دادخواست طلاق توسط وکیل

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

دادخواست طلاق توسط وکیل

دادخواست طلاق

دادخواست طلاق توسط وکیل با تجربه

باید دانست تنظیم دادخواست طلاق توسط بهترین وکیل طلاق میتواند در روند پیگیری دعوای طلاق از طرف زوجین تاثیر زیاد داشته باشد. متاسفانه مشکلات و اختلافات خانوادگی موجب میشود زوجین بدنبال دادخواست طلاق باشند. برخی زوجین برای دور شدن از فضای متشنج دادگاه و همچنین تسریع در روند پیگیری پرونده خود ، از وکیل ماهر و متخصص کمک می‌گیرند.امروزه بخش عمده پرونده های خانواده را درخواست طلاق  تشکیل میدهد.

اگر شما در نظر دارید برای انجام کارهای مربوط به طلاق از یک وکیل کمک و مشورت بگیرید، میتوانید با وکلای متخصص و یایه یک در مجموعه ما در ارتباط باشید. چرا که با شرایط حاکم بر دادگاه و مراحل قانونی آن آشنایی کامل دارند. آنها میتوانند از حقوق موکل خود بخوبی دفاع کنند. در این مقاله درباره استفاده از دادخواست طلاق توسط وکیل مطالبی بطور مختصر به آگاهی شما خواهد رسید.

تنظیم دادخواست توسط وکیل اجرای درخواست طلاق

نحوه تقدیم دادخواست

نحوه تقدیم دادخواست

شما برای درخواست طلاق توسط وکیل باید به افرادی مراجعه کنید که دارای پروانه وکالت از مراجع ذیصلاح هستند. به هیچ عنوان زن یا مرد نمیتواند از وکیلی که دارای پرونده وکالت نیست به عنوان نماینده خود در دادگاه استفاده کنند.

موضوعاتی همچون مهریه، اجرت المثل و تصنیف اموال تنها زمانی میتواند بدون دغدغه به پایان برسند که زوجین از قانون و روند پیگیری موضوع توسط وکیل مطلع و توجیه شوند. وکیل میتواند در کمترین زمان بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزند. بدون وجود وکیل با تجربه در دعاوی طلاق، زوجین باید پروسه طولانی را طی کنند. برخی وکلا تجربه، توانایی و مهمتر از همه قدرت بیان و نفوذ کلام بالایی دارند. در برخی موارد، شاید مدارک و شواهد کافی وجود نداشته باشد. در این هنگام وکیل تنها با تکیه بر توانایی و تجربه خود میتواند براحتی برگ برنده را بدست آورد.

مطلب مرتبط | وکیل طلاق در غرب تهران

مزیت استفاده از وکیل درخواست طلاق

بسیاری افراد در ابتدا با عشق و علاقه ازدواج میکنند. اما در ادامه از ازدواج خود دلسرد شده و بدنبال جدایی هستند. طبیعتاً زمانی که خانم یا آقا با وجود اختلافات شدید؛ صدمات روحی جبران ‌ناپذیری را متحمل میشود ، شاید آمادگی روحی در فضای دادگاه را نداشته باشد.

به همین دلیل بهترین انتخاب این است که دادخواست طلاق توسط وکیل ارائه شود. این نکته را نیز باید در نظر داشت که امروزه مردم در جامعه به سلامت روان خود بسیار بیشتر اهمیت میدهند. لذا مانند گذشته بعد از طلاق، موضوع چالش برانگیزی مانند نگرانی بابت حرف مردم چندان دغدغه ذهنی آنان نیست.

درخواست طلاق از طرف مرد

در حالت معمول و برابر قانون ، حق طلاق با مرد است. مرد با دلیل و یا بدون دلیل میتواند از همسر خود جدا شود. البته باید از لحاظ حقوقی تمام آنچه که به عنوان حق و حقوق زن در نظر گرفته شده را پرداخت کند. در این بین،وکیل میتواند روند پرونده را برای طرفین آسان کند. تا در کمترین زمان ممکن از همسر خود جدا شود.

علاوه بر این ، مسائلی مانند تصنیف اموال، مهریه، اجرت المثل، حضانت فرزندان و بسیاری از موارد دیگر صد در صد میتواند دردسرهای خود را داشته باشد. زمانیکه مرد از وکیل استفاده کند و یا حتی زن برای دریافت حقوق خود به وکیل مراجعه کند، همه این موارد بصورت بهتر در کمترین زمان ممکن طی میشود.  مهمتر از همه با کمترین تنش و اختلاف و گاهاً بسیار ساده به پایان میرسد.

مطلب مفید | وکیل خانواده خوب

استفاده از وکیل دادخواست طلاق توسط زوجه برای آگاهی از حق خود

بسیاری از خانمها به حقوق خود آگاه نیستند. همین امر باعث می‌شود تا بعد از طلاق با مشکلات مالی بسیار زیادی روبرو شوند. این امر هنگامی که زن شغل مناسبی نداشته باشد، بیشتر نمود پیدا خواهد کرد. به همین دلیل، پیشنهاد ما این است که در هنگام طلاق  و خصوصاً طلاق از طرف مرد، خانم برای اطلاع از حق و حقوق خود به یک وکیل با تجربه مراجعه نماید. بهتر است خانمها دفاع از حقوق خود را به وکیل با تجربه بسپارند. در حقیقت روند پیگیری پرونده خانوادگی نسبتاً طولانی بوده و دشواریهای خاص خود را دارد. در نتیجه برای دریافت بهترین نتیجه میتوان از وکیل خانواده کمک و مشورت گرفت تا این مسیر بهتر و ساده تر سپری شود.

دلایل طلاق از طرف زن

دلایل طلاق از سوی زن

دلایل طلاق از سوی زن

مرد موظف است تا مسکن، دارو، پوشاک، خوراک و وسایلی که یک زن در زندگی به آن نیاز دارد را فراهم کند. چنانچه مرد از وظایف خود سر باز زند، زوجه میتواند بدلیل عدم پرداخت نفقه از همسر خود شکایت کند. گاه این موضوع موجب جدایی و طلاق میشود. در این صورت بهتر است درخواست طلاق توسط وکیل تنظیم گردد.

البته به جز عدم پرداخت نفقه ، عسر و حرج زوجه نیز یکی از دلایل دیگر برای تنظیم دادخواست طلاق است. چنانچه زوج حداقل شش ماه متوالی را بدون هیچ دلیل غایب باشد، زن میتواند از همسر خود طلاق بگیرد.

اعتیاد زوج، محکومیت قطعی، ضرب و شتم و بیماری صعب العلاج همگی از دلایلی هستند که از دلایل طلاق توسط زوجه محسوب میشوند. از دیگر موارد اینکه مرد بدون اجازه همسر اول، همسر دوم اختیار کند. در این شرایط نیز همسر اول میتواند درخواست طلاق خود را ارائه دهد.

در تمامی این موارد به دلیل شرایط سخت طلاق، میتوان از تجربیات یک وکیل خانواده بهره گرفت.

مراحل رسیگی به پرونده طلاق

زمانیکه دادخواست طلاق توسط وکیل تنظیم میشود برای رسیدگی به این درخواست سه مرحله وجود دارد:

در مرحله اول دادگاه خانواده درخواست طلاق را مورد بررسی قرار میدهد.

بعد از صدور رای توسط قاضی، اگر اعتراضی شود هر کدام از طرفین بیست روز مهلت اعتراض دارند. سپس پرونده را برای تجدید نظر به دادگاه استان ارسال خواهند کرد.

ممکن است یکی از طرفین به حکم صادره از سوی دادگاه تجدید نظر اعتراض کند. در این صورت معترض میتواند دادخواست خود را تقدیم کند. تا حکم به دیوان عالی کشور برای بررسی ارجاع داده شود.

 برای آنکه صیغه طلاق خوانده شود، لازم است تا آنچه به عنوان حقوق زن مورد تاکید قرار گرفته بصورت نقدی پرداخت و تسویه گردد. این حقوق ممکن است شامل مهریه، نفقه و جهیزیه باشد.

بد نیست در این مورد برای چند ساعت هم که شده به مطالعه قانون حمایت از خانواده بپردازید.

سخن پایانی

از جمله ناراحت کننده ترین پرونده های قضایی، پرونده های مربوط به خانواده و طلاق است. طرفین به خصوص زن، بدون برخورداری از خدمات یک وکیل، نمیتواند به راحتی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

قطعاً درخواست طلاق توسط وکیل میتواند به نفع افراد در مراجع قضایی باشد. هر کدام از ما در کار و حرفه خود مهارت داریم، وکیل نیز با قانون آشنایی کامل دارد. به همین دلیل بهتر است رویه قانونی را به فردی متخصص در این حوزه بسپارید. در غیر این صورت از نتیجه کار شاید آنچنان که باید و شاید رضایتی نداشته باشید. با کمی جستجو در صفحات وب میتوانید با وکلای ما از طریق سایت ملکی اداری در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up