وکیل اثبات وقوع بیع چگونه در دادگاه موفق عمل میکند

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 8 صبح تا 8 شب با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل اثبات وقوع بیع

از وکیل حاذق برای اثبات بیع استفاده کنید

از وکیل حاذق برای اثبات بیع استفاده کنید

آشنایی با وکیل اثبات وقوع بیع

اثبات وقوع بیع یکی از مهم‌ترین مشکلات خریداران و فروشندگان در هنگام معامله بویژه در حوزه ملک است . زیرا بسیاری از طرفین قرارداد ، معمولا در زمان امضای قرارداد ، به مفاد آن دقت نمی کنند.

در این موارد ، گاه طرفین قرارداد بدون آگاهی کامل از شرایط صحت عقد بیع ، اقدام به نگارش و یا امضا و تایید آن می‌کنند. از آنجا که نکات اثبات عقد بیع فراوان است و آثار حقوقی برای طرفین آن دارد، بسیاری از مردم در موارد بروز مشکل ، به وکیل اثبات وقوع بیع نیاز پیدا خواهند کرد.

در موارد بروز اختلاف و یا تشکیل پرونده در دادگاه ، وکیل میداند مدارک لازم برای اثبات وقوع بیع را چگونه جمع آوری و به دادگاه ارائه نماید.

حضور وکیل اثبات وقوع بیع الزامی است

در ادامه ، شما را با خدماتی آشنا خواهیم کرد که وکیل اثبات وقوع بیع در اختیارتان قرار می‌دهد و این از مزایای بهره‌مندی از وکلای خبره در این زمینه است.

چه زمانی به وکیل اثبات وقوع بیع نیاز دارید؟

وکلای خبره در این حوزه با تذکر نکات مهم و ضروری ، شما را بخوبی راهنمایی خواهند کرد. به‌عنوان یک خریدار یا فروشنده باید مدارک موردنیاز طرف مقابل را بررسی کرده و از صحیح بودن قرارداد خود اطمینان حاصل کنید.

وکیل اگر از همان ابتدا در کنار شما قرار بگیرد بطور قطع با تسلط کامل بر شرایط وقوع بیع ، این امکان را برای شما مهیا می‌کند که از منافع قرارداد بهره مند شوید.

همانطور که اشاره شد، عقد بیع آثار حقوقی مهمی همچون انتقال کامل مالکیت از طرف اول به طرف دوم را دارد. این بدین معناست که شما به‌عنوان فروشنده و پس از وقوع بیع دیگر هیچ اختیار حقوقی بر مبیع نخواهید داشت و درعوض مالک ثمن مورد معامله خواهید شد.

همچنین اگر خریدار باشید، این مالکیت را نسبت به ثمن از دست خواهید داد؛ درنتیجه اطمینان از وقوع درست عقد بیع را باید به یک کاردان بسپارید.

مطلب مفید | تفاوت اثبات مالکیت و اثبات وقوع بیع

یکی دیگر از مهم‌ترین موقعیت‌هایی که شما را به یک وکیل با تجربه نیازمند خواهد کرد، دعاوی حقوقی اثبات بیع است. ممکن است به‌هر دلیلی شما به‌عنوان یکی از طرفین قرارداد به آثار بیع دست نیابید یا اختلافی با طرف دیگر در مورد آن‌ها داشته باشید. گاهی نیز یکی از طرفین نسبت به اینکه شرایط کلی و اصولی عقد بیع به‌درستی به‌وقوع پیوسته است یا خیر شاکی است. در چنین شرایطی شما به بررسی و دخالت حرفه‌ای یک وکیل اثبات وقوع بیع نیاز دارید.

دعاوی حقوقی ملکی برای اثبات وقوع بیع

گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با افتخار تیم وکلای حقوقی را به شما پیشنهاد می‌کند که به پشتوانه تجربه بالا، احتمال موفقیت شما در دعاوی حقوقی ملکی‌‌تان را افزایش خواهند داد. همچنین این تیم ، تضمینی برای انعقاد قراردادهای حرفه ای خواهند بود.

وکیل میتواند نقش اساسی در اثبات بیع داشته باشد

وکیل میتواند نقش اساسی در اثبات بیع داشته باشد

وکیل اثبات وقوع بیع دقیقا چه می‌کند؟

درحالت کلی باید گفت بهتر است صفرتا صد امور خرید و فروش اموال غیر منقول بویژه املاک خود را به وکلای خبره در این حوزه بسپارید. یا از افراد خبره برای دعاوی حقوقی خود مشورت بگیرید.

وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری معمولا موارد بیشماری را مورد توجه قرار خواهند داد. از جمله : اهلیت طرف مقابل، اصالت موضوع معامله ، قصد متعاملین برای عقد قرارداد و …. مهم‌ترین نکته آن است که وکیل اثبات وقوع بیع تلاش دارد تمامی مراحل کاملا براساس قانون مدنی و به طریق کاملا قانونی سپری شود.

معمولا بیع واقع‌ شده در معامله ، مورد دعوی در بسیاری از پرونده‌های حقوقی است که ممکن است بر یک یا هر دو طرف مورد معامله تحمیل شود. یکی دیگر از وظایف وکیل بررسی بیع واقع‌شده است که آثار حقوقی برای طرفین قرارداد خواهد داشت.

همچنین وکیل شما را در الزامات بیع نیز یاری می‌کند. از جمله این الزامات می‌توان به الزام به تحویل ملک، الزام به تحویل مبیع و همچنین الزام طرف اول یا فروشنده به تحویل ثمن غیرمنقول اشاره کرد.

این درحالی است که پیگیری هریک از این موارد به‌تنهایی کار دشوار و زمان‌بری خواهد بود.

وکیل چگونه وقوع عقد بیع را اثبات می‌کند؟

از نظر قوانین مدنی، معمولا وکلا از دو ماهیت کلی دفاع می‌کنند. اینکه اولا عقد بدرستی و با شرایط مناسب منعقد گردیده است. ثانیاً آثار حقوقی آن عقد مورد اختلاف نباشد.

در حقیقت دعاوی حقوقی مورد بحث از لحاظ وقوع بیع در یکی از این دو زمینه بوجود می‌آید. یعنی یکی از دو طرف یا هر دو به آثار قابل انتظار قرارداد یا بیع دست نیابند و یا اختلافی در این زمینه بروز کند.

وکیل اثبات وقوع بیع در انواع دعاوی حقوقی مربوط به انعقاد قرارداد اقدامات موثری را انجام خواهد داد . وی همچنین میتواند هنگام عقد قرارداد و تا جای ممکن با بررسی تمامی نکات از بروز مشکلات احتمالی آینده در موارد مذکور جلوگیری می‌کند.

انواع عقد بیع و عملکرد وکیل

بسته به اینکه عقد بیع به‌صورت شفاهی یا کتبی بین طرفین انجام شده‌ باشد، عملکرد وکلای حقوقی متفاوت خواهد بود. قرارداد خرید و فروش که اصطلاحا به آن بیع کتبی می‌گویند، یکی از انواع عقد بیع است که اثبات آن در دادگاه بسیار راحت‌تر خواهد بود.

وکلا معمولا براساس مفاد قرارداد اقدام به اثبات صحت قرارداد یا بررسی آثار و تسلیم الزامات آن می‌کنند.

عملکرد وکیل در دادگاه اثبات بیع مهم است

عملکرد وکیل در دادگاه اثبات بیع مهم است

عقد قرارداد کتبی بیع

از طرفی پیگیری عقد بیع شفاهی که مفاد کتبی در آن موجود نیست، بسیار سخت‌تر خواهد بود. معمولاً در دادگاه به تنهایی از عهده چنین دعاوی حقوقی برنخواهید آمد. با درنظر گرفتن شرایط خاص این نوع عقد بیع ، وکلا با تخصص و تجارب فراوانی که دارند می‌توانند به نحوی به اثبات عقد بیع بپردازند.

مهارت‌های وکیل قرارداد

همانطور که اشاره داشتیم، وکیل معمولا به‌ عنوان مشاور حقوقی در دو زمینه مختلف یعنی پیش از عقد قرارداد یا پس از بروز مشکلات ناشی از انعقاد قرارداد ، شما را یاری خواهد کرد.

در مورد اول وکیل اثبات عقد بیع به شما در مکتوب کردن تمامی توافقات و آثار حقوقی پس از انعقاد کمک خواهد کرد. وکلا معمولا تاکید زیادی در درج امضا از سوی طرفین قرارداد دارند که بعدا در دعاوی حقوقی به‌راحتی قابل پیگیری خواهد بود.

انواع قراردادهای بیع

درصورتی‌که در بیع خود با طرف مقابل به مشکل برخورد کرده‌اید، وکیل از طریق مفاد کتبی و استماع قانونی گواهان و همچنین استناد به مسجلین قرارداد مکتوب، دادخواست قانونی خود را ارائه می‌دهد و امکان موفقیت شما را در این دعوی مهیا می‌کند.

قابل ذکر است مسجلین منظور افرادی است که به‌عنوان شاهد این قرارداد را امضا کرده‌اند.

اعتبار معامله شفاهی و اثبات آن چگونه است؟

بهره‌مندی از مهارت‌های یک وکیل حرفه‌ای مخصوصاً زمانی که بیع شما شفاهی است کاملاً ضروری به‌نظر می‌رسد؛ چراکه به‌عنوان یکی از طرفین تنها از طریق تسلط بر قانون مدنی می‌توانید ادعای خود را به اثبات برسانید.

وکیل اثبات وقوع بیع به شما در ارائه ادله قانونی و اثبات وقوع بیع کمک خواهد کرد.

نگاه کلی

وکیل اثبات مالکیت با تجربه و تسلط بالا بر قوانین موجود به شما در ارائه یک دادخواست موفق کمک خواهند کرد. همچنین می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید و یک قرارداد حرفه‌ای و بدون عیب‌ونقص قانونی ببندید.

گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با ارائه بهترین مشاوران حقوقی در زمینه‌های متنوع ملکی، کیفری، خانواده و غیره شما را در دعاوی حقوقی همراهی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up