ورود به سامانه جامع روابط کار

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای طرح سوال ، فقط از طریق پیامک ، و برای اعطای نمایندگی به وکیل جهت طرح دعوا و دفاع از شما در اداره کار ، با شماره 09196853590 تماس بگیرید.

ورود به سامانه جامع روابط کار 

مشاهده ابلاغیه اداره کار 

نحوه مشاهده دعوتنامه جلسه رسیدگی

ثبت نام در سامانه اداره کار

ورود و ثبت نام در سامانه اداره کار

آشنایی با سامانه جامع روابط کار

همه افرادی که شاغل هستند، مانند کارگران و کارفرمایان برای این‌که بتوانند حقوق و مزایای خود را از راه قانونی به دست آورند لازم است به اداره کار مراجعه کنند. اما تعداد مراجعان بسیار زیاد است . از طرفی همه امور این روزها بصورت آنلاین انجام می‌شود. از اینرو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به تأسیس سایتی با عنوان سامانه جامع روابط کار کرده است . هدف از اینکار آن بوده تا امور مراجعان زودتر و با آرامش بیشتری انجام پذیرد.

لارم به توضیح است که با الکترونیکی شدن ثبت انواع شکایات اعم از کیفری و حقوقی، ارسال اظهارنامه و مشاهده ابلاغیه های نهاد دادگستری در سال 1395 و با توجه به افزایش اختلافات میان کارگران و کارفرمایان ، از 22 بهمن‌ ماه سال 1398 ، سامانه جامع روابط کار برای ثبت الکترونیکی شکایات مربوط به حوزه اداره کار ، فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرد.مطالعه آیین دادرسی کار نیز کمک به سزایی در روند رسیدگی به شما خواهد کرد.

اگر شما هم در زمینه امور حقوقی مربوط به کار و شغل خود از فردی شکایت دارید لازم است ابتدا در سامانه ثبت‌ نام کنید. سپس دادخواست خود را در همین سایت ثبت کنید.  مشاهده ابلاغیه برای شما و خوانده از طریق همین صفحات انجام می‌پذیرد. قبل از شکایت از کارفرمای خود بهتر است برای رسیدن به هدفتان با وکلای خبره و حرفه‌ای مشورت کنید. وکیل اداره کار در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری نیز در جهت حمایت از شما هموطن گرامی آماده ارائه خدمات حقوقی در زمینه دعاوی کار و مشاوره در خصوص نحوه ورود به سامانه جامع روابط کار میباشد.

 کارگران برای احقاق حق خود به اداره کار می‌روند.

کارگران برای احقاق حق خود به اداره کار می‌روند.

سامانه جامع روابط کار و خدمات آن را بیشتر بشناسید

یکی از سایت‌های اصلی دولتی که در حال حاضر‌ تنها ۱۹ مورد از ۴۹  زیرمجموعه آن فعال است و می‌تواند‌ امور ارباب‌رجوع را در این حوزه‌ها بررسی و حل کند، سامانه جامع روابط کار است.  اصلی‌ترین مواردی که مراجعان زیادی دارد بخشی است که در ارتباط با شکایت کارگر از کارفرما ایجاد شده است. علاوه بر این بخش قسمت ثبت قرارداد کارگران نیز یکی از پرمخاطب‌ترین بخشهای این سایت است.

بر اساس همین موارد می‌توانید از طریق ورود به سامانه جامع روابط کار، شکایت کنید. همچنین دعوت‌نامه صادر کرده یا ابلاغیه و دادنامه را به دست کارفرما برسانید. همچنین می‌توانید در بخش کار پوشه مربوط به‌ حساب کاربری خودتان، روند پیگیری شکوائیه را نیز مشاهده کنید. برای دریافت بیمه بیکاری، اطمینان از صلاحیت شرکت‌های ایمنی و خدماتی که قرار است با آن‌ها همکاری کنید، بررسی آیین‌نامه انضباطی کار، تأیید طرح طبقه‌بندی مشاغل یا ثبت‌نام در همین سامانه به این وب‌سایت باید مراجعه کنید.

مطلب مفید | آموزش تصویری ثبت اجرای احکام اداره کار

درهرصورت برای ورود به سامانه جامع روابط کار و پیگیری امور یا طرح شکایت، یا دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار ، اولین گام ثبت‌نام در سایت است. برای این کار لازم است با مدارک شناسایی خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. در این دفاتر مشخصات شما بر اساس مدارکی که ارائه می‌کنید تأیید می‌شود و  پس از احراز هویت می‌توانید ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در سامانه جامع روابط کار

ثبت نام در سامانه جامع روابط کار

 آیا در سامانه ثبت‌ نام کرده‌اید؟

زمانیکه به‌عنوان کارگر یا کارفرما در سامانه جامع روابط کار ثبت‌نام می‌کنید از مزایای بی‌شماری برخوردار‌ می‌شوید. در واقع با کمک این سایت می‌توانید مانع از تضییع حقوق خود شوید. یا حقی را که پایمال شده است احیا کنید. سامانه به شما کمک می‌کند قرارداد خود را کاملاً شفاف منعقد کنید. حتی می‌توانید آن را به‌صورت الکترونیکی به ثبت برسانید. در کنار آن روابط شما با کارفرمایی که دارید نیز بهتر و اصولی‌تر تنظیم می‌شود.

اگر از طریق این سامانه شکایت کرده باشید، خواهید دید که با ورود به سامانه جامع روابط کار ، ابلاغیه از طریق همین سایت امکان‌پذیر خواهد بود‌. دادخواست اولیه توسط کارگر ثبت شده و در نتیجه دریافت ابلاغیه آن را از همین طریق می‌تواند پیگیری کند. در ادامه برای شما روند ثبت‌نام و دریافت کد پیگیری، چه به‌عنوان کارگر و چه در قالب کارفرمایی که از او شکایت شده است را توضیح خواهیم داد.

دریافت کد رهگیری در سامانه جامع روابط کار

دریافت کد رهگیری در سامانه جامع روابط کار

انواع خدمات سامانه اداره کار

 • ثبت الکترونیکی دادخواست کار
 • ثبت قراردادهای کار کارگران
 • انجام مراحل رسیدگی و صدور دعوتنامه، دریافت ابلاغیه ، ارسال مدارک و لوایح و دادنامه به صورت اینترنتی و الکترونیکی.
 • درخواست بیمه بیکاری
 • تایید صلاحیت شرکت های خدماتی
 • تایید صلاحیت مسئولیت ایمنی
 • ثبت درخواست های بررسی مشاغل سخت و زیان آور
 • بررسی و تایید آیین نامه های انضباط کار
 • بررسی و تایید پیمان های دسته جمعی
 • بررسی و تایید طرح های طبقه بندی مشاغل

مشاوره رایگان وزارت کار

مشاوره رایگان در مورد سامانه جامع روابط کار

نحوه ثبت نام و ورود به سامانه جامع روابط کار

جهت ثبت نام در سامانه می بایست با در دست داشتن مدارک ، به دفاتر پیشخوان دولت جهت احراز هویت و ثبت نام مراجعه کرد.

هزینه ثبت نام در این سامانه برای کارگران و کارفرمایان به شرح زیر می باشد :

 • کارگران مبلغ پنج هزارتومان
 • کارفرمایان مبلغ شش هزارتومان

پس از احراز هویت ، نام کاربری که کد ملی شماست و رمز عبور و نشانی سامانه برای شما پیامک می شود.

مطلب بیشتر | نحوه بازیابی رمز سامانه جامع روابط کار

مدارک لازم جهت ثبت نام و ورود به سامانه جامع روابط کار

اشخاص حقیقی : کارت ملی – کارت پایان خدمت

اتباع بیگانه : کد فراگیر اتباع

کارفرمایان (حقیقی) : کارت ملی – کارت پایان خدمت – گواهی و جواز کسب، پروانه و یا هرگونه جواز فعالیت صنفی

کارفرمایان (حقوقی) : کارت ملی مدیر عامل – تصویر آخرین روزنامه رسمی که نام مدیرعامل و نشانی دفتر مرکزی در آن قید شده باشد.

 از کارفرما شکایت کنید

ورود به سامانه اداره کار با کد رهگیری امکان‌پذیر است. به‌عنوان کارگری که از کارفرمای خود شکایت دارد باید در سامانه ثبت‌نام کنید. شناسه کاربری کد ملی شما است و رمز عبور یا همان کد پیگیری از طریق پیامک به دستتان خواهد رسید. سپس با کمک این کد می‌توانید به بخش کارپوشه خود مراجعه کرده و دادخواست خود را ارسال و سپس روند بررسی را دنبال کنید.

از طریق ورود به سامانه جامع روابط کار می‌توانید از زمان جلسه و محلی که باید در آن حضور پیدا کنید هم مطلع شوید. بااین‌حال به‌محض تعیین زمان جلسه به شما پیامکی ارسال می‌شود که بر اساس آن باید به خود سایت مراجعه کرده و اطلاعات دقیق را به دست آورید. البته این پیامک تنها برای خواهان ارسال خواهد شد. برای خوانده از طریق یک مأمور، ابلاغیه به‌صورت حضوری تحویل داده می‌شود. این برگه حاوی یک کد یکبار مصرف و نحوه ورود به سامانه‌ است.

در این مرحله چنانچه کارفرما دارای کارپوشه در سامانه نباشد باید ثبت‌نام کرده و از طریق کد ابلاغیه روند موردنظر را مشاهده و پیگیری کند. کارفرما نیز با ورود به این سایت در قسمت نام کاربر کد ملی و در قسمت رمز عبور عدد موجود در برگه ابلاغیه را وارد کرده و از ریز جزئیات پرونده مطلع خواهد شد.

بهتر است با یک وکیل مشورت کنید

کارگران و کارفرمایان اغلب ممکن است سال‌ها با یکدیگر در نهایت آرامش همکاری کنند. اما گاه خلاف این مطلب پیش می‌آید. اگر کارفرما حقوق زیردستان خود را نادیده بگیرد، کارگر هیچ چاره‌ای ندارد به‌غیراز این‌که از راه قانون وارد عمل شود.‌ برای این منظور لازم است تا با ثبت‌نام و ورود به سامانه جامع روابط کار به دنبال احقاق حق تضییع شده خود باشد. مهم‌تر از ثبت‌نام کمک‌گرفتن از افرادی است که در این زمینه تبحر کافی را دارند.

از آنجا که کسب‌وکارها پیشرفت کرده‌اند قوانین نیز در این زمینه تغییرات زیادی کرده و دارای پیچیدگی‌های بسیاری شده است. همین امر باعث شده در امور مربوط به قوانین کسب‌وکار مشورت با وکیل کار ضروری باشد. ‌اگر شما کارگر یا کارفرمایی هستید که اکنون پرونده‌ای در این سامانه دارید بهتر است با  وکیل کار مشورت کنید.

ما به شما وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری را پیشنهاد می‌کنیم. زیرا وکلای خبره آن سال‌ها است در زمینه حقوق کسب‌وکار فعالیت می‌کنند. همین امر باعث شده تا کاملاً به‌ جزئیات این پرونده‌ها آشنایی داشته باشند. برای اطمینان می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و ارزیابی خود را انجام دهید.

برای ورود به سامانه اداره کار با کد رهگیری  کلیک کنید.

مقالات برای مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up