بهترین وکیل خانواده تهران را بشناسیم

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

بهترین وکیل خانواده تهران را بشناسیم

 

حوزه فعالیت بهترین وکیل خانواده

حوزه فعالیت بهترین وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده تهران کیست؟

حوزه حقوق خانواده ، از گسترده ترین و در عین حال، مهمترین حوزه های علم حقوق است. این امر، بدلیل ارتباط تنگانگ این حوزه با امور روزمره افراد است. چرا که خانواده، اولین و شاید مهمترین دروازه ورودی فرد به اجتماع باشد. از این منظر، مورد توجه حقوقدانان و همچنین قانونگذار قرار گرفته تا پیشرفت جامعه را هرچه بهتر، تامین کند. از اینرو در حوزه دعاوی خانواده در شهرهای بزرگ نظیر تهران دستیابی به بهترین وکیل خانواده تهران گزینه ای است که به عنوان مثال شهروندان تهرانی معمولاً بدنبال آن هستند. خوب است در ادامه به قلمرو فعالیت این وکیل و دعاوی حوزه خانواده اشاره بیشتری بنماییم.

وکیل خانواده و حوزه اختلافات خانواده

ابتدا و پیش از معرفی کردن بهترین وکیل خانواده تهران، باید به این امر مهم اشاره کرد که وکالت، امری تخصصی است. امروزه در اغلب کشور های دنیا، حوزه های وکالت از یک دیگر جدا شده و هر وکیل، آموزش حوزه مرتبط خود را میبیند. اما در کشور ما، هرچند که وکلا، اجازه وکالت در تمامی حوزه ها را دارند، اما وکلایی که بصورت تخصصی فعالیت میکنند، اصولاً موفق ترند. علت این امر، صرف زمان، انرژی ، مطالعه و تجربه عملی بیشتر است.

پس با توجه به مقدمه ای که بیان شد، وکیل خانواده، یک وکیل تخصصی در حوزه اختلافات و دعاوی خانواده میباشد. یعنی علاوه بر مطالعه فراوان و اطلاعات عمیق مورد نیاز، از مکانیزم دادگاههای خانواده، نحوه رای دهی و روحیات قضات خانواده، همچنین، داشتن تجربه و تخصص در این امر، امور موکلین خود را به سمت مطلوب هدایت میکند.

مطلب مفید | بهترین وکیل طلاق تهران

قلمرو حوزه حقوق خانواده

قلمرو حوزه حقوق خانواده، یکی از گسترده ترین قلمرو های حقوق است. دعاوی مربوط به حقوق خانواده، در دادگاه خانواده اقامه میشوند. دادگاه خانواده، خود از زیر مجموعه دادگاه های حقوقی است. در نظام حقوقی جدید کشور و با توجه به آیین دادرسی، دادگاه های عمومی، به دو دسته کیفری و حقوقی، تقسیم میشوند. دادگاه های کیفری، به جرایم ارتکابی از طرف افراد جامعه رسیدگی میکنند. دادگاه های حقوقی نیز با آراء خود به حل و فصل اختلافات میان مردم میپردازند.

اصولاً دعاوی مربوط به خانواده، هرچند که از امور حقوقی است و نه کیفری، اما باید توجه داشت همانطوریکه ذکر شد، در حوزه حقوق خانواده بدلیل اهمیت زیاد آن ، گاهاً نظر قانونگذار به سمت تعیین کیفر هم میرود . لذا برای ترک بعضی از این موارد ، کیفر معین میکند. مثل ترک نفقه ، تقلب و تدلیس در ازدواج و …

مطلب مفید | بهترین وکیل حقوقی غرب تهران

 ملاحظه میشود چرا در شهرهای مثل تهران همه بدنبال بهترین وکیل خانواده تهران هستند.

حیطه صلاحیت دادگاه خانواده

بر اساس ماده 4 قانون حمایت خانواده مصوب 1392 رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است:

 1. نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن.
 2. نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح.
 3. شروط ضمن عقد نکاح.
 4. ازدواج مجدد.
 5. جهیزیه.
 6. مهریه.
 7. نفقه زوجه و اجرت‌المثل ایام زوجیت.
 8. تمکین و نشوز.
 9. طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن.
 10. حضانت و ملاقات طفل.
 11. نسب.
 12. رشد، حجر و رفع آن.
 13. ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان.
 14. نفقه اقارب.
 15. امور راجع به غایب مفقودالاثر.
 16. سرپرستی کودکان بی‌سرپرست.
 17. اهدای جنین.
 18. تغییر جنسیت.

حوزه تخصصی وکالت خانواده

همانطور که بیان شد حقوق خانواده طیف گسترده ای از مباحث را در بر میگیرد. برای تبحر داشتن در آن، و آگاهی یافتن از پیچدگی های این حوزه، باید وقت، تجربه، علم به قوانین و همچنین، توانایی استدلال و حفاظت از حقوق موکل را در نظر داشت. در گروه ملکی اداری ، بهترین وکیل خانواده تهران میتواند نمونه بارزی از وکلای با تجربه در این حوزه باشد.

بهترین وکیل خانواده تهران در چه اموری فعالیت میکند؟

باید دانست بهترین وکیل خانواده تهران، کسی است که علاوه بر کار کردن تخصصی در این حوزه، از توانایی استدلال هم برخوردار باشد و در عین حال، به کلیه حقوقی که شامل فرد مشمول میشود، آگاهی کامل داشته باشد تا زمان،هزینه و همچنین، شخصیت اجتماعی و وضعیت روانی فرد را مد نظر داشته باشد. چرا که اصولاً در دعاوی مربوط به خانواده، موکل تحت فشار روحی و روانی زیادی است. لذا وکیل، باید بتواند علاوه بر دفاع از حقوق موکل خود، وضعیت روحی او را هم در نظر داشته باشد و بهترین اقدام را با توجه به تجربه خود، انجام دهد.

اصولاً با کمی جست و جو و همچنین پرسشی سطحی از کسانی که تجربه استفاده از وکیل خانواده را داشته اند، میتوان یک وکیل خانواده را که بتواند از حق شما دفاع کند، انتخاب کرد.

بهترین وکیل خانواده باید به چه مواردی توجه کند؟

وضعیت مالی موکل و همراهی با وی

امکان دسترسی سریع موکل به وی

انجام اقدامات لازم در زمان مناسب

توانایی جمع آوری اطلاعات از موکل و استدلال، اقناع کردن قاضی بر اساس آن

و…

حوزه های پرکاربرد حقوق خانواده

گفته شد که چه اموری، در حوزه این امور قرار میگیرد. اما ما، به پرکاربرد ترین آنها اشاره میکنیم :

الف) مهریه

مهریه به مالی می گویند که زوج در زمان وقوع عقد نکاح به زوجه خود می پردازد. یا مکلف به پرداخت آن در آینده می شود. مهریه چیزی به عنوان جبران خسارت برای زن و وسیله‏ ای برای تأمین زندگـی آینده او می باشد. مهریه، میتواند به اشکال گوناگون مانند سکه، پول( وجه رایج کشور)، اموال منقول (اموالی که میتوان آنها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد مانند خودرو، حیوان و… ) اموال غیر منقول (اموالی که نمیتوان آنها را انتقال داد و انتقال آنها، با خرابی مال همراه است، مانند واحد آپارتمان، زمین و…) باشد.

ب) انواع مهریه

مهریه، به دو نوع عند المطالبه و عند الاستطاعه تقسیم میشود. به بیان ساده ، معنی عند المطالبه آن است که به محض مطالبه زن ، مرد موظف به پرداخت می شود .

مهریه عندالمطالبه مهریه ای است که زن هر زمان اراده کند می تواند آن را مطالبه کند . تا زمانی هم که مرد مهریه را به زن نپردازد ، زن می تواند از حق حبس خود استفاده کند و تمکین نکند.

در مهریه عندالاستطاعه ، زن در صورتی میتواند مهریه اش را بگیرد که زوج توانایی یا استطاعت پرداخت آنرا به زوجه داشته باشد . در مهریه عندالاستطاعه زن موظف است که برای دریافت مهریه ، دارا بودن همسرش را ثابت کند و اموالی از او به دادگاه معرفی نماید . اما در مهریه عندالمطالبه این مرد است که برای عدم پرداخت مهریه باید عدم تمکن مالی خود را ثابت کند یا تقاضای اعسار کند.

بنابر آنچه گفته شد ، وصول مهریه عندالمطالبه آسان تر از وصول مهریه عندالاستطاعه است و زن می تواند با مراجعه به اجرای اسناد رسمی مهریه اش را وصول کند . همچنین ، مراجعه به شورای حل اختلاف و دادگاه خانواده نیز برای دادخواست مهریه امکانپذیر میباشد. در صورتیکه مرد مهریه عندالمطالبه را به زن نپردازد ، ممکن است که به درخواست زن روانه زندان بشود .

بنابر این،ضرورت دسترسی و بهره مندی از توانایی بهترین وکیل خانواده تهران به عنوان وکیل کاربلد که مهریه زوجه را با توجه به مدراک موجود، پیگیری کند و یا از حقوق زوج در این راستا دفاع کند، بیش از پیش روشن میشود.

پ) حضانت

حضانت، به معنای نگهداری از کودک است. که قبل از طلاق مشترکاً بر عهده والدین و بعد از طلاق، تا هفت سالگی بر عهده مادر با داشتن حق بازدید توسط پدر و از هفت سالگی به بعد، برای طفل دختر تا 9 سالگی با پدر و از آن به بعد به انتخاب خود فرزند و برای پسران، این سن 15 سال است.

در همه این حالات، نفقه یعنی مخارج زندگی فرزندان، با پدر است. و هر یک از زوجین که بچه نزد آنها باشد، به حکم قانون، باید به دیگری اجازه بازدید بدهد. حق حضانتی که بر عهده والدین است گاه در شرایط خاص به تقاضای نزدیکان و خویشاوندان طفل یا قیم او، از والدین سلب میشود.

حضانت فرزند و فعالیت وکیل

حضانت فرزند و فعالیت وکیل

 در این زمینه قانون مقرر میدارد:

هرگاه در اثر عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی پدر و مادری که طفل تحت حضانت او است، صحت جسمی یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد، دادگاه می‌تواند با تقاضای بستگان، قیم و یا رئیس حوزه قضائی، ترتیب مقتضی دیگری را برای حضانت فرزند اتخاذ نماید.

مواردی که می‌تواند از مصادیق تغییر حضانت باشد عبارتند از:

اعتیاد زیان‌آور به الکل، مواد مخدر، قمار؛

 اشتهار به فساد اخلاقی و فحشا؛

 ابتلا به بیماری روانی به تشخیص پزشکی قانونی؛

 سوءاستفاده از طفل یا اجبار او به ورود به مشاغل ضداخلاقی مانند فساد، فحشا، تکدی‌گری، قاچاق؛

 تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف

بهترین وکیل خانواده تهران در زمینه حضانت فرزند میتواند کمک شایان توجهی به والدین در هنگام دادخواست طلاق و یا دعوای حضانت فرزند بنماید.

ت) نفقه

از تکالیف زوج و از حقوق مسلم زوجه و اولاد وی ، نفقه است. نفقه با توجه به شرایط و وضعیت زوجه تعیین میشود.

نفقه طبق ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی ایران، عبارتست از:

همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض. ملائت و توانایی اقتصادی مرد یا وضعیت خانواده پدری زن، ملاکی برای تعیین میزانِ نفقه نیست.

در صورتیکه زن از تمکین خودداری نماید و به عبارت دیگر ناشزه محسوب شود حق او بر نفقه، معلق بر تمکین خواهد شد. و هرگاه به تشدید مبانی خانواده و حسن برخورد با همسر اهتمام ورزد، نفقه وی نیز، دوباره برقرار خواهد شد.

عدم حسن معاشرت در روابط زوجین، و خروج از این مرز و تغییر آن به سمت سوء معاشرت، زوجه را مصداق نشوز قرار می‌دهد و در چنین موضعی، نفقه او ساقط می‌شود.

با وجود تهیه منزل متعارف و متناسب با شأن زن، اگر زندگی در آنجا موجب ضرر و زیان بدنی (آزار و اذیت) یا شرافتی زن باشد، خروج او از منزل موجب «نشوز» و «عدم اطاعت» زن نمی‌شود.

در هر حال تشخیص این امور با دادگاه است و بهترین وکیل خانواده تهران میتواند نظر قاضی را به سمت دادخواست و یا دفاع از موکل خود سوق دهد.

ث) تمکین زوجه

تمکین، یکی از حقوق مرد و از تکالیف زن است. متاسفانه برخی از زنان برای تحت فشار گذاشتن مرد ، آنرا دریغ می‌کنند. در چنین شرایطی، یک وکیل خوب فعال در زمینه خانواده می‌تواند با طرح دعوی الزام به تمکین و گرفتن رای به نفع موکل موجبات احقاق حق موکل را فراهم نماید.

حوزه‌های دیگری مانند اجرت المثل، اذن ازدواج و … وجود دارند که همگی در حیطه تخصصی وکیل خانواده است. به همین جهت، حوزه دعاوی خانواده، به لحاظ حجم کاری و نیز اهمیت موضوعات برای وکلا بسیار حائز اهمیت است و همچنین در زندگی موکلین، تاثیر به سزایی دارد.

تماس با وکیل خانواده در گروه ملکی اداری

موسسه حقوقی ما، با همکاری بهترین وکیل خانواده تهران به عنوان وکیل و مشاور با تجربه خانواده، توانایی مشاوره و همچنین پو دفاع از حقوق شما را با توجه به شرایط پرونده دارد.

لطفاً در صورت تمایل و نیاز ، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up