وکیل ملکی کرج ، البرز و اقدامات حقوقی

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل ملکی کرج ، البرز و اقدامات حقوقی

دفتر حقوقی گروه ملکی اداری

آشنایی با وکیل ملکی کرج ، البرز

وقتی شما در مورد خرید ، فروش و اجاره زمین ، باغ ، خانه و آپارتمان دچار مشکل میشوید احتمالاً سعی میکنید با کمترین هزینه دنبال بهترین راه حل برای غلبه بر انواع مشکلاتی باشید که در مسیر معاملات ملکی پیدا میکنید.

اما همیشه کمترین هزینه لزوماً به معنای بهترین اتفاق برای شما نخواهد بود. زیرا به قدری موضوع ملک و دعاوی مرتبط با آن پیچیده و چند وجهی است که نه تنها مردم عادی ، که حتی بسیاری از وکلای دادگستری نیز تسلط چندانی بر اینگونه موضوعات ندارند.

مشکلات ملکی در بسیاری از شهرهای بزرگ به یک امر حقوقی رایج تبدیل شده اند. در میان استان های کشور ، استان البرز و شهر کرج در زمره با اهمیت ترین شهرها در زمینه مشکلات و دعاوی ملکی محسوب میگردد.

وکیل ملکی البرز

این روزها اگر شما گذرتان به دادگستری کرج افتاده باشد مشاهده کرده اید که روزانه افراد زیادی بدلیل مشکلات فراوان در راهروهای دادگستری سرگردان هستند تا بلکه بتوانند روزنه ای برای بیرون رفت از دام مشکلات ملکی بیابند.

وکیل ملکی کرج ، البرز آماده است در همه موارد حقوقی بویژه انواع دعاوی مربوط به ملک و مستغلات در استان البرز و شهر کرج ، به شهروندان خدمات حقوقی ارائه کند.

در این مقاله ضمن اشاره به برخی دعاوی رایج ملکی در این استان و بررسی اجمالی آنها ، بطور مختصر به معرفی وکیل ملکی کرج ، البرز  و اشاره به برخی توانمندی و ویژگیهای وکیل ملکی کرج ، البرز اشاره خواهیم نمود.

وکیل ملکی کرج ، البرز از انواع مشکلات ملکی میگوید

علاوه بر تشکیل پرونده دعاوی در دادگستری استان البرز ، بنابه اظهارات رییس کل دادگستری استان ، در برخی هفته ها فقط حدود هزار درخواست برای دیدار با مسئولین قضایی فقط در مورد دعاوی ملکی در استان البرز و بویژه شهر کرج صورت میگیرد که البته حجم نسبتاً بالایی است. این حجم از آمار غیر رسمی مشکلات ملکی بطور قطع از ازدیاد پرونده های دعاوی ملکی نیز خبر میدهد.

مطلب مفید | وکیل اداره کار البرز

برخی افراد که درگیر مشکلات ملکی هستند اگر به وکیل ملکی کرج ، البرز مراجعه نمایند قطعاً نتایج بهتری از پرونده های خود خواهند گرفت.

عدم رعایت قانون یا بی توجهی به ضوابط قانونی توسط خریداران و فروشندگان ملک ، موجب بروز خسارت‌های مادی و معنوی فراوان به طرفین معاملات میگردد. مشکلات مربوط به فسخ یا اقاله قرارداد ، معامله با اسناد عادی ، تعارض اسناد عادی و رسمی ، معاملات مشکوک با قیمت پایین املاک دارای معارض و بسیاری از دیگر موضوعات از جمله دعاوی مطرح شده در سطح استان البرز و کرج هستند.

بطور قطع حل این قبیل پرونده ها توسط افراد عادی بسادگی میسر نیست. در این موارد وکیل ملکی کرج ، البرز میتواند با ارائه مشاوره تخصصی و نیز در صورت لزوم ، قبول وکالت دعاوی ملکی ، پشتیبان خوبی برای موکل خود در دعاوی ملکی باشد.

حل دعاوی ملکی با وکیل ملکی کرج ، البرز

دعاوی ملکی متعدد و متنوعند. برای طرح دعاوی ملکی در محاکم قضایی باید با دقت عمل کرد. هر گونه بی دقتی در مسیر طرح اینگونه دعاوی ، ممکن است شما را با مشکلات عدیده مواجه کند.

در ادامه برخی دعاوی را مورد توجه قرار میدهیم.

وکیل ملکی کرج ، البرزدعوای خلع ید ملک

دعوی خلع ید زمانی مطرح میشود که فردی به صورت غیر قانونی ، ملک متعلق به دیگری را تصرف نموده باشد. بنابراین خلع ید به معنای کوتاه کردن دست متصرف از تصرف غیرقانونی بر ملک دیگری است.

دعوای خلع ید در زمره انواع دعاوی ملکی بشمار میرود. یعنی مبنای دعوا مربوط به یک ملک است که مالک آن ادعای تصرف ملک خود توسط شخص دیگری را دارد. تصرفی که بر پایه هیچ نوع قرارداد و یا مجوزی شکل نگرفته است.

غصب ملک دیگران زمینه طرح دعوای خلع ید را فراهم میکند. با تصرف غاصبانه ملک ،  مالک ملک ، دعوای خلع ید را علیه متصرف در دادگاه حقوقی محدوده ملک اقامه میکند. در این دعوی ، مالک با ارائه دادخواست خلع ید از دادگاه میخواهد بر تصرف غیر قانونی متصرف پایان دهد. اما مالک در وهله اول باید مالکیت خود را بر ملک تصرفی به اثبات برساند. نداشتن اسناد مالکیت ممکن است کار خواهان را دچار مشکل کند.

دقیقاً نقطه ضعف پرونده های مربوط به تصرف و خلع ید ، همین موضوع نداشتن اسناد مالکیت متقن در دست مالک است. از همینجا نقش وکیل متخصص دعاوی ملکی و وکیل ملکی کرج ، البرز بوضوح چشمگیر و نمایان میشود.

زیرا وکیل میتواند در مواردی با استفاده از برخی خلاء های قانونی و تسلط بر قوانین و آیین نامه و آراء وحدت رویه با استناد به اسناد و ادله قانونی و غیر قابل انکار ، حقانیت موکل خود را اثبات نموده و در دعوا ، پیروز و موفق باشد.

فسخ قراردادها و دریافت خسارت قراردادی

معاملات ملکی بویژه خرید و یا فروش یک ملک ، امر بسیار پر ریسک است. زیرا سرانجام کار ، از قبل معلوم نیست .

معمولاً در قراردادهای ملکی ، احتمال بروز اختلاف و یا تصمیم به فسخ قرارداد اجتناب ناپذیر است. عوامل مختلفی وجود دارند که موجبات تصمیم خریدار و در مواردی فروشنده را برای فسخ قرارداد فراهم میکند. برخی از این عوامل تاثیرگذار بر فسخ قرارداد عبارتند از :

  1. اختلاف در مساحت بنا
  2. عدم پرداخت اقساط توسط پیش خریدار
  3. تخلف از تعهدات قراردادی
  4. انتقال قرارداد توسط خریدار به دیگری
  5. فوت یکی از طرفین

وکیل ملکی کرج ، البرز ، معتقد است فسخ قرارداد ، میتواند زمینه بروز اختلاف و در نتیجه بحث خسارت قراردادی را پیش بکشد.

با وجود آنکه برای دریافت خسارت قراردادی که از آن به وجه التزام یاد میشود ، نیازی به اثبات ضرر و زیان به طلبکار نیست. با این حال طلبکار باید در هنگام طرح دعوی و حضور در دادگاه ، اثبات نماید خوانده دعوی و کسی که باید خسارت قراردادی را بپردازد ، اقدامات لازم را انجام نداده و مرتکب قصور در انجام تعهدات خود شده است. یعنی بی احتیاطی و بی مبالاتی موجب شده وی نتواند به ایفای تعهدات و مسئولیت خود بپردازد.

در اینجا نقش وکیل ملکی کرج ، البرز یک نقش تاثیرگذار در دفاع از حقوق موکل خود خواهد بود. وکیل کرج می تواند با جمع آوری ادله و مدارک کافی ، اثبات نماید موکل وی اقدامات لازم را بر مبنای شروط قراردادی انجام داده و مرتکب قصور نشده و در نتیجه از وارد شدن خسارت بر موکل خود جلوگیری نماید.

اثبات مالکیت بدون قولنامه توسط وکیل ملکی کرج ، البرز

گم شدن یا مفقود شدن قولنامه امر نسبتاً شایعی است. مشکل زمانی حاد میشود که قولنامه مفقودی به صورت دستنویس بوده و مدرک دیگری برای اثبات مالکیت در اختیار نباشد. در چنین مواردی باید به همه راههای ممکن برای اثبات مالکیت بدون قولنامه از جمله : اقرار و شهادت شهود اتکا نمود.

مهمترین خطری که قولنامه دستنویس دارد آن است که در صورت مفقود شدن ، اثبات مالکیت برای مالک یا کسی که قولنامه به نام وی بوده بسیار چالش برانگیز خواهد بود . زیرا انتقال مالکیت به صورت رسمی نبوده و در هیج مرجعی ثبت نشده است. در نتیجه از این نقل و انتقال سابقه ای در دست نیست. در مواردی ممکن است شائبه فروش مال غیر با قولنامه مطرح شود.

بنابراین نقش وکیل ملکی کرج ، البرز به وضوح نمایان میشود . وکیل ملکی کرج ، البرز با توجه تجربه ای که در این مورد در پرونده های مطرح در سطح استان در اختیار دارد میتواند با تمسک به قانون و استناد به مدارک و اسناد در دسترس در حد امکان برای اثبات حقانیت موکل خود بکوشد . و او را از مهلکه موجود نجات دهد.

وکیل ملکی کرج متخصص در دعاوی افراز و تفکیک ملک مشاعی

ملک مشاعی به یک ملک (اعم از زمین ، آپارتمان و …) گفته میشود که بیش از دو شریک دارد. ملک مشاع ممکن است به صورت اختیاری و یا اجباری به مالکین رسیده باشد. منظور از مالکیت اجباری ، مالکیت شرکا بدلیل ارث می باشد.

معمولاً یکی از اختلافات ملکی در استان البرز و کرج ، مربوط به املاک مشاع است . لذا مالکین کارشان به مراجع قضایی کشیده میشود . هدف مالکین مشاعی از طرح دعوی در دادگاه ، تفکیک ملک مشاعی و تقسیم سهم هر یک از شرکا در آن ملک است.

مطلب مفید | وکیل اداره کار با تجربه

در مواردی بدلیل پیچیدگی های پرونده ، نیاز افراد به وکیل تفکیک ملک مشاعی بیشتر میشود و لازم است موضوع از طریق وکیل تفکیک ملک مشاعی انجام پذیرد.

وکیل ملکی کرج ، البرز به عنوان وکیل متخصص دعاوی افراز و تفکیک ملک مشاع میتواند مدیریت اقدامات حقوقی ناظر بر تفکیک ملک مشاع را بر عهده بگیرد و آنها را به نحو مطلوب به سرانجام برساند.

گرفتن حکم تخلیه توسط وکیل ملکی کرج ، البرز

وقتی میان مالکین و مستاجران آنها اختلافاتی بروز پیدا میکند که ادامه قرارداد اجاره را ناممکن میسازد ، یکی از طرفین ، خواهان پایان دادن به قرارداد میشود. یا اگر قرارداد به پایان رسیده است ، تمایلی به ادامه و یا تمدید آن نشان نمیدهد.

معمولا در چنین شرایطی این صاحبخانه یا همان موجر است که خواهان پایان بخشیدن به قرارداد اجاره میشود . حتی در مواردی ، وی بدنبال گرفتن حکم تخلیه از دادگاه یا دستور تخلیه از شورای حل اختلاف و یا اداره ثبت میرود.

جهت اطلاع باید یادآور شد حکم تخلیه را دادگاه صادر میکند که نسبتاً زمانبر است. به عبارتی امکان گرفتن حکم تخلیه فوری تقریباً منتفی است.

اصطلاح «گرفتن حکم تخلیه فوری» اصطلاح غلطی است که در زبان مردم و افواه عمومی رایج شده است. در حقیقت آنچه که درست و قانونی است «گرفتن سریع دستور تخلیه» است که معمولاً در شرایط مناسب میتوان ظرف کمتر از یک هفته آن را از شورای حل اختلاف یا اداره ثبت گرفت.

دستور تخلیه و تلاش وکیل 

البته دستور تخلیه اداره ثبت در مواردی صادر میشود که قرارداد در دفترخانه تنظیم شده باشد(رسمی باشد) .

دستور تخلیه شورای حل اختلاف در مواردی صادر میشود که تنها یک دلیل برای طرح دادخواست وجود دارد . و آن اینکه مهلت قرارداد پایان یافته باشد. در چنین مواردی اگر قرارداد منعقده غیر رسمی باشد. همچنین طرفین قرارداد و دو نفر شاهد نیز ذیل آنها را امضا نموده و قرارداد دارای مدت باشد. میتوان از طریق شورای حل اختلاف دستور تخلیه فوری را گرفت.

برای اجرای دستور تخلیه نه مهلت اعتراض وجود دارد نه مهلتی برای تخلیه. اما برای حکم تخلیه ۲۰ روز مهلت اعتراض و ۱۰ روز فرصت تخلیه وجود دارد. اگر این برای شما سوال است که گرفتن حکم تخلیه برای مستاجر چقدر طول می‌کشد؟ باید بدانید مستاجر حداقل ۱ ماه (۲۰ روز برای اعتراض و ۱۰ روز برای تخلیه) فرصت دارد و این جدا از زمان لازم برای بررسی دادگاه است.

وکیل ملکی کرج ، البرز میتواند در دعاوی موجر و مستاجر بویژه املاک تجاری اقدامات موثری را به نفع موکل خود بردارد .

چنانچه شما در استان البرز زندگی میکنید و دارای املاک ذیقیمتی هستید که مستاجرتان حاضر به تخلیه ملک نیست حتماً با وکیل ملکی کرج ، البرز صحبت کنید و او را در جریان مشکلات خود قرار دهید.

مطلب مفید | وکیل اداره کرج

وکیل متخصص کمیسیون های شهرداری

در حوزه املاک ، شهروندان با انواع کمیسیون ها از جمله کمیسیون ماده 5 ، 7 ، 12 ، 77 و 100 مواجهند. هر یک از این کمیسیون ها وظایف خاصی دارند. از جمله اعلام نظر در مورد کاربری زمین ، تخلفات ساخت و ساز ، فضای سبز ، باغات .

یکی از کمیسیون های مهم شهری که مهمترین وظیفه اش بررسی طرح های تفصیلی نقاط شهری است ، کمیسیون ماده پنج است. بدون شک مهمترین مسئله و اساسی ترین موضوعی که با شنیدن نام کمیسیون 5 در ذهن متبادر میشود، تغییر کاربری است. بگونه ای که نام کمیسیون ماده 5 بعضاً با پسوند تغییر کاربری همراه میشود.

همچنین یکی از اشتباهات رایج در اذهان شهروندان آن است که این کمیسیون را متعلق به شهرداری میدانند و لذا تصمیمات آن را از طرف شهرداری قلمداد میکنند.

حال آنکه این کمیسیون زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است . اما در شهری مانند تهران بدلیل اهمیت پایتخت ، محل دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در شهرداری است. اما این بدان معنا نیست که کمیسیون زیر نظر شهرداری تهران فعالیت میکند.

کمیسیون ماده پنج تغییر کاربری شهرداری بر اساس قانون اصلاح ماده (۵) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ، تشکیل میشود.

در مورد نظریات کمیسیون ماده 5 امکان اعتراض وجود دارد.

مطلب مفید | بهترین وکیل کار در تهران و کرج

کمیسیون ماده 12 و اقدامات وکیل

بر اساس آیین نامه اجرایی قانون زمین شهری ، رای تشخیص نوعیت زمین در کمیسیون ماده 12 قابلیت اعتراض دارد . کسانی که در این زمینه محق باشند میتوانند در مهلت قانونی مقرر شده به رای کمیسیون برابر مقررات اعتراض نمایند.

برای شروع دعوی حقوقی ، در اولین گام باید ابتدا دادخواست ابطال رای کمیسیون ماده 12 را نگارش و تقدیم دادگاه عمومی حقوقی محل نمود. طرفی که دادخواست را تقدیم دادگاه میکند خواهان دعوی شناخته میشود.

خوانده نیز ممکن است شخص حقیقی یا حقوقی باشد. در هر صورت آدرس خواهان و خوانده حتما باید در دادخواست قید شود. والا دادخواست دارای نقص خواهد بود و دو روز برای رفع نقص فرصت داده خواهد شد تا رفع نقص شود. در غیر این صورت قرار رفع نقص صادر میشود. 10 روز فرصت برای رفع نقص در نظر گرفته میشود. پس از ده روز چنانچه رفع نقص نشود دادخواست رد میشود.

در این رابطه ، وکیل ملکی کرج ، البرز میتواند در دعاوی مربوط به انواع کمیسیون های مرتبط با ملک اقدامات حقوقی و کارشناسی را بطور توامان بکار ببرد.

وکیل ملکی کرج تجربیات زیادی را در این مسیر اندوخته است و آماده ارائه انواع خدمات حقوقی ملکی به متقاضیان دارد.

سخن پایانی

اگر بخواهیم به دعاوی ملکی اشاره نماییم بطور قطع دهها مورد دعوای حقوقی و حتی کیفری را میتوان در حوزه ملک مورد اشاره قرارداد. هدف ما در این مقاله اثبات توانمندی های وکیل ملکی کرج ، البرز برای پیگیری انواع دعاوی بود . لذا از ذکر بیشتر دعاوی خودداری نمودیم. اما باید به اسنحضار شهروندان محترم در استان البرز و بویژه شهر کرج برسانیم که وکیل ملکی کرج ، البرز آماده ارائه همه نوع خدمات حقوقی اعم از مشاوره و قبول وکالت پرونده های ملکی در سطح استان البرز و کرج و سایر شهرهای استان و استانهای همجوار خواهد بود.لطفا با ما در تماس باشید.

مطلب مفید | وکیل طلاق کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up