیه می نماییم آن را مطالعه نمایید.

در صورت تمایل می توانید مقاله های داوری در قرارداد و حل اختلافات در دعاوی ، دعوای تأیید فسخ قرارداد به جهت خیار تخلف شرط ، مطالبه وجه التزام قراردادی را نیز مطالعه نمایید.

عقد یا قرارداد چیست؟

عقد به معنای گره زدن ، بستن و محکم کردن چیزی است. این واژه در معنای اصطلاحی به معنای پیمان بستن بین دو یا چند نفر برای انجام امری است. در این واژه دو مفهوم معنا پیدا می کند. مفهوم اول آن است که عقد بر توافق حداقل دو نفر اطلاق می گردد. دوم آنکه عقد ایفای یک یا چند تعهد است.

قرارداد در لغت به معنای پایداری و مصوب و تعیین شده است.

دانلود و سفارش انواع قرارداد

عقد از منظر قانون

عقد در حقیقت عمل حقوقی است که طرفین باید برای انجام آن تمایل و اراده لازم را داشته باشند. اگر تمایل و اراده در عقد قرارداد وجود نداشته باشد در حقیقت این واژه معنای حقیقی خود را نگرفته و وجود خارجی نخواهد داشت. عقد در ماده 183 قانون مدنی چنین اشاره شده است: “یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری داشته باشند و مورد قبول طرفین باشد” .

همچنین ماده 10 قانون مدنی چنین دیدگاهی دارد که قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آنها را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ است. از این رو است که در ابتدای بیشتر قراردادهای خصوصی میان افراد، به ماده 10 قانون مدنی اشاره می شود.

در معنای اصطلاحی تفاوتی بین قرارداد و عقد وجود ندارد. در اصطلاح حقوقی می توان گفت “قرارداد عبارت است از توافق دو اراده برای ایجاد یک اثر حقوقی”.

تعریف قرارداد

برای آنکه بدانیم منظور از نوشتن قرارداد خوب چیست باید ابتدا قرارداد را تعریف نماییم. قانون بر اهمیت قراردادها تآکید و آن را از دلایل اثبات حقانیت در دعاوی که موضوع آن قرارداد است، می داند. در ماده ۱۸۳ قانون مدنی در تعریف عقد و یا قرارداد آمده است: “عقد عبارت است از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد”.

بنابراین مشاهده می شود در قانون بر اختیاری بودن عقد قرارداد، اراده افراد، مسئولیت ها و تعهدات طرفین تاکید شده است.

قوانین حاکم بر قراردادها

این قوانین بر دو قسم هستند. “امری” و “ تکمیلی”. قوانین امری را می توان قوانین حاکمیتی دانست که قلمرو رای و نظر مردم را تعیین می کند. به عبارتی محدودیت هایی را برای افراد در نظر می گیرد. مانند قانون کار، قانون بیمه و…

دانلود و سفارش انواع قرارداد

قانون امری و قرارداد

افراد باید بگونه ای قرارداد میان خود را تنظیم نمایند که با قوانین امری در تعارض نباشد. به عنوان مثال در یک قرارداد کار، نمی توان چنین قید نمود که کارفرما تعهدی در قبال بیمه کارگر ندارد. چرا؟ چون این موضوع در تعارض با قانون کار خواهد بود.

قانون تکمیلی و قرارداد

در مورد قانون تکمیلی این قانون اجازه هر گونه توافقی در قرارداد را به افراد می دهد.  توافق و یا عدم توافق بر سر یک موضوع نظیر حق فسخ ممکن است موضوع را به نفع یکی و ضرر دیگری تغییر دهد. مثلا در قرارداد خرید و فروش اگر طرفین در مورد حق فسخ سکوت کرده باشند.

قرارداد شفاهی و کتبی

بر اساس قانون می توان قرارداد را به صورت شفاهی و یا کتبی تنظیم نمود. اما بهتر است قراردادها به صورت مکتوب و کاملا حرفه ای تنظیم شوند.

مفاهیم و اصطلاحات مشابه عقد و قرارداد

علاوه بر واژه عقد و قرارداد، چند اصطلاح دیگر نیز در هنگام اراده میان دو یا چند نفر برای انجام کار و تعهد فی مابین وجود دارد. در این جا لازم است اینگونه اصطلاحات نیز مورد توجه قرار گیرد.

معامله

اصطلاحی مشابه با قرارداد است و به معنای با هم عمل کردن می باشد. در اصطلاح حقوقی به معنای عمل حقوقی شخص در برابر دیگری است.

دانلود و سفارش انواع قرارداد

مقاطعه

در لغت به معنای واگذار کردن و انجام دادن کاری به کسی پس از تعیین مزد و اجرت آن است. این واژه در گذشته مورد استفاده بوده اما امروزه منسوخ شده است و معنا کردن این کلمه در این متن به خاطر استفاده از آن در برخی قوانین است.

توافق نامه

برای توصیف توافقات کلی و بیان دیدگاه ها و راهبردهای مبنایی طرفین معامله بکار می رود. برای مثال زمانی که طرفین بخواهند به مشترکات و توانمندی های خود اشاره نموده و نقشه آینده خود را جهت همکاری بیان کنند، ار این اصطلاح استفاده می کنند.

موافقت نامه

واژه موافقت نامه  هم معنا با واژه توافق نامه است.  در سند موافقت نامه تنها به ارکان اصلی یک قرارداد اشاره می شود.

تفاهم نامه

به معنای توافق و موافقت طرفین در امری می باشد. به موجب آیین نامه اجرایی ،تفاهم نامه، سند مورد توافق بین مدیر واحد مجری با مقام مجاز دستگاه اجرایی است.

پیمان

در لغت به معنای پیمودن  و اندازه گرفتن عهد ، قرارداد و معامله می باشد. معنای اصطلاحی آن همانند معنای لغوی ان است. ولی در عرف قرارداد نویسی  به معنای مجموعه اسناد قراردادی فیمابین طرفین معامله که در برابر انجام مفاد آن تعهد دارند.

انواع عقود

مهمترین عقود که برخی حقوقدانان در کتب حقوقی به آن اشاره نموده اند، عبارتند از:

عقد لازم

طبق ماده 185 قانون مدنی در عقد لازم هیج یک از طرفین حق فسخ قرارداد را ندارند. جز در موارد خاصی که قانون تعریف کرده است.

عقد جایز

طبق دیدگاه ماده 186 قانون مدنی در عقد جایز طرفین می توانند هر وقت که بخواهند آن را فسخ کنند. در این نوع عقد ممکن است نسبت به یک طرف لازم و نسبت به طرف دیگر جایز باشد. تشخیص این موضوع با قانون است. برخی اوقات طبق شرایط خاص عقد لازم به جایز تبدیل می شود و بالعکس. برای مثال، افراد می توانند با گنجاندن شرط فسخ در عقد لازم آن را به جایز تبدیل کنند. در تمامی این شرایط باید توجه شود که شرطی که باعث لازم شدن عقد جایز می شود، در عقدی لازم گنجانده بشود.

عقد خیاری

در این نوع عقد، خیار به معنای اختیار فسخ و بر هم زدن عقد است. اگر در قرارداد، شرط برآن بشود که یکی از طرفین یا حتی کسی غیر از طرفین بتواند عقد را فسخ کند، به آن عقد خیاری گفته می شود.

عقد معلق

عقد معلق به عقدی گفته می شود که در آن نتیجه کار وابسته به رخداد واقعه دیگری باشد. البته این موضوع باید در قرارداد تصریح بشود. عقود و قراردادهایی که معلق نباشد منجز می گویند.

عقد عهدی

در آن فرد انجام دادن کاری و یا دادن چیزی مثل ضمانت، حواله، جعاله و مانند آن را در مقابل دیگری به عهده می گیرد.

عقد تملیکی

در آن در پایان کار شخصی مالک چیزی می شود به عنوان مثال خرید و یا اجاره جزء عقود تملیکی به حساب می آیند.

دانلود و سفارش انواع قرارداد

عقد تشریفاتی

تحقق قرارداد منوط به زمانی است که مقدمات و تشریفات قبل و بعد و حتی در هنگام عقد فراهم باشد.

عقد عینی

تحویل گرفتن و یا تحویل دادن موارد قرارداد شرط تحقق و صحت آنهاست مثل فروش طلا و نقره.

عقود معین و غیرمعین

عقود معین عقودی هستند که برای تحقق آنها باید از ترکیبات خاص استفاده بشود. اینها ویژگی های خاص خود را دارند. این ویژگی ها به کسانی تحمیل می شود که قالب عقود معین را برای ارتباطات حقوقی و مالی خود انتخاب کنند.

برخی مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up