وکیل خانواده مشاوره رایگان

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل خانواده مشاوره رایگان و آنلاین 

 مشاوره با وکیل خانواده 

برای کسب اطلاعات مفید در مورد دعاوی زوجین با ما همراه شوید. در این مقاله ضمن توضیح مختصر در باب دعاوی خانوادکی ، شما را در جریان برخی مشکلات و راه کارهای قانونی برای تصمیم گیری درست در این مورد قرار خواهیم داد.

وکیل خانواده می تواند راهنمای بسیار ارزشمندی برای شما در مورد انواع دعاوی باشد. به عنوان مثال او می تواند به شما یادآور شود که :

 • چگونه می توانید مهریه خود را مطالبه نمایید؟
 • حق حضانت فرزتدانتان را چطور بدست آورید؟
 • طلاق توافقی و شرایط اجرای آن چکونه است؟
 • استرداد جهیزیه از کدام طریق نتیجه بهتری دارد؟
 • دعوای نفقه ایام گذشته یا حال را چکونه پیگیری کنید؟

وکیل خانواده با تجربه

وکیل خانواده با تجربه

مطلب مفید | نمونه دادخواست طلاق از طرف مرد

وکیل خانواده مشاور شما در دعاوی خانوادگی

بهترین وکیل خانواده در کنار شما خواهد بود تا از ضرر و زیان به شما در دعوای میان زن و شوهر جلوگیری نماید. علاوه بر این ممکن است شما با سؤالاتی در هر یک از موارد زیر روبرو باشید. وکیل خانواده تهران در همه این موارد به شما راهنمایی لازم را خواهد داد.

 • درخواست طلاق
 • مطالبه مهریه و دادخواست آن
 • در دادگاه نفقه چه بگوییم؟
 • نفقه و شرایط دریافت آن
 • مراحل طلاق توافقی
 • حضانت فرزند پسر

وکیل خانواده و حل دعاوی

وکیل خانواده و حل دعاوی

ممکن است خدای نخواسته زندگی شما بسیار آشفته باشد. در این صورت شما در پی احقاق حقوق خود خواهید بود. حتی ممکن است خواهان ارائه دادخواست یا طرح شکایت توسط وکیل خانواده برای رسیدن به حقوق خود باشید. ما اینجا هستیم تا در این مورد شما را راهنمایی کنیم. مشکلات شما چه مشکلاتی است؟ بیایید برخی موضوعات را که ممکن است ذهن شما را به هم ریخته باشد، با یکدیگر مرور نماییم.

وکیل خانواده حرفه ای در موضوع طلاق

وکیل خانواده حرفه ای

وکیل خانواده حرفه ای

لازم نیست مهریه حتماً وجه نقد باشد. بلکه می تواند جنس، کالا و یا خدمات را هم در برگیرد. مشروط بر اینکه دارای ارزش مالی و حلال باشد. مثلا نوعی تعهد به انجام کار یا خدمتی که مرد در قبال همسرش بر عهده می گیرد. البته اصلاً چنین چیزی در عرف کمتر اتفاق می افتد.

با جاری شدن صیغه عقد، مهریه قابل دریافت خواهد بود. و این بدهی است که بر ذمه مرد نسبت  به همسرش می باشد. بنابراین هر زمان زن مهریه را مطالبه نماید مرد باید آن را بپردازد.

مطلب مفید | بهترین وکیل طلاق تهران

بهترین وکیل طلاق به شما یادآوری می کند وقتی زن و مرد پیمان زناشویی می بندند و در هنگام جاری شدن صیغه عقد، می توان تعیین نمود که شخص دیگری پرداخت مهریه را ضمانت نماید.  به عنوان مثال پدر زوج می تواند مهریه را ضمانت نماید. در این صورت می توان برای مطالبه مهریه به وی نیز مراجعه و آن را از وی طلب نمود.

اگر درخواست طلاق از طرف مرد باشد در این صورت باید کل مبلغ مهریه پرداخت شود. اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد معمولاً زن مقداری از مهریه را به مرد می بخشد و شرایط طلاق میسر می گردد.

وکیل در صورتی که وکالت شما را بر عهده بگیرد خواهد توانست در همه موارد اقدامات حقوقی لازم را برای اینکه حقوق موکل ضایع نشود به انجام برساند. در این موارد وکیل طلاق می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

مطالبه مهریه

وکیل خانواده به طور قطع در هنگام جلسات حضوری و انجام مشاوره به شما در مورد طلاق توافقی مواردی را بازگو خواهد کرد. از جمله اینکه در طلاق توافقی مقدار بخشش مهریه به میزان توافق طرفین بستگی دارد. حتی می تواند تا بخشش کامل مهریه نیز باشد. وکیل خانواده در جلسه حضوری می تواند به طور مفصل همه این موارد را جزء به جزء به شما بگوید و در خصوص مشکل شما اقدامات لازم را به انجام برساند.

وصول مهریه در عقد دائم و موقت

در جریان مشاوره با وکیل خانواده شما، درخواهید یافت که در عقد دائم میزان مهریه اختیاری است. حتی می تواند مهریه ای نیز تعیین نشود. در عقد موقت تعیین میزان مهریه الزامی است. در صورت عدم تعیین مبلغ، عقد باطل است.

مهریه به دو صورت قابل وصول است:

 • مراجعه زن به دفترخانه ثبت ازدواج و درخواست مهریه: در این صورت از طرف ثبت به مرد 10 روز فرصت داده می شود که مهریه را پرداخت نماید. بعد از 10 روز نیز می توان به میزان مهریه اموال وی را توقیف نمود.
 • مراجعه به دادگاه: در این حالت زن به دادگاه مراجعه می کند و می تواند تا مرحله اخذ مهریه یا اعمال مجازات و ممنوع الخروجی همسرش اقدام نماید.

برابر ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب 1394، که مقرر میدارد تا عدم پرداخت بدهی و عدم اعلام اعسار از طرف فرد محکوم، وی در بازداشت خواهد بود. مرد درخصوص مهریه صرفاً تا میزان 110 عدد سکه بهار آزادی یا معادل آن مشمول حکم جلب خواهد بود. میزان مهریه بالاتر در این خصوص تاثیری در حکم ندارد.

با دادخواست مهریه از طرف زوجه، مرد می تواند دادخواست اعسار به دادگاه بدهد. وی باید به دادگاه اثبات نماید که قادر به پرداخت مبلغ مهریه نیست. دادگاه با توجه به توان وی، مهریه را قسط بندی می نماید. مثلاً اگر مرد کارمند دولت باشد یک سوم حقوقش را باید بابت مهریه به زن بدهد.

نحوه وصول مهریه از طریق اجرای ثبت

همچنین در جلسه مشاوره وکیل خانواده، متوجه خواهید شد در ازدواج رسمی، زن به دفتر ازدواج یا دایره ثبت مستقر در اداره ثبت اسناد محل وقوع ازدواج مراجعه می کند. و می تواند درخواست صدور اجراییه برای وصول مهریه خود را بدهد. از طریق دفترخانه ظرف 15 روز استعلام در مورد دارایی مرد گرفته می شود.  سپس اجراییه صادر شده و به اداره ثبت ارسال می شود. از طریق اجراییه ثبت به شوهر ۱۰ روز مهلت داده می شود تا نسبت به پرداخت مهریه یا طلب همسرش اقدام نماید.

اقدام زن درصورت عدم پرداخت مهریه از طرف شوهر

زن می تواند با معرفی اموال و دارایی شوهر، از اجرای ثبت تقاضا کند اموال او توقیف شود. از این طریق می تواند مطالبات شوهر از اشخاص دیگر و یا موجودی حساب های بانکی او را توقیف کند. تقاضای توقیف حقوق شوهر را از سازمان ها و موسسه های دولتی و یا خصوصی بنماید. البته تا زمانی که طلاق جاری نشده به میزان یک چهارم حقوق و تا زمانی که مرد پس از جدایی همسرش، زن دیگری اختیار نکرده یک سوم حقوق، توقیف می شود.

مطلب مفید | درخواست طلاق از طرف مرد

اگر مرد پس از اجرای حکم و محکومیت به پرداخت مهریه آن را بپردازد که هیچ. در غیر این صورت زن می تواند حکم جلب وی را بگیرد. ممکن است مرد اقساط مهریه خود را تا چند قسط نپردازد. در این صورن باز هم امکان اخذ حکم جلب از طرف زن وجود دارد. در هر حال راه فراری از پرداخت مهریه وجود ندارد. اگر ازدواج رسمی نباشد، زن باید برای مطالبه مهریه خود به دادگاه مراجعه و دادخواست تقدیم نماید.

وکیل خانواده با تجربه

وکیل خانواده که هم اینک شما در جستجوی آن می باشید باید در مورد دعاوی زوجین تسلط داشته یاشد. یعنی آشنایی کامل بر قوانین ، آیین دادرسی مدنی ، دادگاه خانواده و…. وکیل خانواده فردی است که در امور اختلافی میان زوجین قبول وکالت می کند.

بخشی از مشکلات خانواده ها یا زوجین ممکن است از طریق مشاوره وکیل خانواده تا حدودی مرتفع گردد. با این وجود بیشتر زوجین بدون طی مشورت حضوری با وکیل، خواستار متارکه می شوند. اگر نمی خواهید در موضوعات و اختلافات خانوادگی خودتان را درگیر کنید پس لطفاً همه امور دعاوی خانوادگی را به وکیل خانوتده مورد اعتماد و با تجربه ما بسپارید تا او آنها را پیگیری نماید.

بهترین وکیل خانواده باید فرصت کافی برای مطالعه و رسیدگی به پرونده شما را برای خود فراهم آورد. تا حد امکان واقعیت های پرونده و یا نظرات شما را صادقانه و با اختصاص وقت مشاوره ، تجزیه و تحلیل کند. و اطلاعات درستی را در اختیارتان قرار دهد. صد البته رعایت حال موکل خود را نیز بنماید. این حتماً آن چیزی است که انتظار می رود شما بدنبالش باشید. یعنی وکیل خانواده خوب و قابل اعتماد .

وکالت انواع دعاوی خانوادگی

خیلی از زوجین شاید قصد جدایی نداشته باشند و فقط می خواهند بدانند  در مورد وضعیت مهریه و نحوه مطالبه آن ، بحث نفقه ، انتخاب مسکن ، حضانت فرزند و …. اطلاعاتی کسب نمایند. ما در مورد برخی دعاوی خانواده مقالاتی را در این سایت قرار داده ایم. امیدواریم این مقالات راهنمای خوبی برای شما باشند.

وکیل خانواده و نحوه گرفتن مهریه از طریق وکالت در طلاق

 زن به دو صورت می تواند برای طلاق از مرد وکالت اخذ کند:

 • اول در هنگام عقد و شرط ضمن عقد این وکالت گرفته می شود، یعنی در سند ازدواج قید می گردد.
 • دوم بعد از ازدواج و مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی و اخذ وکالت از همسر.

در صورتی که مرد، وکالت در طلاق به صورت شرط در ضمن عقد نکاح (سند ازدواج) به زن بدهد وکالت مورد نظر دیگر قابل عزل نیست. اما اگر وکالت در طلاق از طریق دفترخانه به زوجه داده شده باشد، این وکالت از طرف مرد قابل عزل است. مگر این که مدت داشته باشد و تا مدت مشخص مرد حق عزل را از خود ساقط کرده باشد. داشتن وکالت طلاق از سوی مرد به زن به منزله این نیست که مرد دیگر نمی تواند همسرش را طلاق بدهد.

واگذاری حق طلاق درست است یا غلط؟

 اساساً واگذاری حق طلاق از سوی مرد به زن و یا هر شخص دیگری از لحاظ حقوقی غلط است چون حق طلاق قابل واگذاری نیست. زوج(شوهر)میتواند به دیگری از جمله زوجه وکالت برای طلاق اعطا کند نه اعطای حق طلاق. مرد می تواند وکالت برای طلاق را به غیر از همسرش نیز واگذار نماید. هیچکس از جمله زنی که از مرد وکالت طلاق دارد نمی تواند بدون وکیل خانواده یا همان وکیل پایه یک دادگستری وکالت را اعمال نماید. به عبارت دیگر کسی می تواند در دادگاه وکالت کند که وکیل دادگستری باشد.

وکالت در طلاقی که زن از شوهر دارد، باید از طریق انتخاب وکیل دادگستری برای همسر اقدام برای طلاق عملی شود. در این راستا زن به استناد وکالتنامه طلاق به وکیل دادگستری مراجعه می کند. بر طبق حدود اختیارات وکالتنامه، برای شوهر وکیل مع الواسطه شوهر را انتخاب میکند.

نقش وکیل خانواده در فرایند طلاق

وکیل خانواده با علم و آگاهی در مورد انواع طلاق (رجعی و بائن) میداند که زنی که در صصد جدایی از همسرش میباشد مشمول کدامیک از طلاق خواهد بود.

توضیح اینکه طلاق رجعی  طلاقی است که در آن امکان رجوع مرد به همسرش در زمان عده وجود دارد. حتی زوج می تواند به صورت یکجانبه و بدون حضور زوجه به دفتر طلاق مراجعه و رجوع خود را اعلام نماید.

در این مورد نیازی به رضایت زن نیست. اما در عمل مراتب به زوجه باید ابلاغ شود. زیرا زوجه حق دارد بعد از انقضای مدت عده، شوهر اختیار نماید. هر طلاقی ، رجعی است مگر آنکه خلاف آن را قانون مشخص نماید. زیرا این طلاق به اراده شوهر محقق می شود. بنابراین شوهر می تواند به اراده خود دوباره رجوع نماید.

در طلاق رجعی تا زمانی که عده زن تمام نشده رابطه زناشویی هنوز برقرار است . زن در منزل شوهر اقامت دارد و از یکدیگر ارث می برند. از این رو مرد فرصت دارد که دوباره رجوع نماید.

طلاق بائن : طلاق بائن که در آن امکان رجوع مرد به همسرش وجود ندارد.

 طلاق در موارد زیر بائن است:

 • طلاقی که قبل از رابطه زناشویی واقع شود.
 • طلاق یائسه.
 • طلاق به صورت خلع و مبارات باشد. یعنی زن رجوع به عوض نکرده است.(در طلاق خلع زن به دلیل کراهت از شوهرش مالی به شوهرش می دهد تا از او جدا شود.در طلاق مبارات کراهت از دو طرف است و مالی که زن به شوهرش می دهد از میزان مهریه بیشتر نیست).
 • سومین طلاقی که بعد از سه وصلت متوالی به عمل آید اعم از اینکه وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.
 • طلاقی که با اجازه دادگاه و به حکم قانون صادر شود.
 • طلاقی که به موجب شرط ضمن عقد به زن داده می شود.

شرایط درخواست طلاق زوجه

 1. خودداری مرد از پرداخت نفقه حداقل به مدت شش ماه
 2. بدرفتاری مرد و رفتار غیر قابل تحمل
 3. بیماری مسری و غیر قابل درمان مرد
 4. دیوانگی مرد
 5. اشتغال مرد به کارهای حرام و زشت و دارای کراهت مثلا فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی
 6. محکومیت بالای 5 سال حبس مرد
 7. علاوه بر همه این شروط اگر زن از همسرش دارای وکالت بلاعزل برای طلاق داشته باشد می تواند اقدام به درخواست طلاق نماید.

طلاق توافقی

گاه زن و شوهر امکان زندگی مشترک برایشان وجود ندارد. آن ها فقط در یک موضوع تفاهم دارند و آن هم طلاق توافقی است . در این صورت می توانند با توافق یکدیگر از هم جدا شوند. البته آن ها در مورد مسائل مالی و غیر مالی اختلافات خود را به حداقل می رسانند و نهایتاً بر سر همه موضوعات به نتیجه مشترکی می رسند. لازم است بدانید زن و شوهر در مورد هر موضوع که توافق کرده باشند در طلاق توافقی همان موضوع در طلاق نامه قید می گردد. مثلاً توافق در مورد میزان دریافت مهریه، بخشش مهریه و.. در گواهی عدم سازش یا همان طلاق توافقی ذکر می شود.

با توجه به اینکه موضوعات اشاره شده تنها بخش کوچکی از مشکلات و اختلافات زناشویی است لذا وکیل بهتر می تواند پرونده دعوای زن و شوهر را پیش ببرد. لذا در این موارد، امورات خود را به بهترین وکیل خانواده واگذار نمایید.

اقدامات وکیل خانواده در مورد مجهول المکان بودن مرد

در هر دعوایی باید نشانی طرف مقابل در دادخواست قید شود. بنابراین اگر مرد مجهول المکان باشد وکیل خانواده میداند که باید طبق آخرین اقامتگاه مرد اقدام به تنظیم دادخواست کند. در صورتی که طبق گزارش مامور ابلاغ مرد در نشانی اعلامی شناخته نشود آنگاه وکیل خانواده میتواند تقاضای نشر آگهی کند.

در این حالت متن دادخواست یک بار در روزنامه کثیر الانتشار چاپ می شود. و پس از آن جلسه دادگاه بدون حضور مرد تشکیل می شود. پس از طی تشریفات قانونی حکم به طلاق غیابی صادر و در روزنامه کثیر الانتشار چاپ می شود. پس از گذشتن مواعد تجدیدنظر و فرجام خواهی زن با رای طلاق غیابی می تواند اقدام به ثبت واقعه طلاق در دفتر رسمی طلاق نماید.

پیگیری وکالت در طلاق توسط وکیل خانواده

ممکن است مرد ضمن نکاح یا به صورت جداگانه به همسر خود وکالت بلاعزل در طلاق با حق توکیل به غیر دهد. در این صورت زن بایستی با اعطای وکالت به وکیل خانواده اقدام به مطلقه نمودن خود از طریق دادگاه خانواده نماید.

پس از طی تشریفات مربوطه نسبت به ثبت طلاق در دفتر رسمی طلاق اقدام کند. لذا شخصاً نمی تواند برای مطلقه نمودن خود به دادگاه مراجعه و دادخواست تقدیم نماید. چون وکالت در دادگاه مخصوص وکلای دادگستری است.

وکیل خانواده و گرفتن طلاق غیابی

طلاق غیابی مشکلات خود را دارد. بنابراین توصیه میشود این نوع طلاق را توسط وکیل خانواده دنبال کنید.

توضیح اینکه کلیه احکام غیابی دادگاه ها از جمله طلاق غیابی در هر زمانی به محض اطلاع شخص غایب در دادگاه ها قابل واخواهی می باشند. بنابراین در خصوص طلاق غیابی مرد ضمن اعتراض می تواند دادخواست ابطال طلاق اول را طرح نماید. که در صورت رسیدگی و نقض رای غیابی ازدواج دوم زن باطل می شود. و رابطه زوجیت قبلی میان زن و همسر سابقش برقرار می شود. و وجود فرزند مشترک احتمالی میان زن و همسر دوم نیز مانع این امر نخواهد بود.

اقدام وکیل برای مطالبه مهریه و درخواست طلاق 

وکیل خانواده در این مورد اقدامات لازم را برای مطالبه مهریه که یک حق انکار ناپذیر است انجام خواهد داد. باید دانست مهریه طلب زن محسوب می شود و مرد مکلف به پرداخت آن است. تقاضای طلاق از سوی زن مانع مطالبه آن و الزام مرد به پرداخت آن نیست. مگر اینکه دلایل زن جهت درخواست طلاق کافی نباشد.

در این صورت ممکن است با توافق مرد بخواهد از یکدیگر جدا شوند. که در این حالت معمولاً مرد موافقت خود را منوط به بخشیدن تمام یا بخشی مهریه از طرف زن می نماید. وگرنه صرف بخشیدن مهریه از طرف زن و تقاضای طلاق بر اساس آن کافی برای صدور رای به طلاق نیست. اینکه در عرف شنیده می شود که “مهرم حلال جانم آزاد” کافی برای صدور رای به طلاق به دادخواست زن نیست.

آیا رابطه نامشروع زن مانع دریافت مهریه است؟

مطابق قانون مدنی حق طلاق از اختیارات مرد محسوب می شود. لذا وقوع جرایم مخالف عفت و اخلاق تاثیری در حق طلاق از سوی مرد ندارد.

مهریه جزء طلب زن محسوب می شود و وقوع اعمال مجرمانه حتی در صورت اثبات آن و اجرای مجازات نسبت به زن موجب ساقط شدن مهریه زن به عنوان یک مطلب رسمی نمی شود. البته در این مورد وکیل خانواده مشاوره و یا اقدامات حقوقی لازم را انجام خواهد داد.

فسخ نکاح بدلیل فریب در ازدواج ( باکره نبودن زن و …)

فریب در ازدواج چه از سوی مرد و چه از سوی زن می تواند باعث ایجاد حق فسخ نکاح برای طرف مقابل شود. مانند اینکه زن خود را باکره معرفی کرده و بعدا خلاف آن ثابت شود. یا زن خود را را دارای تحصیلات عالیه در فلان رشته معرفی کرده و بعداً خلاف آن ثابت شود.

در این حالت مطابق ماده 1101 قانون مدنی اگر فسخ نکاح قبل از نزدیکی باشد مهریه به زن تعلق نمی گیرد مگر در صورتی که علت فسخ ناتوانی جنسی مرد باشد.

وکیل خانواده در این مورد میتواند آسان ترین مسیر را برای درخواست طلاق در پیش بگیرد.

keyboard_arrow_up