آشنایی با وکیل خانه و ملک با تجربه

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

آشنایی با وکیل خانه و ملک

وکیل خانه و ملک را بشناسیم

وکیل خانه و ملک را بشناسیم

همه ما به خوبی می‌دانیم خرید ملک و خانه برای همه افراد امری خوشایند و جذاب است. اما اگر به جنبه‌های قضایی و حقوقی آن دقت نکنیم، ممکن است همین موضوع مهم ، مشکلات زیادی به همراه داشته باشد. این قبیل مشکلات معمولا به آن دست پرونده‌های قضایی مربوط هستند که به تنهایی از پس حل آن‌ها برنمی‌آیید. به همین دلیل مشاوره با وکیل خانه و ملک مطمئن‌ترین شیوه برای غلبه بر این مشکلات است.

وکلا اغلب می‌توانند به شما در هر زمینه‌ای که نیاز دارید، کمک کنند. با این حال، ما به شما توصیه می‌کنیم همواره از وکیلی کمک بگیرید که تخصص وی بیشتر در زمینه اموال غیر منقول مانند ملک و زمین باشد. این وکلا بخوبی می‌توانند شما را از  مهلکه نجات دهند. اما چرا و چگونه؟ این پاسخی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

وکیل خانه و ملک‌ خود را درست انتخاب کنید

زمانی که قرار است برای پرونده‌های ملکی خود از یک وکیل کمک بگیرید، باید بدانید وکیل خانه و ملک چه کسی است و چه کمکی می‌تواند به شما کند. وکیل ملکی فردی است که اموال غیر منقول و قوانین مربوط به آن‌ها و نیز قراردادهای خرید و فروش و …. را به خوبی می‌شناسد. آنچه وکیل ملکی را از سایر وکلا متمایز می‌کند، تسلط او به همه قوانینی است که در زمینه املاک و اموال غیر منقول وجود دارند.

از طرف دیگر، از آنجا که این وکلا سال‌ها در این زمینه به موکلان خود خدمت کرده‌اند، تجربه کافی در این زمینه را دارند؛ در نتیجه می‌توانند تا حدودی نتیجه را پیش‌بینی کنند. و هر کجا احساس کنند ممکن است با مشکل مواجه شوند، راه دیگری را بر اساس قانون در پیش گیرند تا موکل خود را به هدفش برسانند. علاوه بر این، وکیل ملکی باید دارای فن بیان قوی باشد و این قدرت را داشته باشد که بتواند با تنظیم لوایح به بهترین شکل از موکل خود دفاع کند.

پرونده شما از کدام نوع است؟

انواع موضوعات و دعاوی مربوط به خانه و ملک

انواع موضوعات و دعاوی مربوط به خانه و ملک

برخلاف آنچه شما تصور می‌کنید، پرونده‌هایی که در زمینه املاک وجود دارند، بسیار گسترده و البته پیچیده هستند. همین ویژگی است که شما را وادار می‌کند تا از کمک وکیل خانه و ملک بهره‌مند شوید. به طور کلی، پرونده‌های ملکی به سه بخش حقوقی، ثبتی و کیفری تقسیم می‌شوند، البته هرکدام از این سه بخش نیز خود شامل انواع مختلفی از پرونده‌های ملکی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برخی موضوعات و دعاوی ملکی در بخش حقوقی جای میگیرند. از جمله:

دعاوی اجاره‌ ، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت.

الزام تنظیم سند رسمی، الزام به دریافت پایان کار.

ابطال قرارداد در مورد املاکی که در زمینه عقد قرارداد دچار مشکل شده‌اند.

تخلیه اماکن تجاری، مطالبه سرقفلی.

دعاوی مربوط انواع قراردادهای ملکی و …

پرونده‌های ثبتی و کیفری کدام موارد را شامل می‌شود؟

موضوعاتی در زمره دعاوی کیفری قرار می‌گیرند که قانون آن موارد را جرم بداند. برخی از این جرایم در حوزه ملک عبارتند از :

جعل سند، کلاهبرداری در زمینه خرید و فروش ملک.

فروش مال غیر، خیانت در امانت، انتقال منافع یک ملک به شخصی غیر از مالک آن.

تبانی در زمینه خرید و فروش اموال دولتی.

ورود غیر مجاز به املاک شخص دیگر.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون مجوز .

پرونده‌هایی که در زمینه ثبت اسناد هستند، در گروه پرونده‌های ثبتی جای می‌گیرند. ابطال سند رسمی یا ابطال اجرائیه ثبتی، افراز ملک، اجرای ثبت، توقیف عملیات اجرایی و غیره می‌توانند از نمونه‌های بارز و پر مطالبه پرونده‌های ملکی باشند. این دعاوی در گروه دعاوی ثبتی قرار دارند.

ذره‌بینی برای چند پرونده ملکی

برخی موضوعات ملکی را بیشتر بشناسیم

برخی موضوعات ملکی را بیشتر بشناسیم

درست است که به صورت کلی با پرونده‌های ملکی در انواع حوزه‌ها آشنا شدید؛ اما آنچه در ادامه می‌خوانید، چند نمونه از این پرونده‌ها با ذکر جزئیات بیشتری است تا بتوانید بهتر با آن‌ها آشنا شوید.

مجوز پایان کار با وکیل خانه و ملک

زمانی برای هر ملک سند رسمی صادر می‌شود که برای آن ساختمان مجوزی تحت عنوان مجوز پایان کار دریافت کرده باشید. برای اخذ این مجوز باید مدارک و تأییدیه‌هایی را ارائه دهید که نشان دهند ساختمان شما توسط کارشناسان شهرداری تأیید شده است. این به معنی آن است که ساختمان شما هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته است.

همه کسانی که تا به حال یک بار برای دریافت این مجوز اقدام کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که دریافت این تأییدیه تا چه حد زمان‌بر است و راه‌های قانونی آن تا چه اندازه پیچیده هستند. شناخت این قوانین و حرکت در مسیر قانونی آن تا حد زیادی برای صاحبان و سازندگان بنا سخت و خسته‌کننده است؛ به همین خاطر، یکی از مواردی که از وکیل خانه و ملک می‌توان کمک گرفت، دریافت مجوز پایان کار است.

خلع ید و کمک گرفتن از وکیل ملک

زمانی پرونده‌ای تحت عنوان دعوای خلع ید به جریان می‌افتد که شخصی به صورت غیر قانونی ملک شخص دیگری را تصاحب کرده باشد. زمانی که مالک تصمیم داشته باشد که ملک خود را باز پس گیرد، لازم است که اقامه دعوای خلع ید کند و این مورد چون دارای ریزه‌کاری‌ها و جزئیات بسیار زیادی است، نمی‌توان به تنهایی در این زمینه اقدام کرد. وکیل ملکی در این موارد به مالک اصلی کمک می‌کند تا از راه‌های قانونی ملک خود را پس گیرد.

تقسیم و افراز املاک مشاع

زمانی که یک ملک یا مال غیر منقول بیش از یک صاحب داشته باشد، به آن مال مشاع گفته می‌شود. این دعوا زمانی به کمک قانون نیاز دارد که افراد بخواهند سهم خود را از یکدیگر جدا کنند. یکی از راه‌هایی که قانون‌گذار در این مورد پیش‌بینی کرده، افراز اموال مشاع است. در این موارد، ورود یک وکیل خانه و ملک برای حل دعوا از نقاط قوت فرد خواهد بود.

دعاوی مربوط به مالکیت ملک

بیشترین پرونده‌های ملکی در زمینه اختلاف بر سر مالکیت هستند و افراد زیادی در این مورد به دادگاه کشانده می‎شوند. مالک از نظر قانون به کسی گفته می‌شود که ملک برابر مقررات به او منتقل شده و در دفتر املاک به نام او ثبت شده باشد. گاهی برخی از اموال غیر منقول بنا به دلایل و شرایطی صاحب دو مالک هستند. برای این که ثابت شود کدام یک مالک حقیقی هستند، حضور قانون یکی از واجبات است. در کنار قانون نمی‌توان نقش وکیل ملکی را نیز نادیده گرفت.

کی و کجا با وکیل مشورت کنیم؟

بیشتر ما زمانی که به مشکلات حقوقی برمی‌خوریم، به دفتر وکلا مراجعه می‌کنیم. اما بهتر آنست که در هر اقدامی اعم از خرید و فروش با یک وکیل خانه و ملک مشورت کنید. ممکن است شما هم تصور کنید که خودتان به سادگی از پس امور مربوط به پرونده‌های ملکی برمی‌آیید. اما فراموش نکنید که حتی انعقاد قرارداد نیز بدون مشورت با وکیل می‌تواند به ضررتان باشد. زمانی که با یک وکیل خانه و ملک مشورت می‌کنید، می‌توانید به نحوی رفتار کرده و قرارداد را تنظیم کنید که کوچک‌ترین ضرری متوجه شما نباشد.

این وکلا می‎‌توانند به شما نشان دهند چه نقصی در پرونده شما وجود دارد. و چگونه باید آن را حل کنید. این نقص هم در قرارداد و هم در پرونده می‌تواند وجود داشته باشد. بنحویکه در روند کار شما اختلال ایجاد کند. از همه‌ مهم‌تر، زمانی که در حال ثبت اموال هستید، باید تمامی منافع و در مقابل خدماتی که ارائه یا دریافت می‌کنید، نیز بررسی شوند تا ضرر نکنید.

در این موارد، می‌توانید روی کمک گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری حساب کنید. این گروه به شما کمک می‌کند تا هر نوع پرونده از قبیل حقوقی، کیفری یا ثبتی را با موفقیت پشت سر بگذارید و زیان کمتری متحمل شوید.

کلام پایانی

دعاوی ملکی گسترده بوده و قوانین آن‌ها پیچیده هستند. از اینرو شما هرگز به تنهایی نمی‌توانید در مراجع قضایی از خود دفاع کنید. به همین دلیل، به شما توصیه می‌کنیم از وکیل خانه و ملک کمک بگیرید. این موضوع موجب میشود اطمینان حاصل کنید پیروزی از آن شما است.

به دنبال وکیل خوبی باشید تا بتواند به بهترین نحو از حقوق شما دفاع کند. در این زمینه گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با کادر متخصص در امور ملکی و آگاه به قوانین مدنی  و کیفری می‌تواند از حقوق شما در دادگاه دفاع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up