مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی ، مشاوره حقوقی تلفنی ، هزینه مشاوره ، مشاوره با وکیل ، مشاوره حضوری

مشاوره حقوقی ، مشاوره حقوقی تلفنی ، هزینه مشاوره ، مشاوره با وکیل

مشاوره حقوقی، ضامن سلامتی و امنیت است. آیا این جمله درست است؟ این موضوع مهمی است که بسیاری افراد ممکن است از خود بپرسند. براستی چرا مشاوره حقوقی مهم است؟

زندگی شهری موجب برخورداری بسیاری از شهرنشینان از مواهب و امکانات شهری شده است. این امر بی نصیب از چالش ها و آسیب های پرمخاطره نیست. در شهرهایی نظیر تهران این موضوع موجب پیچیدگی روابط اجتماعی و برخوردهای مخاطره آمیز شده است. طی سال های اخیر بسیاری از قوانین متناسب با نیازهای روز تغییر پیدا کرده اند.

اهمیت مشاوره حقوقی

می دانیم همه مردم امکان مطالعه قوانین و آگاهی از مخاطرات محیط پیرامون خود را ندارند. بنابراین در اکثر موارد ضروری است شهروندان به مشاورین مورد اعتماد خود مراجعه کنند. با این کار، در بسیاری از فعالیت های مرتبط با منافع آنان، از دانش حقوقی مشاوران بهره خواهند برد. مشاوره حقوقی می تواند به صورت مشاوره حقوقی تلفنی و یا مشاوره حضوری باشد. مشاوره با وکیل عمدتاً به صورت حضوری با اثربخشی بیشتری همراه است. با این وجود برخی وکلا به صورت تلفنی نیز مشورت هایی را به متقاضیان ارائه می دهند.

هزینه مشاوره در برابر منافع حاصل از دریافت نقطه نظرات تخصصی، واقعاً یک هزینه نیست بلکه بیشتر کسب منفعت است. البته این بیشتر به طرز تفکر ما بازمی گردد. بنابراین در مواردی که افراد نیازمند استفاده از نظرات کارشناسی هستند پرداخت مبالغی به عنوان هزینه مشاوره، واقعاً ارزش پرداخت مبلغ هزینه را دارد.

در سال های اخیر ، حجم پرونده های مفتوح در محاکم قضایی نشان از آمار جرایم و آسیب های اجتماعی دارد. از طرفی تعداد زندانیان کشور و آمار روزانه مراجعه افراد به کلانتری ها  از مشکلات حقوقی روزمره حکایت دارد. و نشانه آن است که بسیاری از افراد، خواسته یا ناخواسته گرفتار پرونده های قضایی هستند. در بسیاری از موارد، این افراد در صورتی که از قبل اقدام به دریافت مشاوره حقوقی و کسب حداقل اطلاعات می نمودند، به طور قطع می توانستند از بسیاری مشکلات جلوگیری کنند.

امروزه اهمیت استفاده از مشاوره حقوقی در میان سازمان ها و شرکت ها و مؤسسات بزرگ کاملاً درک شده است. کمتر سازمانی را می توان دید که واحد حقوقی نداشته باشد. در این سازمان ها کلیه قراردادها، پرونده ها و دعاوی حقوقی از طریق مشاورین حقوقی پیگیری و حل و فصل می شود.

مشاوره حقوقی تلفنی

بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای حضور در مراکز مشاوره حقوقی و استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان حقوقی ، از طریق تماس غیر حضوری یا مشاوره حقوقی تلفنی سؤالات خود را مطرح و پاسخ لازم را دریافت نمایند. البته این موضوع در مواردی که افراد فقط می خواهند یک نکته را متوجه بشوند از کارایی خوبی برخوردار است. اما در مورد پرونده ها و موضوعات مهم و دعاوی حقوقی و کیفری بویژه در مورد دعاوی ملکی ، دعاوی خانواده ، دعاوی مالی و تجاری  و… بهتر است به فکر مشاوره حضوری باشیم. زیرا امکان احاطه وکیل و کارشناس به موضوع مورد نظر شما در مشاوره حضوری بیشتر فراهم است .

هزینه مشاوره

اولین موضوعی که ذهن افراد را در مورد مشاوره حقوقی چه به صورت مشاوره حقوقی تلفنی و چه به صورت مشاوره حضوری به خود معطوف می نماید هزینه مشاوره است. البته مردم حق دارند. زیرا هزینه های زندگی بالا است و عده ای از عهده مخارج ضروری خود برنمی آیند چه رسد به اینکه بخواهند از پس هزینه های غیرمترقبه از جمله هزینه مشاوره برآیند. اما باید توجه داشت هزینه ای که گاه افراد برای مساوره می پردازند در برابر آثار ناشی از نپرداختن هزینه مشاوره  حقوقی آنقدر بالا است که اکثر آنان با خود می گویند کاش از همان ابتدا هزینه مشاوره را پرداخت کرده بودیم و الان هزینه های چند برابر آن مشکلات را تحمل نمی کردیم.

افراد دانا معمولاً هزینه مشاوره را به راحتی می پردازند. زیرا می دانند عواقب خودداری از چنین امری بسیار سهمگین تر از آن چیزی است که الان می پردازند. فقط کافی است شهروندان محترم دقت بیشتری در مورد افراد و متخصصین مورد مراجعه به خرج دهند. البته وسواس بیش از حد هم خوب نیست و آنها را بیشتر اذیت خواهد کرد. در هر حال مشورت به مراتب بهتر از خودسرانه عمل کردن است.

چرا باید به مشاوران حقوقی مراجعه نمود؟

در میان اکثریت مردم، خانواده ها و حتی شرکت های کوچک هنوز فرهنگ مراجعه به کارشناسان حقوقی جدی گرفته نمی شود. بنابراین در این بخش احتمال گرفتاری و مخاطره بسیار بیشتر است. شاید یکی از کانون های پرمخاطره در زندگی شهری، مشکلات مربوط به درون خانواده هاست. اعضای خانوداه بویژه والدین همواره با انواع دعواهای حقوقی از جمله اختلافات خانوادگی مواجه هستند. کافی است به دادگاههای خانواده مراجعه و ببینیم چه تعداد از زوجین به دلایل مختلف علیه یکدیگر اقامه دعوا می کنند. در مورد سایر مشکلات نظیر انواع کلاهبرداری ها، اختلافات مالی و…. این نابسامانی ها را می توان مشاهده نمود. اگر بیشتر این افراد به مشاورین حقوقی مراجعه می نمودند به طور قطع مشکلات کمتری داشتند. زیرا طرح مسائل با مشاورین و درخواست راهنمایی، از تشکیل بیشتر پرونده های قضایی جلوگیری خواهد نمود.

باید اطمینان خاطر پیدا کرد در همه حال پیشگیری بهتر از درمان است.

موضوعات مهم در مشاوره حقوقی

برای آنکه بدانید راجع به چه موضوعاتی می توان مشاوره حقوقی دریافت نمود در اینجا برخی مشکلات رایج که مردم در مورد آنها عمدتاً به صورت حضوری مشاوره دریافت می نمایند را ذکر می کنیم. بیشتر این موضوعات و یا دعاوی، جنبه حقوقی دارند. در مورد دعاوی مربوط به ملک می توان وکیل متخصص امور ملکی را پیدا کرد و مشاوره لازم را  دریافت و یا وکالت دعاوی ملکی را به او اعطا نمود.

موضوعات مورد نظر مردم آنقدر زیاد و متنوع هستند که امکان ندارد بشود همه آنها را مورد اشاره قرار داد. شاید صدها عنوان اصلی و صدها عنوان فرعی وجود داشته باشد که بتوان آنها را مورد بررسی قرار داد. ما در این سایت بسیاری از موضوعات را بررسی نموده ایم. در اینجا برخی موارد به صورت فهرست وار مورد اشاره قرار می گیرند. در صورت تمایل می توانید به بخش مقالات مراجعه و آنها را مطالعه نمایید.

الف) وکیل خانواده 

مشاوره حقوقی ، مشاوره حقوقی تلفنی ، هزینه مشاوره ، مشاوره با وکیل ، مشاوره حضوری

مشاوره خانواده یکی از مهمترین حوزه های مشاوره را شامل می شود. زنان در این رابطه بیشترین سهم را دارند. زیرا در دعاوی خانواده غالباً تصور می شود حقوق آنان نادیده گرفته می شود. تعدادی از مهمترین موضوعات و دعاوی که وکیل خانواده باید به آنها پاسخ دهد به شرح زیر می باشد:

ب) وکیل تخصصی ملک

مشاوره حقوقی ، مشاوره حقوقی تلفنی ، هزینه مشاوره ، مشاوره با وکیل ، مشاوره حضوری

در مورد موضوعات ملکی انواع زیادی موضوع فرعی وجود دارد . شاید رقم اینگونه موضوعات به صدها مورد برسد . این دعاوی ممکن است با اشخاص حقیقی باشد. بسیاری از دعاوی ملکی ممکن است به طرفیت نهادها و سازمانهای دولتی و یا وابسته به دولت مطرح شود. برخی دعاوی این حوزه عبارتند از:

پ) وکیل مالیاتی  

خدمات وکیل مالیاتی شامل: مالیات ارزش افزوده ، مالیات محل کسب و مغازه ، مالیات طلافروشان ، مالیات تراکنش های بانکی و …… می باشد.

ت) وکیل تطبیق جنسیت

وکیل تطبیق چنسیت یا در اصطلاح غلط ، وکیل تغییر جنسیت یا وکیل دو جنسه ها آماده ارائه خدمات حقوقی به متقاضیان است. وکیل با تخصص و آمادگی لازم برای همکاری حقوقی با شما از آغاز تا پایان پروسه تطبیق جنسیت، خود را مهیا ساخته است. وکیل تطبیق جنسیت در تیم ما علاوه بر خدمات حقوقی می تواند مشاور خوبی برای انجام سایر اقدامات ضروری شما باشد.

ث) وکیل ثبت احوال

ممکن است شما در هر یک از موارد و دعاوی مربوط به ثبت احوال نیازمند برخورداری از خدمات حقوقی باشید. در این موارد، وکیل ثبت احوال در گروه ما آمادگی انجام خدمات حقوقی را دارد. برای شروع می توانید با ما تماس بگیرید.

ج) امور انحصار وراثت

در مورد انواع موضوعات و یا دعاوی مربوط به وصیت نامه و تقسیم ترکه و مهر و موم نمودن آن و خدمات مرتبط با آن می توانید از خدمات وکیل ارث بهره مند شوید.

نحوه استفاده از خدمات مشاوره

چنانچه در مورد هر یک از دعاوی خواهان مشاوره با وکیل و یا اعطای وکالت خود به وکیل ملکی ، وکیل خانواده و ….هستید، می توانید ابتدا با شماره تلفن 02144096954 با ما در تماس باشید. یا اینکه فرم درخواست مشاوره حقوقی را تکمیل نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

بازگشت به صفحه اصلی

بیشتر مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button
ارسال پیام