وکیل طلاق در غرب تهران

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل طلاق در غرب تهران ، بهترین وکیل طلاق

وکیل طلاق غرب تهران

وکیل طلاق در تهران

با بهترین وکیل طلاق غرب تهران همراه شوید تا بدانید طلاق زن یا طلاق همسر چگونه انجام می پذیرد؟ برای وکالت در طلاق چه مسیری باید طی شود؟ وکیل برای طلاق چگونه وکیلی خواهد بود و از کجا به یک وکیل طلاق خوب دسترسی داشته باشیم؟

مطلب مرتبط | وکیل طلاق توافقی

انحلال نکاح و عقد ازدواج همیشه موجب فروپاشی کانون خانواده می شود. گاه در میان خانواده مطرح می شود که زن و شوهر تحت هیچ شرایط نمی توانند با یکدیگر به تفاهم برسند. حتی گفتگو ، بحث و پادرمیانی والدین نیز نتوانسته آنان را به زندگی بازگرداند. در اینجا موضوع درخواست طلاق به یک موضوع  جدی تبدیل می شود. سپس زوجین بدنبال وکیل طلاق به عنوان فرد مسلط به قانون و عامل مراجعه جهت جدایی شان می روند.

وظایف بهترین وکیل طلاق تهران

وکیل طلاق در حقیقت وکیلی است که سال ها تجربه خود را وقف دعاوی خانواده نموده است. بنابراین وکیل طلاق نسبت به سایر وکلا تسلط بهتری بر قوانین خانواده دارد. راههای قانونی جدایی زوجین را می داند.

مطلب مفید | وکیل طلاق کرج

وکیل طلاق مهارت گفتگو با زوجین را خوب میداند.

شرایط طلاق زن

اولین نکته ای که وکیل به زوجین در هنگام درخواست طلاق یادآور می شود شرایط طلاق است. به عنوان مثال وی به زوجه یادآور می شود زن فقط در صورت برخورداری از یکی از شرایط زیر می تواند درخواست طلاق نماید:

1) وکالت بلاعزل از طرف همسر برای طلاق داشته باشد.

2) با همسرش بر سر طلاق توافق نموده باشد.

3) زن از مسائل مالی صرف نظر کند. یا به تعبیری از حق و حقوق مالی خود گذشت نماید(طلاق خلع).

شرایط طلاق زن

شرایط طلاق زن

4) همسر زن شرایط ضمن عقد را زیرپا بگذارد.  

5) اگر زوجه وصف خاصی را برای زوج شرط نموده باشد اما بعد از عقد مشخص شود این وصف وجود ندارد. یا اینکه از اساس، شرطی انجام نشده باشد. اما بعداً معلوم شود مثلاً به دلیل یک عیب امکان برقراری رابطه زناشویی متعارف میان زن و شوهر وجود ندارد. به عنوان مثال آلت مرد آنقدر کوچک است که همسرش از رابطه زناشویی هیچ بهره ای نمی برد(اثبات این امر کمی مشکل و زمان بر است).

شرایط ضمن عقد

وقتی خانواده ها برای امر وکالت طلاق به دفاتر حقوقی مراجعه می کنند وکیل طلاق و دعاوی خانواده سؤالاتی را از آنان می پرسد. ازجمله شرایطی که از آن به شرایط ضمن عقد یاد می شود که به قرار زیر می باشد:

۱- خودداری شوهر از پرداخت نفقه به مدت شش ماه به هر دلیل . و عدم امکان الزام او به تائید نفقه. همچنین در موردی که شوهر سایر حقوق واجبه زن را به مدت شش ماه وفا نکند و اجبارا ایفا هم ممکن نباشد.

۲- سوء رفتار و یا سوء معاشرت زوج به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیر قابل تحمل نماید.

۳- ابتلاء زوج به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره آمیز باشد.

۴- جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد.

مطلب مفید | بهترین وکیل غرب تهران

۵- عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد.

۶- محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا بیشتر. یا به جزای نقدی که بر اثرعجز از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود. یا به حبس و جزای نقدی که مجموعا منتهی به پنج سال یا بیشتر باز داشت شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.

۷- ابتلاء زوج به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل آورد و ادامه زندگی برای زوجه دشوار باشد.

برای طلاق همسر هیچگاه در حالت عصبانیت تصمیم نگیرید

بهترین وکیل طلاق در غرب تهران

بهترین وکیل طلاق در غرب تهران

۸- زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند. تشخیص ترک زندگی خانوادگی و تشخیص عذر موجه با دادگاه است و یا شش ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت نماید.

۹- محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب جرم و انجام هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی وشئون زوجه باشد. تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی  است با توجه به وضع و موقعیت زوجه و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.

۱۰-  در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر زوج صاحب فرزند نشود.

۱۱- در صورتیکه زوج مفقودالاثر شود و ظرف شش ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.

۱۲- زوج همسر دیگری بدون رضایت زوجه اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت ننماید.

قانون طلاق

شاید بخواهید بدانید بهترین وکیل طلاق تهران آیا در مورد قوانین طلاق با شما صحبت خواهد کرد یا خیر. البته معمولاً وقتی پای جدایی زوجین و اصرار آنان به وکیل طلاق برای هر چه زوتر انجام شدن رویه های جاری برای جاری شدن صیغه طلاق مطرح می شود دیگر هیچکدام از زوجین بدنبال کشف قوانین و اطلاع از آنان نیست.

در سال 1391 قانون حمایت خانواده در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و دو سال بعد آیین نامه اجرایی آن نیز مورد تصویب قرار گرفت. در حال حاضر ملاک عمل برای وکیل طلاق و همچنین دادگاههای خانواده برای اجرای حکم طلاق می باشد.

مدارک لازم برای طلاق

برای شروع دادخواست طلاق مدارک زیر الزامی است:

  • عقدنامه یا سند ازدواج
  • شناسنامه
  • کارت ملی

آشنایی با وکالت در طلاق

وکالت در طلاق بدین معنا است که مرد می تواند به شخص دیگری وکالت و وکالت در توکیل به غیر دهد تا همسر او را طلاق دهد. البته نگارش متن این نوع وکالت بسیار تخصصی و مهم است. بنابراین بهتر است حتماً در این مورد به وکیل متخصص مراجعه شود. اگر خانم ها می خواهند در همان ابتدای ازدواج این نوع وکالت را از همسر خود بگیرند باید بدانند محتوای آن را چگونه تنظیم نمایند. و بهترین زمان برای تنظیم آن چه وقت خواهد بود. اما اینکه حق طلاق چگونه قابل اجرا است بهتر است با وکیل اجرای درخواست طلاق مشورت شود.

در این رابطه ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی مقرر می دارد: «طرفین عقد ازدواج می‌توانند هر شرطى که مخالف با مقتضاى عقد مزبور نباشد، در ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر بنمایند؛ مثل اینکه شرط شود هرگاه شوهر زن دیگر بگیرد یا در مدت معینى غایب شود یا ترک انفاق کند یا بر علیه حیات زن سوء قصد کند یا سوء رفتارى نماید که زندگانى آنها با یکدیگر غیرقابل تحمل شود، زن وکیل و وکیل در توکیل باشد که پس از اثبات تحقق شرط در محکمه و صدور حکم نهائى خود را مطلقه سازد.»

انواع طلاق

اگر بخواهیم به زبان ساده شیوه اجرای طلاق را مورد اشاره قرار دهیم باید گفت معمولاً طلاق به یکی از صورت های زیر پیگیری و دنبال می شود:

  • تقاضای طلاق از طرف مرد
  • تقاصای طلاق از طرف زن
  • طلاق با توافق زوجین
  • برابر ماده 1133 قانون مدنی حق طلاق با مرد است و در مورد شیوه اول یعنی زمانی که مرد دادخواست طلاق می دهد از نظر حقوقی مشکل چندانی ندارد. اگر بتواند از عهده مهریه و نفقه و اجرت المثل برآید، طلاق زن بسیار سریع انجام خواهد پذیرفت.

اما وقتی تقاضای طلاق از طرف زن باشد ، مشکلات آغاز می شود. در این مورد معمولاً موضوع وکالت طلاق مطرح می شود. چنانچه زن از مرد وکالت طلاق داشته باشد کارش راحت تر است و با انتخاب وکیل می تواند روند کار را به سرعت پیش ببرد. اما در صورتی که دلایل قانع کننده برای طلاق نداشته باشد و مرد نیز نخواهد وی را طلاق دهد کار دشوار می شود. در اینگونه موارد خانم ها ترجیح می دهند وکیل برای طلاق بگیرند. بدیهی است وکیل در طلاق می تواند کار آنان را سرعت بخشد.

در طلاق توافقی، طرفین در مورد اینکه نمی خواهند با یکدیگر زندگی نمایند و در مورد مهریه ، نفقه ، حضانت فرزند و … توافق مینمایند. لذا ظرف مدت کوتاه می توانند با تقدیم دادخواست طلاق به دادگاه،  از یکدیگر جدا شوند.

طلاق با توافق زوجین

بهترین وکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق

گاهی زوجین با مراجعه به وکیل طلاق، موافقت بدون شرط خود را با طلاق اعلام می کنند. یا اینکه طرفین با قبول شرایط طرف مقابل حاضر به جدایی هستند. به این نوع جدایی و طلاق، طلاق  توافقی گفته می شود. گاهی زن حق طلاق یا وکالت درطلاق دارد. معمولاً در این طلاق وکالت کاربرد پیدا می کند. بدین ترتیب که زن با در دست داشتن وکالت مورد اشاره، برای همسرش وکیل اختیار می کند. و به اتفاق وکیل، به دادگاه مراجعه و تقاضای طلاق را ثبت و پیگیری خواهد نمود.

حضانت و نفقه

یکی از مشکلات زوجین قبل از طلاق ، موضوع  حضانت فرزند است. در این موارد نیز وکیل طلاق راهنمایی لازم را به زوجین می نماید. همچنین در مورد نفقه و شرایط دریافت آن کاملاً موکل خود را توجیه خواهد نمود. وکیل به موکل خود یادآور خواهد شد که در دادگاه نفقه چه باید گفت.

طلاق همسر

وقتی مرد به دنبال طلاق همسر خود می باشد اگر توان پرداخت مهریه و نفقه و اجرت المثل را داشته باشد معمولاً با سهولت بیشتری می تواند تقاضای خود را جامه عمل بپوشاند. در حالی که برای زن، انجام این عمل کمی مشکل خواهد بود. اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد و مرد با آن موافقت ننماید به راحتی نمی توان به نتیجه رسید.

بهترین وکیل طلاق در تهران

اگر شما بدنبال جدایی از همسرتان هستید، وکیل طلاق در گروه ما می تواند در اینگونه موارد کارهای حقوقی آن را بخوبی پیش ببرد. باید دانست برای مردان انجام طلاق نسبت به زنان کمی سهل تر است.

وکیل طلاق در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری

لطفا برای هر نوع مشاوره و یا اعطای وکالت به وکیل در امور مربوط به طلاق با ما تماس بگیرید.

مطلب مرتبط | بهترین وکیل حقوقی غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up