وکیل مهاجرت و اقامت باتجربه را ، خوب بشناسید!

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل مهاجرت و اقامت با تجربه را خوب بشناسید

همیشه با وکیل مهاجرت و اقامت با تجربه مشورت کنید

همیشه با وکیل مهاجرت و اقامت با تجربه مشورت کنید

آشنایی با موضوع مهاجرت و اقامت

شاید شما هم از آن دست افراد هستید که بدلایل مختلف قصد مهاجرت و اقامت در یکی از کشورهای مجاور و یا اروپا ، آمریکا ، کانادا و یا استرالیا را دارید.

همچنین مدتی است در حال بررسی و مطالعه در مورد چگونگی تحقق این خواسته خود هستید. تلاش می کنید از مطمئن ترین روش برای هدف خود استفاده کنید.

باید دانست افرادی که قصد مهاجرت دارند معمولاً با مشکلات و موانع بیشماری مواجه هستند. موضوع مهاجرت و اقامت معمولاً نگرانی زیادی را برای افرادیکه چنین هدفی در سر می پرورانند ، ایجاد میکند. اینگونه افراد خیلی تلاش می کنند که به مقصود خود برسند.

اما مهاجرت به کشورهای دیگر براحتی آن چیزی که فکر می کنیم نیست. ولی غیر ممکن هم نیست. مهاجرت تابع قوانین و مقررات خاص هر کشوری است. از آنجا که همه افراد قادر نیستند تمامی نکات حقوقی قانونی و زیر و بم های کار را فرا بگیرند بنابراین بهتر است انجام چنین کارهایی را به افراد خبره سپرد.

در حقیقت ممکن است در طول زندگی فقط یک بار شرایط برای مهاجرت و اقامت فراهم باشد. بنابراین اینگونه نیست که هر بار بتوانیم از نو اقدام کنیم و هر بار شکست را تجربه کنیم.

وکیل مهاجرت و اقامت چه کارهایی انجام میدهد؟

کلید حل ماجرای مهاجرت به دست وکیل مهاجرت و اقامت است. وی بطور قطع میتواند در همه مسیرهای پر پیچ و خم مهاجرت ، افراد را یاری کند.

مطلب مفید | وکیل تابعیت و اقامت حرفه ای

مشاوره با وکیل مهاجرتی را هرگز دست کم نگیرید

مشاوره با وکیل مهاجرتی را هرگز دست کم نگیرید

وکیل مهاجرت و اقامت بهترین گزینه برای چنین افرادی است. زیرا وی در طول سالیان دراز توانسته است ضمن کسب تجربیات فراوان ، با بیشتر موانع و مشکلات آشنایی پیدا کند.

بنابراین وکیل مهاجرت و اقامت در همان ابتدای کار میتواند نقاط ضعف و قوت تصمیم هر متقاضی مهاجرت را آنالیز کند. همچنین میتواند در طول همراهی ، آنان را با موانع و مشکلات احتمالی کار آشنا سازد. موضوعاتی نظیر:  تغییر قوانین، روندِ بررسی پرونده، مصاحبه با سفارت، تکمیلِ مدارک و …

سابقه ریجکتی ویزا میتوانداثرات بسیار بدی بر روی تصمیم و اقدام شما برای مهاجرت به یک کشور دیگر  بگذارد. اینکه چه اطلاعاتی را باید ارائه کرد و مدارک را چگونه آماده و تنظیم و ارائه نمود میتواند موجبات ریجکتی ویزا را فراهم کند و تا چنذ ماه یا چند سال کار را دشوار و یا حتی غیر ممن سازد.

مهاجرت بدون نیاز به وکلای باتجربه

همانطور که گفتیم شرایط مهاجرت بسیار دشوار و سخت است. بویژه در سال های اخیر که روند مهاجرت به کشورهای توسعه یافته افزایش پیدا کرده است . بنابراین مشاهده میشود سخت‌گیری و قانون‌مندی‌ سفارت‌خانه ها و ادارات مهاجرت نیز خیلی بیشتر شده است.

هر نقص و اشتباه در ارائه مدارک میتواند پرونده را به سرنوشت بدی دچار نموده و حتی مهاجرت را ناممکن سازد. اگر شما جزء معدود افرادی هستید که معمولاً به دلیل فرار و یا ترس از پرداخت هزینه به وکیل مهاجرت و اقامت قصد دارید خودتان این مسیر را بدون همراهی وکیل طی کنید بدانید ریسک بزرگی کرده اید.

البته گاهی معدود افرادی هستند که بدلیل دقت فراوان و بررسی های کارشناسی و یا داشتن دوستان و آشنایان خبره توانسته اند بدرستی این مسیر را طی کنند. اما این افراد بسیار اندک و کم تعداد هستند. بنابراین توصیه می کنیم ریسک نکنید.

بدون مشورت با وکیل مهاجرتی اقدام نکنید

بدون مشورت با وکیل مهاجرتی اقدام نکنید

وکیل مهاجرت چه کارهایی برای ما می‌تواند انجام دهد؟

وکیل مهاجرت و اقامت میتواند از زمان دریافت تقاضا از سوی افراد متقاضی مهاجرت تا زمان رسیدن به کشور مقصد و جا افتادن در آنجا اقدامات مختلفی را انجام دهد . بطور مختصر میتوان اقدامات زیر را از طرف وکیل مهاجرت و اقامت به عنوان شرح کارهای وی برشمرد :

 • گفتگوی تخصصی با متقاضی و سپس انتخاب مناسب ترین روش مهاجرتی
 • بررسی محتویات پرونده و کمک به متقاضی برای تکمیل آن
 • ارائه پیشنهادات کاربردی بمنظور افزایش امتیاز یا شانس اخذ ویزا
 • ارسال پرونده به اداره مهاجرت با کمترین ریسک
 • راهنمایی متقاضی مهاجرت برای افزایش شانس قبولی در مصاحبه با آفیسر و سفارت
 • تلاش برای تکمیل رزومه، ترجمه و معادل‌سازی مدارک و گرفتن مدرک زبان
 • همکاری در جهت رزرو بلیط، هتل، امورِ مهاجرتیِ بعد از رسیدن به کشور مقصد
 • ارائه خدمات مربوط به گرفتنِ اقامت دائم و شهروندی
 • کمک به متقاضی برای پیدا کردن کار یا ثبت‌ نام برای تحصیل در کشور مقصد

وکیل مهاجرت و اقامت برای چه کسانی اولویت دارد؟

 • افراد دارای سوابق سوء ، بازداشت و زندان
 • کسانی که قبلاً ویزای آنها ریجکت شده است.
 • افراد دارای نرخ بالای ریجکت شدن روش مهاجرتی شان
 • آن دسته از افراد که بعد از گذستن مدتی هنوز ویزایشان نیامده است.
 • کارفرمایانی که قصد جذب نیروی‌کار مهاجر را دارند.
 • اشخاص کم سواد که از علم و آگاهی زیادی برخوردار نیستند.

خود را برای اولین ملاقات با وکیل مهاجرتی آماده کنید

از ملاقات با وکیل مهاجرت نگران نباشید

از ملاقات با وکیل مهاجرت نگران نباشید

جدا شدن از سرزمین مادری و رفتن به یک نقطه دیگر از جهان معمولا نگرانی های زیادی را در دل فرد مهاجر ایجاد می کند. این نگرانی ها از آن جهت اهمیت مضاعف می یابد که اولاً فشار روحی ناشی از جدایی از وطن ، بستگان و نزدیکان ، بسیار سخت و دشوار است. در ثانی ، ممکن است بعد از ماهها تلاش و صرف هزینه ، با توفیق همراه نباشد.

مثلاً به دلیل انتخاب غلط در مسیر و روش مهاجرت ، فرد دچار ناکامی و سرخوردگی بیشتر شود.

بنابراین بهتر است هر گاه تصمیم قطعی برای مهاجرت گرفتید ، حتما ابهامات و سوالات خود را یادداشت کنید. سپس در اولین جلسه مشاوره با وکیل مهاجرت و اقامت ، از وی بپرسید.

این سوالات میتوانند موارد زیر باشند:

 • من باید از کدام روش برای مهاجرت استفاده کنم و چرا؟
 • آیا برای مهاجرت میتوانم همسر و فرزندانم را هم با خودم ببرم؟
 • در کدام کشور شانس پذیرش بالاتر است؟
 • رقم تقریبی هزینه وکالت
 • هزینه وکالت شامل چه مواردی میشود؟ آیا در کشور مقصد هم باید هزینه ای پرداخت نمود؟
 • چند پرونده موفق در این زمینه داشته‌اید؟
 • حقِ و حقوق من و شما در قرارداد مهاجرت چیست؟
 • بعد از بستن قرارداد، چطور و کجا با شما در ارتباط باشم؟
 • حدوداً چقدر طول می‌کشد تا ویزای من بیاید؟ آیا صفِ مهاجرت در این روش شلوغ است؟
 • آیا برای ترجمه مدارک، گرفتن مدرکِ زبان، معادل‌سازی مدارک و … هم می‌توانید به من کمک کنید؟

متقاضی میتواند انواع سوالاتی که اشاره شد را از وکیل مهاجرتی بپرسد. علاوه بر این هر آنچه ذهن او را درگیر کرده میتواند نمونه سوالات دیگری باشد که میتوان از وکیل مهاجرتی پرسید.

آماده سوال از وکیل مهاجرتی باشید

آماده سوال از وکیل مهاجرتی باشید

وکیل از داخل کشور بهتر است یا وکیل در خارج از کشور؟

بسیاری از افراد ترجیح میدهند وکیل مهاجرت و اقامت را از داخل کشور انتخاب کنند. زیرا به وی دسترسی بهتری دارند و میتوانند سوالات خود را از وی بپرسند.

عده دیگری از متقاضیان مهاجرت دوست دارند وکیل مهاجرتی آنان در داخل کشور باشد. دلیل این تمایل آنان دسترسی آسان به وکیل در هر زمان و مکان می باشد.

هزینه وکیل چقدر است؟

کمتر موسسه و یا وکیل مهاجرتی است که بتواند بدون انجام گفتگو و مشاوره با متقاضی مهاجرت رقم هزینه های مهاجرت را بطور دقیق بگوید.

اگرچه میتوان به صورت کلی ارقامی را گفت اما مثلاً هزینه مهاجرت کار یا مهاجرت تحصیلی و… را  بدون در نظر گرفتن کشور مقصد، تعداد افراد خانواده، تغییرات قوانین مهاجرتی، خدماتی که قرار است وکیلِ اقامت یا موسسه مهاجرتی ارائه کند و بسیاری مورد دیگر که در تعیین هزینه‌ها نقش دارند، هر یک هزینه خاصی دارند.

برای دانستن میزانِ هزینه‌ها، بهترین راه گرفتن وقت مشاوره و مراجعه به وکیل‌ مهاجرتی یا موسسات مهاجرتی است.

بخشی از هزینه‌ها هم مربوط به بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت کشور مقصد است . که هر متقاضی باید آن را پرداخت کند.

هزینه وکیل مهاجرت و اقامت را محاسبه کنید

هزینه وکیل مهاجرت و اقامت را محاسبه کنید

چگونه میتوان یک وکیل خوب پیدا کرد؟

درچند سال اخیر بدلیل افزایش تقاضا برای مهاجرت به خارج از کشور افراد و موسسات بیشماری در حوزه مهاجرت فعالیت میکنند. برخی از اینها موفق و بسیاری نیز ناموفق عمل میکنند.

در یک ارزیابی واقع بینانه نمیتوان داشتن پروانه وکالت رسمی برای یک وکیل و یا دارا بودن مجوز برای موسسه مهاجرتی را عامل برتری و موفقیت دانست. و نمیتوان بطور یقین گفت که این فرد یا موسسه حتما میتواند متقاضی مهاجرت را به سر منزل مقصود برساند.

برای اعتماد به یک موسسه یا وکیل میتوان میزان صداقت ، درستکاری ، تجربه و وجود کارشناسان حرفه ای در کنار آنان را ملاک عمل قرار داد.

وکیل مهاجرت کانادا

اقامت در کانادا را میتوان شامل اقامت دانشجویی، کاری و یا بلند مدت دانست. دریافت اقامت کانادا در ابتدای کار با درخواست اقامت در استان مورد نظر آغاز میشود. بعد از آن لازم است متقاضی اقامت دائم کانادا ، به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کند.

در این مرحله است که باید دانست آفیسر چگونه درخواست را بررسی و چه سوالاتی را از متقاضی می پرسد. با توجه به سیل مهاجرت در سالهای اخیر به کانادا ، لازم است کارشناسان مجرب در کنار متقاضیان قرار گیرند تا آنان را راهنمایی کرده و عامل مهاجرت متقاضی به این کشور باشند.

حتما میدانید که کانادا سفارتخانه ای در ایران ندارد. بنابراین وکیل ماجرتی کانادا میتواند نقش بارزی در کمک رسانی به متقاضیان داشته باشد.

وکیل مهاجرت آمریکا

بدون شک مهاجرت به آمریکا و اقامت در آن کشور آرزوی بسیاری از مردم در سراسر دنیا است. برای اقامت به کشور آمریکا یکی از مهمترین عوامل موفقیت ، داشتن وکیل مهاجرتی با تجربه است.

 وکیل مهاجرتی میتواند گزینه مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا باشد. اخذ گرین کارت آمریکا به دلیل شرایط و قوانین خاص ، بدون راهنمایی وکیل مهاجرتی آمریکا بسیار ناممن خواهد بود. هزینه یک ساعت مشاوره با یک وکیل مهاجرتی تا ۳۰۰ دلار در ماه خواهد بود. هزینه وکیل برای دریافت گرین کارت آمریکا حداقل 1000 تا ۵۰۰۰ دلار می باشد.

وکیل مهاجرت استرالیا

استرالیا کشوری توسعه یافته است که همه ساله بسیاری از افراد با هدف پیدا کردن کار و یا ادامه تحصیل به آنجا مهاجرت می کنند. هر سال تعداد زیادی مهاجر از کشور های مختلف جهان به این کشور سفر میکنند. در حال حاضر انواع ویزای مهاجرت استرالیا وجود دارد. شامل توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره. اما اخذ هر کدام از این نوع ویزاها دارای شرایط خاصی هستند.

گرفتن هر نوع ویزا نیاز به داشتن یه سری مدارک و شرایط لازم است. در صورت ناقص بودن یکی از مدارک ها زمان و هزینه شما هدر می رود. وکیل مهاجرتی می تواند علاوه بر اینکه شانس گرفتن ویزا را بالا میبرد باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شود.

در مواردی اداره مهاجرت استرالیا ممکن است درخواست ویزا را رد کند. از اینرو مشورت با وکیل مهاجرت می تواند بهترین راهکار برای مهاجرت به این کشور باشد. در صورت تقاضا برای مهاجرت استرالیا بهترین کار مشاوره با وکیل مهاجرتی خواهد بود.

وکیل مهاجرتی فرانسه

ممکن است شما از آن دسته از افراد باشید که علاقه مند به مهاجرت به فرانسه باشد. بدون شک در شرایط فعلی نمیتوان براحتی به این کشور مهاجرت نمود. داشتن شرایط خاص که وکیل مهاجرت با اروپا با آن آشنا است میتواند تضمین کننده تصمیم شما برای مهاجرت و اقامت به این کشور باشد.

در اختیار داشتن وکیل مهاجرت و اقامت تنها گزینه ای است که برای مهاجرت به این کشور به شما پیشنهاد میشود. برای پیدا کردن وکیل با تجربه باید خوب بررسی نموده و دقت زیادی به خرج دهید.

کارهای مربوط به مهاجرت یکی از موضوعاتی است که نمی‌توانید به سادگی از کنار آن رد شوید. یکی وکیل مهاجرتی با داشتن دانش کافی در مورد شرایط مهاجرت و قوانین آن در فرانسه می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

وکیل مهاجرتی آلمان

یکی از مقاصد مهاجرتی کشور آلمان است. آلمان به عنوان قطب صنعتی اروپا همه ساله پذیرای مهاجرین بیشماری از سراسر جهان است.

سخت گیری ها و محدودیت های قانونی برای مهاجرت به آلمان موجب شده است. بسیاری از درخواستهای مهاجرت با ناکامی مواجه شوند. بنابراین ریسک مهاجرت بدون مشاوره و راهنمایی با وکیل مهاجرت و اقامت آلمان بسیار بالا است.

برای آندسته از افراد متقاضی مهاجرت به آلمان ، انتخاب یک وکیل با تجربه بسیار مهم است. وکیل مهاجرتی آلمان با دانش و تسلط به قوانین می تواند بهترین روش های مهاجرتی را به شما پیشنهاد دهد.

وکیل مهاجرتی ترکیه

اگر شما متقاضی اقامت و سکونت در ترکیه هستید بهتر است ابتدا یک سفر تفریحی را به این کشور داشته باشید. در این سفر شما به صورت خیلی کلی میتوانید در مورد شرایط این کشور از نظر امکان کار و تحصیل یا سرمایه گذاری تا حدودی آشنا شوید.

اگر با زبان این کشور آشنا باشید بطور قطع شانس بیشتری برای بررسی خواهید داشت. در غیر این صورت بهتر است راهنما و مشاوری را در اختیار داشته باشید.

در حال حاضر در ترکیه موسسات و همچنین افراد زیادی وجود دارند که در حوزه های مختلف انتقال مهاجر فعالیت می کنند.

مشکلات اقتصادی داخلی در کشور و نگرانی در مورد سرمایه های در دست برخی افراد و همچنین سخت گیری های کشورهای اروپایی موجب شده بازار مهاجرت به ترکیه در سال های اخیر بسیار داغ باشد.

مهاجرت به قصد تحصیل

مهاجرت به قصد تحصیل

همسایگی دو کشور ایران و ترکیه و دین مشترک و اشتراکات فرهنگی دو کشور سبب شده جوانان ایرانی قبل از هر کشور دیگری به فکر مهاجرت به ترکیه باشند.

مطلب مفید | وکیل دیه اتباع خارجی

آمار توریست های ایرانی و نیز آمار خرید ملک و سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه که طی سالهای اخیر سیر صعودی داشته موید این واقعیت می باشد که ترکیه در حال حاضر یک مقصد مهاجرتی ویژ برای ایرانیان است.

چنانچه شما قصد سفر و مهاجرت و یا اقامت در ترکیه و حتی در اندیشه مهاجرت دوم به کانادا و آلمان هستید باید بدنبال وکیل مهاجرتی ترکیه باشید وکیلی که از بدو ورود به ترکیه تا زمان رسیدن شما به هدف نهایی تان بتواند شما را از حیث انتقال ، اسکان ، سرمایه گذاری ، تحصیل ، ازدواج و اخذ ویزای دیگر کشورها کمک کند.

چنان وکیلی بهتر است در آن کشور ساکن باشد. ولی به داخل کشور نیز در رفت و آمد باشد. بویژه آنکه ممکن است نیاز به مراجعه به سفارت ترکیه در ایران در مواردی ضروری باشد. در کنار اینها ، وکیل مهاجرت ترکیه باید مسلط به زبان انگلسی و ترکی باشد . وی باید تا حدود زیاد سازمانها و حتی مقامات مسئول را بشناسد و شما را به بهترین شکل در ترکیه حمایت کند. بگونه ای که نگران سرمایه خود نباشید و با خیال آسوده با راهنمایی وکیل مهاجرتی ترکیه به اهداف بلند مدت خود فکر کنید.

سخن آخر

همیشه دانش و تجربه دو عامل مهم در زندگی بشمار میروند. هیچیک از این دو به تنهایی تاثیرگذار نیستند. وکیلی که طی سال‌ها تلاش در زمینه مهاجرت به ترکیه تجربیات فراوان اندوخته است میتواند گزینه مناسبی برای مهاجرت و اقامت در این کشور باشد.

وکیل مهاجرت و اقامت باید علم و دانش کافی در مورد مهاجرت داشته باشد. قوانین دولتی را که ممکن است بطور مرتب تغییر کند و شرایط را برای متقاضیان تغییر دهد بشناسد. و مهمتر از همه بتواند تحلیل درست از این قوانین و نحوه برخورد کشورهای مهاجر پذیر با متقاضیان مهاجرت و اقامت داشته باشد.

به همین دلیل، یک وکیل مهاجرتی خوب باید به این نکته واقف باشد و درمورد تغییر قوانین به‌روز باشد تا اگر تغییری رخ داد سریعاً بتواند تصمیم‌گیری را تغییر دهد و انتخاب بهتری بکند. جدای این مسائل نیز، وکیل خوب باید وجدان کاری داشته باشد . وکیل مهاجرت و اقامت علی القاعده باید ضمن داشتن وکالت پایه یک ، دارای دفتر وکالت قابل مراجعه باشد.

داشتن همکاران و کارشناسانی که دارای مجوز بین‌المللی در زمینه مهاجرت هستند نیز عامل مهم برای افزایش کسب موفقیت در امر مهاجرت و اقامت محسوب میگردد. پس در هر شرایط در این موارد دقت داشته باشید و به صرف معرفی افراد از طرف دوستان خود وقت و سرمایه خود را به آسانی در معرض خسران و آسیب قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up