خرید ملک در ترکیه با وکیل ملکی و مهاجرتی

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

خرید ملک در ترکیه با وکیل ملکی و مهاجرتی

خرید خانه در کشور ترکیه

خرید خانه در کشور ترکیه

اقدام برای خرید ملک در ترکیه توسط وکیل ملکی و مهاجرتی

امروزه بسیاری از افراد با کمک وکیل مهاجرت و اقامت و به قصد مهاجرت ، عازم کشورهای مختلف میشوند. یکی از مقاصد مهاجرتی ، کشور ترکیه است.

از محبوب‌ ترین راه‌ها برای مهاجرت به ترکیه ، خرید ملک به قصد اقامت در ترکیه است و این راه مهاجرت، به سرمایه نسبتاً زیادی نیاز دارد.

میزان سرمایه اولیه برای خرید ملک در ترکیه به عواملی مانند موقعیت مکانی ملک، امکانات ساختمان و متراژ آن بستگی دارد.

همانطور که در داخل کشور باید در مورد نکات حقوقی خرید خانه در ایران اطلاعات لازم را کسب کنیم ، در خارج از ایران و به عنوان مثال خرید ملک در کشور ترکیه نیز مستلزم توجه به نکات مختلف است.

خرید ملک در ترکیه مانند اغلب کشورهای خارجی یک سرمایه‌گذاری مناسب محسوب می‌شود.

معمولاً املاک واقع در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول ارزش بالاتری دارند. در حالی که املاک در شهرهای دیگر و کوچک تر ، برای خرید افراد با بودجه متوسط گزینه بهتری هستند.

پس از انتخاب ملک مورد نظر، تنظیم سند انتقال مالکیت برای دریافت کارت اقامت کشور ترکیه الزامی به حساب می‌آید.

البته در این زمینه قوانین و مقررات زیادی وجود دارد در نتیجه برای کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه دارند بهتر است حتماً با وکیل مهاجرتی یا مشاور خرید ملک در ترکیه مشورت کنند.

به همین دلیل بهتر است از خدمات وکیل مهاجرت به ترکیه استفاده نمود تا از ایجاد مشکلات در آینده جلوگیری شود.

در ادامه این متن با ما همراه باشید تا بیشتر به ابعاد این موضوع بپردازیم.

بررسی شرایط خرید خانه در کشور ترکیه

طی یک دهه اخیر محبوبیت خرید ملک در ترکیه در میان متقاضیان مهاجرت به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. به طور کلی، املاک در ترکیه نسبت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا قیمت بسیار پایین‌تری دارد.

از میان شهرهای محبوب در میان متقاضیان خرید ملک می‌توان به آدانا، آنتالیا و استانبول اشاره کرد. باید اشاره نمود که ارزش املاک خریداری شده در کشور ترکیه در هر سال بین هفت تا سی و سه درصد رشد پیدا می‌کند. بنابراین خرید ملک نوعی سرمایه گذاری پرسود محسوب میگردد.

با توجه به اینکه خرید ملک تابع ضوابط خاص است و همه افراد امکان تحقیق و بررسی لازم را در این مورد ندارند لذا بهتر است متقاضیان خرید ملک در ترکیه پیش از خرید ملک با یک وکیل مشورت کنند.

در نظر داشته باشید برخی وکلای ملکی و مهاجرتی اطلاعات بسیار زیادی درباره فرایند حقوقی خرید ملک در کشور ترکیه دارند. این افراد از آخرین تغییرات ایجاد شده در قیمت ملک آگاه هستند و می‌توانند به خریداران ملک کمک کنند تا برای همراهان خود نیز اقامت این کشور را بگیرند.

طی کردن فرایند حقوقی خرید ملک در کشور ترکیه توسط افراد خارجی بین دو تا سه ماه زمان می‌برد. طی این مدت، افراد باید در کشور ترکیه یک حساب به نام خود باز کنند. واریز مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در حساب افتتاح شده الزامی به حساب می‌آید.

برای دریافت کارت اقامت ترکیه باید سند انتقال مالکیت تنظیم شود. ارائه این سند هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه الزامی به حساب می‌آید.

یک ملک در کشور ترکیه

یک ملک در کشور ترکیه

بررسی فرایند حقوقی خرید املاک و نحوه اخذ کارت اقامت

در ابتدا متقاضیان باید با توجه به بودجه خود شهر ایده‌آلی را برای خرید خانه بیابند. افتتاح حساب بانکی در ترکیه پس از انتخاب ملک مورد نظر الزامی است.

در حال حاضر، برای خرید ملک در ترکیه باید حداقل پانصد هزار لیر سرمایه اولیه داشته باشید. سپس به تنظیم سند انتقال مالکیت بپردازید. چراکه ارائه آن به اداره مهاجرت ضروری است.

معمولاً یک ماه پس از انتقال مالیکت، برای خانه خریداری شده سند جدیدی صادر می‌شود. در نظر داشته باشید که کارمندان اداره مهاجرت کشور ترکیه تا زمان صادر شدن سند جدید نمی‌توانند برای خریداران ملک کارت اقامت صادر کنند.

متقاضیان در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت ترکیه باید مدارک هویتی خود را نیز به کارمندان اداره مهاجرت این کشور تحویل دهند.

به خریداران ملک مجوز کار در این کشور نیز اعطا می‌شود. پیش از خرید ملک در کشور ترکیه باید از وضعیت حقوقی ملک مورد نظر استعلام گرفت. تهیه استعلام برای آگاهی از وضعیت حقوقی ملک ضروری به حساب می‌آید. از این رو، لازم است که از خدمات مراکز حقوقی معتبر در زمینه استعلام و خرید ملک استفاده شود.

در این رابطه باید به مؤسسات حقوقی معتبر مراجعه نمود. موسساتی که در این زمینه خدمات ارزشمندی را ارائه دهند. و با آگاهی از قوانین مربوط به خرید ملک در کشور ترکیه متقاضیان را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

بررسی مزایای سرمایه گذاری در ملک

مهم‌ترین مزیت خرید ملک در ترکیه اعطای اقامت این کشور به خریداران است. در نظر داشته باشید، چنانچه خواهان اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه هستید، باید یک ملک با ارزش بالای هفت و نیم میلیون لیر بخرید.

در صورتی که ارزش ملک خریداری شده پایین‌تر از میزان ذکر شده باشد، به افراد کارت اقامت موقت ترکیه اعطا می‌شود. اگرچه این کارت قابلیت تمدید دارد، اما برای تمدید مداوم آن باید مالکیت خانه خریداری شده را به فرد دیگری واگذار نکنید.

هماننطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، افرادی که در کشور ترکیه خانه میخرند، مجوز فعالیت کاری در این کشور را نیز دریافت می‌کنند. امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی نیز یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ترکیه است.

از طرف دیگر، ارزش خانه در این کشور طی هر سال بطور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و در این میان، نرخ رشد قیمت خانه در شهر‌های بزرگ ترکیه مانند استانبول بیشتر از سایر شهرها است.

دولت ترکیه نسبت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا از مالکین خانه مالیات بسیار کمتری دریافت می‌کند. با خرید ملک در این کشور و دریافت کارت اقامت آن، افراد تحت پوشش بیمه سلامت و درمان ترکیه قرار می‌گیرند که این نیز جزء مزایای خرید ملک در کشور ترکیه محسوب می‌شود.

انتخاب ملک با کمک وکیل ملکی

انتخاب ملک با کمک وکیل ملکی

میزان سرمایه لازم برای خرید خانه در کشور ترکیه و عوامل مؤثر بر قیمت آن

در حال حاضر، برای خرید خانه در کشور ترکیه باید حداقل نیم میلیون لیر سرمایه اولیه داشته باشید. این در حالی است که سرمایه لازم برای خرید ملک در شهرهای بزرگی مانند استانبول بیش از سایر شهرها است.

از میان سایر شهرهای محبوب ترکیه برای خرید خانه می‌توان به آنتالیا، دنیزلی و قونیه اشاره کرد. قیمت ملک در شهرهای ذکر شده تا چهار هزار لیر به ازای هر متر مربع است.

از میان عوامل مؤثر بر میزان قیمت خانه در ترکیه می‌توان به اندازه ملک و موقعیت جغرافیایی آن اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که امکانات ساختمان نیز بر قیمت خانه تأثیر می‌گذارد. معمولاً خانه‌هایی که در حومه شهرهای بزرگ کشور ترکیه واقع شده‌اند، قیمت پایین‌تری دارند.

سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک

سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک

نتیجه‌گیری

خرید خانه در ترکیه توسط مهاجران خارجی یکی از اقدامات متداولی است که جهت دریافت مجوز اقامت صورت می‎گیرد.

برای خرید خانه در این کشور باید سرمایه خود را به یک حساب بانکی در این کشور منتقل کنید.

از مزایای این کار می‌توان به اخذ اقامت ترکیه اشاره کرد. تنظیم سند انتقال مالکیت پیش از ثبت درخواست اخذ اقامت از طریق خرید ملک ضروری محسوب می‌شود.

فرادی که در کشور ترکیه اقدام به خرید خانه می‌کنند، تحت پوشش بیمه سلامت و درمان قرار می‌گیرند که این نیز از مزایای خرید ملک در این کشور است.

از آنجا که فرایند حقوقی مربوط به خرید املاک در ترکیه توسط مهاجران خارجی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، لازم است که از وکلای ملکی و مهاجرتی کمک بگیرید.

گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری به دلیل همکاری با وکلای ملکی و مهاجرتی مشاوره‌ لازم را به شما ارائه خواهد کرد .

برای دریافت مشاوره در این خصوص می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up