وکیل سرقت در تهران

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 عصر با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل سرقت در تهران

سرقت و نقش وکیل در پرونده

سرقت و نقش وکیل در پرونده

نقش وکیل در کاهش مجازات سرقت

سرقت یکی از جرایم شایع و از نظر تعداد وقوع ، از جمله جرائم پر تکرار محسوب میشود. دزدی و سرقت جرمی است که در صورت وقوع آن میتوان نسبت به پیگیری حقوقی آن اقدام کرد. و برای باز پس گرفتن اموال از دست رفته مراحل قانونی را طی نمود. این جرم انواع و اقسام گوناگونی دارد. مجازات این جرم به نسبت نوع جرم و میزان آن متفاوت است.

مطلب مفید | فروش مال غیر

طبق ماده ۲۶۷ قانون مجازات اسلامی ربودن مال متعلق به غیر را سرقت می گویند. این جرم تنها به ماهیت اموال منقول اشاره می کند. این اموال قابلیت نقل و انتقال دارند. پس بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید. در ادامه به صورت مختصر و مفید شما را با جنبه حقوقی این جرم و نقش وکیل سرقت در پیگیری پرونده های سرقت بیشتر آشنا می کنیم.

تشریح عناصر مادی و معنوی سرقت توسط وکیل

در بررسی جرم سرقت بهتر است بدانید که ربودن مالی که بلاصاحب است، سرقت محسوب نخواهد شد. همیشه زمانی با لفظ سرقت روبرو می شویم که مال ، مربوط به غیر باشد.

زمانی که سارق با هدف و نیت قبلی بدون در نظر گرفتن رضایت فردی دیگر نسبت به برداشتن و ربودن مال وی اقدام میکند، این عمل به عنصر معنوی سرقت اشاره دارد. چرا که فرد سارق قبلاً نیت ربودن را داشته و یا به قصد تصاحب و مالکیت مال، دست به سرقت زده است.

مطلب مفید | انتقال مال غیر

عمل ربایش و پنهان کردن مال مسروقه عنصر مادی سرقت را تشکیل می دهد.

تعیین عنصر مادی و معنوی در پیگیری پرونده سرقت مهم است و وکیل سرقت در این مورد میتواند کمک شایانی بنماید.

تشریح مجازات توسط وکیل سرقت

سرقت‌ تعزیری و سرقت حدی دسته بندی انواع سرقت را با توجه به میزان مجازات آن و همچنین ماهیتی که دارد، تعیین می کند. حد به مجازاتی اطلاق میشود که میزان، کیفیت و نوع آن در شرع مشخص شده باشد. سرقتی که این شرایط را نداشته باشد، به سرقت تعزیری معروف است.

مجازات سرقت حدی به گونه ای است که مرتبه اول 4 انگشت راست سارق از انتها قطع می گردد. مرتبه دوم از پایین برآمدگی به قطع پای چپ سارق می پردازند. مرتبه سوم به حبس ابد و مرحله چهارم به اعدام منجر می شود.

مجازات در جرم سرقت

مجازات در جرم سرقت

اگر سارق در شب دستگیر شود، سارقین از 1 نفر بیشتر باشند. دارای سلاح ظاهر و یا حتی مخفی باشند. به شکستگی درب و یا بالا رفتن دیوار اقدام کرده باشند. همچنین در حین سرقت فردی را تهدید کرده باشند. به عنوان سرقت تعزیری از 5 تا 20 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

این موارد توسط وکیل سرقت می تواند مورد بررسی قرار گیرد . وکیل میتواند در این مورد با جمع آوری دلایل و شواهد موجود در پرونده تاثیر شایان توجهی در کاهش مجازات داشته باشد.

نگاه حقوقی به جرم سرقت

سرقت از جمله جرایمی است که از قدیم تا کنون در جوامع وجود داشته است. در حال حاضر به دلیل گستردگی فضای مجازی، این جرم تنوع بیشتری پیدا کرده است. باید گفت برای این جرم به نسبت نوع و میزان آن انواع مجازاتها توسط قانونگذار در نظر گرفته شده است.

وکیل سرقت ونکات حقوقی جرم

نگهبان یک محل اگر مرتکب سرقت شود ، به خیانت در امانت محکوم است.

اگر شاگردی از مغازه و یا از داخل گاوصندوق مقداری پول بردارد، در این جا از لحاظ حقوقی جرم خیانت در امانت بوقوع پیوسته است و نه سرقت.

بدون اجازه مرد، خارج نمودن جهیزیه سرقت محسوب نمی شود که زوجین باید به این نکته حقوقی نیز توجه داشته باشند.

افرادی که در اموال مسروقه شریک می شوند به نسبت تساوی خود در مال ، به شرکت در سرقت محکوم هستند.

همه این موارد توسط وکیل سرقت مورد توجه قرار میگیرد.

رایج ترین پرونده های سرقت

حال که در مورد جرم سرقت با شما سخن گفتیم، بهتر است به شایع ترین پرونده های سرقت نیز نگاهی بیندازیم. سرقت از منزل، سرقت از فروشگاه، سرقت خودرو، سرقت گوشی، سرقت مسلحانه از منزل و سرقت در شب از جمله سرقت های رایج هستند. لذا شما باید نسبت به حفظ مال و جان خود در این شرایط بسیار سنجیده تر عمل کنید.

توصیه وکیل سرقت به شما آن است که از نکات امنیتی حفاظت از خودرو، منزل و فروشگاه خود استفاده کنید. به هیچ عنوان به خاطر قیمت پایین تر از قفل های و تجهیزات امنیتی بی کیفیت استفاده نکنید. به هر حال ضرب المثلی وجود دارد که اینگونه اشاره می کند، مال خود را محکم بچسب و همسایه را دزد نکن.

وکیل متخصص پیگیری پرونده سرقت

در هنگام وقوع سرقت باید با وکیل سرقت در این حوزه در ارتباط باشید. وکیل متخصص سرقت با مطالعه پرونده ، راهکارهای قابل توجهی ارائه می دهد. به همین دلیل توصیه میشود با شماره تلفن های این مجموعه در ارتباط بوده و از مشاوره وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با هزینه مقرون به صرفه بهره مند شوید.

برخی از کاربران به دلیل عدم آگاهی خود از مشاوره و استفاده از تخصص وکلا در این حوزه غافل هستند. به همین دلیل حق و حقوق آنها ضایع میشود. آنها نمی توانند مال ربوده شده را باز پس بگیرند. جرم سرقت در شرایط متفاوت همیشه مجازات خاصی را می طلبد که باید به کیفیت، ماهیت و نوع سرقت برای در نظر گرفتن مجازات توجه بسیار زیادی نمود.

اگر شما به هر دلیل گرفتار این جرم شده اید به راحتی می توانید با ما تماس بگیرید. تا در اسرع وقت مشکل حقوقی شما توسط وکلای زبده پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up