وکیل طلاق توافقی تهران

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل طلاق توافقی تهران

وکیل طلاق توافقی تهران

آیا میخواهید از شرایط طلاق توافقی آگاه شده و سپس از همسرتان جدا شوید؟

آیا میخواهید  زمان طلاق توافقی و هزینه آن را به حداقل برسانید؟

مطلب مفید | وکیل خانواده و مشاوره آنلاین

بهترین وکیل طلاق توافقی غرب تهران

بهترین وکیل طلاق توافقی غرب تهران
بهترین وکیل طلاق توافقی غرب تهران

وکیل طلاق توافقی می تواند راهنمای ارزشمندی برای شما خانم محترم که قصد درخواست طلاق دارید باشد. زیرا وکیل می تواند راههای مناسب گرفتن نفقه را به شما نشان دهد و از مجاری قانونی اقدامات حقوقی لازم را معمول دارد.

در صورتی که نیازمند مشاوره هستید و یا اینکه به هر دلیل بر موضوع طلاق اصرار دارید با ما تماس بگیرید. وکیل خانواده و طلاق در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری همراه همیشگی شما خواهد بود. برای دریافت مشاوره تلفنی ، تماس بگیرید تا در اسرع وقت با وکیل ، مشاوره تلفنی داشته باشید.

وکیل طلاق توافقی تهران

وکیل طلاق توافقی در غرب تهران معتقد است در طلاق توافقی زن و شوهر می توانند با گرفتن وکیل و بر اساس با تفاهم و توافق در مورد مشکلات و مسائل مهم زندگی خود، درخواست طلاق داده و بدون کمترین دردسرهای حقوقی از یکدیگر جدا شوند. برای انجام و طی نمودن مراحل طلاق توافقی شرایطی وجود دارد که باید صورت پذیرد.

باید گفت در زندگی مشکلات فراوانی وجود دارد که ممکن است زن و شوهر در مورد آن تفاهم نداشته باشند. نهایتاً کارشان به جدایی و در بهترین حالت طلاق توافقی بینجامد. در بسیاری موارد آنان نیازمند دریافت مشاوره هستند و باید به وکیل طلاق توافقی مراجعه نمایند.

توافقنامه و فرایند اقدامات در طلاق توافقی

توافقنامه طلاق توافقی – پایه و اساس این طلاق بر هماهنگی زن و شوهر بنا نهاده شده است. لذا آنان در مورد اکثر موضوعاتی که محل مجادله و کشمکش است تقریباً به توافق رسیده اند. با این وجود در مواردی نیز حضور وکیل طلاق در کنار آنان موجب سرعت بخشیدن به کارهای مربوط  به طلاق می شود.

در غلب اوقات زن و شوهر در طلاق توافقی در بر سر مطالبه نفقه، مهریه ، اجرت المثل، استرداد جهیزیه، نگهداری، حضانت و ملاقات فرزندان اختلافات خود را به حداقل می رسانند. از این رو با توافقنامه طلاق توافقی راه برای طلاق هموار می گردد. اگر این توافقنامه انجام نگیرد آنان ممکن است ماهها بدنبال حق و حقوق خود باشند.

وکیل طلاق توافقی غرب تهران

وکیل طلاق توافقی غرب تهراناقداماتی که در طلاق توافقی زن و شوهر باید توامان انجام دهند. به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

 • زن و شوهر باید وارد سامانه مداخله در طلاق(سامانه تصمیم) شده و اطلاعات خود را ثبت کنند.
 • از طریق مرکز غربالگری به یک مرکز مشاوره هدایت می شوند.
 • طی یک دوره تقریباً دو ماهه جلسات مشاوره را طی می کنند.
 • تعداد جلسات حداکثر 5 نوبت خواهد بود.
 • در شرایط ایده آل ممکن است یک جلسه مشاوره کافی باشد. لذا زمان مراجعه آنان نیز کاهش می یابد.
 • در پایان دوره، گواهی عدم انصراف از طلاق را دریافت می کنند.
 • با دریافت گواهی به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کنند.
 • در دفتر خدات قضایی در سامانه ثنا ثبت نام می نمایند.
در دادگاه نفقه چه بگوییم
 • سپس دادخواست طلاق را تکمیل و به متصدی مربوطه تسلیم می کنند.
 • دادخواست ثبت شده از طریق سیستم به دادگاه خانواده نزدیک محل زندگی آنان ارسال می گردد.
 • دادگاه در فرصت مقتضی رای خود را برای اجرای طلاق صادر می کند.
 • با ابلاغ رای به زن و شوهر از طریق سامانه ثنا در جریان قرار می گیرند.
 • در یک فرصت سه ماهه آنان باید به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه و طلاق خود را ثبت نمایند.
 • اگر زن در دفترخانه حاضر نشود بدون حضور او امکان ثبت طلاق وجود دارد. با این وجود اکثر دفاتر از شعبه صادر کننده رای استعلام می گیرند. ممکن است شعبه مربوطه اجرای طلاق را منوط به حضور زن نماید. در این شرایط کار کمی سخت خواهد شد.
 • اگر مرد در دفترخانه حاضر نشود طلاق ثبت نمی شود. مگر زن وکالتنامه از او داشته باشد.
 • ممکن است زن از قبل وکالت در طلاق داشته باشد. در این صورت نیازی به حضور مرد نیست و طلاق بدون حضور او ثبت خواهد شد و زن و شوهر رسماً از یکدیگر جدا می شوند.

زمان طلاق توافقی

زمان طلاق توافقی – از زمانی که زن و شوهر اقدام به ثبت نام برای مشاوره طلاق می کنند تا زمانی که از یکدیگر جدا می شوند زمان طلاق توافقی بین زوجین و نحوه اقدام آنان متفاوت خواهد بود. یعنی خیلی عوامل در این موضوع دخیل هستند. اگرچه کارهای مربوط به وکیل طلاق توافقی حداکثر ظرف بیست روز تا یک ماه قابل انجام است. اما همه چیز در دست وکیل طلاق توافقی نیست. لذا زمان طلاق توافقی ممکن است خارج ازحیطه عمل وکیل طلاق توافقی باشد. در این رابطه می توان موارد زیر را مورد اشاره قرار داد:

 • ثبت دادخواست طلاق در ابتدای هر ماه بهتر از اواخر ماه خواهد است.
 • وکالت در طلاق در برخی شعبه ها با حساسیت دنبال می شود . ممکن است دفتر شعبه از دفترخانه ای که وکالت در آنجا گرفته شده، استعلام نماید. که در شرایط طبیعی می توان آن را یک روزه انجام داد. مشروط بر اینکه وکالت مربوط به دفترخانه همان شهری باشد که زوجین در آن طرح دعوا کرده اند.
 • اگر وکالت در طلاق مربوط به سند ازدواج باشد، موضوع استعلام منتفی خواهد بود. بنابراین، زمان رسیدگی به پرونده کوتاه تر می شود.
 • اگر در سند ازدواج حق اسقاط و تجدید نظر از مرد سلب شده باشد، باز هم زمان کوتاه تر می شود. در غیر این صورت ممکن است همین موضوع ساده قطعیت رآی را حدود دو ماه به عقب بیندازد.

همواره در مورد طلاق توافقی با وکیل خانواده مشورت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 مدارک مورد نیاز در طلاق توافقی

 • سند رسمی ازدواج یا همان عقد نامه یا رونوشت آن
 • وکالتنامه طلاق از زوج چنانچه زن آن را در زمان ازدواج از مرد گرفته باشد.
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی عدم بارداری
 • در صورت باکره بودن زن، گواهی بکارت او
 • توافقنامه کتبی مبنی بر توافقات زن و مرد در مورد مسائل مختلف مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و …
 • نظریه کتبی واحد مشاوره دادگاه خانواده
 • ارائه گواهی عدم امکان سازش که از مدت صدور آن سه ماه نگذشته باشد.

هزینه طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی غرب تهران- با توجه به نکاتی که گفته شد هزینه طلاق توافقی ممکن است کمی متغیر باشد. هر چقدر مراحل طلاق توافقی بیشتر باشد هزینه اندکی تفاوت پیدا خواهد کرد. با این وجود وکیل طلاق توافقی در گروه ما نسبت به سایر مؤسسات حقوقی هزینه های قابل قبول تری در این پرونده ها اخذ می نمایند. بنابراین نگرانی در این زمینه بی مورد است. و باید به کیفیت کار و سرعت عمل وکیل بسنده کرد.

نکات مهم از نظر وکیل طلاق توافقی 

از نگاه بهترین وکیل طلاق توافقی غرب تهران ، در این نوع طلاق نکات مهم دیگری نیز وجود دارد . عدم توجه به این نکات ممکن است روند طلاق را با چالش و طولانی شدن زمان اجرای آن مواجه سازد. این نکات عبارتند از:

 • اثر حقوقی توافقنامه طلاق از زمانی است که رای طلاق از طرف دادگاه صادر شود. بنابراین اگر به هر دلیل رای صادر نشود هر توافقی میان آنان، فاقد اثر خواهد بود.
 • برای جلوگیری از رجوع زن در این طلاق یا همان طلاق خلعی(اگر زن باکره و يا يائسه نباشد)، از فاصله ثبت طلاق تا پايان عده، لازم است از دادگاه خواسته شود در رای گنجانده شود که زن حق رجوع به مابذل ( آنچه را که بذل کرده) را از خود ساقط کرده است یا اینکه مهریه را ابرا کند.
 • زن اگر باکره باشد امکان رجوع قابل تصور نیست.
 • برای اثبات باکره بودن، گواهی پزشکی قانونی لازم است.
 • برای اثبات بارداری زن، پاسخ آزمایش عدم بارداری کافی خواهد بود.
 • با اجرای طلاق، اگر زن هنوز باکره باشد می تواند شناسنامه خود را تعویض نماید. اگر زن باکره نباشد فقط با ازدواج دوم می تواند شناسنامه خود را تعویض نماید.

عدم مداخله دادگاه در موارد توافق بر سر موضوعات مهم

باید توجه نمود در این طلاق صلاحیت دادگاه صرفاً در محدود اجرای طلاق و توافق طرفین است. بنابراین در مورد هر آنچه میان زن و مرد وجود دارد و خارج از موضوع زندگی زناشویی است دادگاه خانواده حق مداخله ندارد. به عنوان مثال اگر زن و شوهر در یک شرکت تجاری مشغول فعالیت هستند و هر یک سهمی در آن شرکت دارند، اختلافات مربوط به این موضوع را باید در دادگاه حقوقی مطرح نمایند. زیرا این امر ارتباطی با دادگاه خانواده ندارد.

عدم مداخله دادگاه در مورد توافق شده در طلاق توافقی

بهترین وکیل طلاق توافقی در غرب تهران

در دعاوی خانوادگی برای تصمیم گیری شتاب نکنید. مشاوره با بهترین وکیل طلاق توافقی غرب تهران بهترین تصمیم خواهد بود.

آیا مشاوره در طلاق توافقی اجباری است؟

از منظر وکیل طلاق توافق پاسخ مثبت است. باید گفت بر اساس قانون حمایت خانواده سال 91 مشاوره قبل از طلاق الزامی شد. این قانون درسال 1397 روند اجرایی به خود گرفت. به گونه ای که در هماهنگی قوه قضاییه و سازمان بهزیستی مراکز مشاوره زیر نظر بهزیستی ایجاد شد. از این تاریخ زن و شوهر قبل از طی نمودن روند طلاق ابتدا باید به مراکز مشاوره مراجعه نمایند.

برای اجرای این روند، زن و شوهر قبل از مراجعه به دادگاه ابتدا باید به سامانه مشاوره مراجعه نمایند. این سامانه تحت عنوان سامانه تصمیم (مداخله در طلاق) به نشانی سایت http://www.zaman.behzisti.net/ در حال حاضر فعال است.

به عبارت دقیق تر باید گفت بر اساس ماده 38 دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده مصوب ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ قوه قضاییه، متقاضیان طلاق و سایر دعاوی خانواده مخیر هستند درخواست خود را از هر یک از طرق ذیل ارائه نمایند:

۱. ثبت مستقیم درخواست در سامانه ثبت اطلاعات طلاق و دعاوی خانواده(سامانه تصمیم)؛
۲. مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی. (و درج درخواست در سامانه ثبت اطلاعات طلاق و دعاوی خانواده توسط دفاتر مذکور)؛
۳. مراجعه به دادگاه ذیصلاح. (و درج درخواست در سامانه ثبت اطلاعات طلاق و دعاوی خانواده توسط فرد ذیصلاح)؛
۴. مراجعه مستقیم به مراکز مشاوره خانواده، تحت نظر قوه قضاییه .

الزامی بودن مراجعه به مشاور

در طلاق توافقی حضور زوجین در مراکز مشاوره خانواده برای انجام مشاوره الزامی است، حتی اگر زوجین یا یکی از آنها دارای وکیل باشد.  

ممکن است زوجین یا یکی از آنها مقیم خارج از کشور باشند. یا حضور شخص آنها با توجه به مدارک و مستندات ابرازی به تشخیص واحد مشاوره امکان پذیر نباشد. در این صورت  انجام خدمات مشاوره خانواده می تواند با حضور وکیل یا وکلای آنان انجام شود.

تعداد جلسات مشاوره برای طلاق توافقی ممکن است بین یک تا چهار جلسه در یکماه باشد. درصورتی که زوجین بعد از مشاوره، بر جدایی و متارکه اصرار داشته باشند، گواهی عدم انصراف از طلاق از سوی مرکز غربالگری صادر می شود. مرکز مشاوره بعد از انجام مشاوره که بین یک تا سه ماه زمان می برد اطلاعات مربوطه را به دادگاه اعلام می نماید.

زوجین در شهر تهران یک هفته فرصت دارند تا بعد از دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق برای ثبت طلاق اقدام نمایند.

حضانت فرزندان در هنگام طلاق

در مورد حضانت فرزندان در این طلاق ، اگر آنان به سن تکلیف نرسیده باشند ملاک توافق زوجین است. اگر سن آنان به سن تکلیف رسیده باشد ملاک، نظر فرزند یا فرزندان خواهد بود.

 

وکیل طلاق توافقی تهران

در هنگام طلاق یکی از موضوعاتی که دادگاه در مورد آن به نقطه نظرات زوجین و توافقات میان آنان توجه می کند موضوع حضانت فرزند است . برابر قانون مدنی، حضانت فرزند تا 7 سالگی با مادران است. بعد از سن هفت سالگی، در دختران تا 9 سالگی و در پسران تا 15 سالگی، حضانت بر عهده پدران خواهد بود. با این وجود در جلسه دادگاه ممکن است توافقات دیگری نیز حاصل شود. در این مورد نیز وکیل طلاق توافقی می تواند راهنمای ارزشمندی برای همسران و بویژه زنان باشد.

نفقه و موافقت در مورد آن

در این طلاق بسیار مهم است که اختلافات و ابهامات زوجین در مورد نفقه به حداقل برسد. بیشترین نگرانی زنان در هنگام طلاق همین موضوع نفقه است. که باید در مورد آن با تدبیر عمل کرد. به عنوان مثال نفقه ایام گذشته بخشی از دغدغه آنها را تشکیل می دهد. البته حق هم دارند. زیرا زنانی که شاغل نیستند و پشتوانه مالی ندارند می دانند که بعد از طلاق دچار مشکلات زیادی خواهند شد. چرا که نظام حمایتی جدی در مورد آنان بعد از طلاق وجود ندارد.

بسیار دیده می شود که خانم ها در این طلاق تصور می کنند برای حضانت فرزند خود لازم است مهریه و نفقه خود را ببخشند. و فقط اکتفا به گرفتن حضانت فرزند خود نمایند. باید گفت راههای زیادی وجود دارد که می توان ، حق و حقوق خود را نیز دریافت نمود. این امر البته بواسطه حضور وکیل طلاق و وکیل با تجربه میسر خواهد بود.

به عنوان مثال برخی زنان تصور می کنند به محض وارد کردن فشارهای روحی و روانی از طرف همسرشان مبنی بر اینکه فقط در صورت بخشیدن مهریه و عدم مطالبه نفقه حاضر به دادن طلاق هستند، بدون مشورت با وکیل، تسلیم این فشارها می شوند. حتی برای درخواست طلاق نیز عجله کرده و برای آینده خود ایجاد مشکل می کنند.

مهریه و توافق بر سر آن

توافق در مورد مهریه در طلاق توافقی

طلاق توافقی

وقتی زن و شوهر با یکدیگر بر سر اجرای طلاق به توافق می رسند. این توافق موجب می شود دادگاه، نسبت به صدور طلاق به صورت خلع اقدام کند. اساس طلاق خلع بر پایه بذل مهریه و حتی بیش از آن است. لذا در حالت های مختلف زن نسبت به بذل بخش کمی از مهریه یا همه آن می تواند اقدام نماید. پس از قبول بذل توسط شوهر در هر کدام از حالت های متصور، طلاق خلع صادر می شود.

با این وجود برای آنکه در مورد مهریه حقوق شما ضایع نشود بهتر است قبل از هر گونه توافق با همسر خود حتماً با وکیل طلاق توافقی صحبت کنید. مشاوره حقوقی در چنین شرایطی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا مسیر درستی را طی نمایید. در این مورد وکیل به شما راههای مختلف را نشان خواهد داد.

طولانی بودن مراحل طلاق 

قوانین در هر مورد معمولاً دستخوش تغییراتی هستند. در مورد قوانین خانواده نیز این موضوع کاملاً وجود دارد. از سال 91 که قانون حمایت خانواده به تصویب رسید قانونگذار شرایط و فرایندهایی را برای برخی دعاوی زوجین در نظر گرفت. از جمله در مورد طلاق، شرکت در جلسات مشاوره اجباری شد. زوجین حتماً می باید در این جلست شرکت کنند و پس از آن نظر کارشناس مشاوره را دریافت نمایند. برای آنکه زمان طلاق توافقی را محاسبه نماییم باید بررسی نمود زوجین در چه شرایطی قراردارند. همچنین مدارک آنان  را مورد ارزیابی قرارداد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up