شکایت از موسسات پزشکی غیر مجاز

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 عصر با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

شکایت از موسسات پزشکی غیر مجاز

برخورد با موسسات پزشکی غیر مجاز

برخورد با موسسات پزشکی غیر مجاز

موسسات پزشکی غیر مجاز با اشتغال غیر قانونی به امور پزشکی و دارویی، مشکلات عدیده ای را در مسیر اصلی فعالیت خود ایجاد می کنند.  به همین دلیل، افرادی که بصورت غیر مجاز در این حوزه فعالیت دارند نمی توانند در موارد بروز مشکل ، حقی را از لحاظ قانونی مطالبه نمایند یا اینکه از حقوق خود دفاع نمایند. زیرا قانون از فعالیت آنها حمایتی نخواهد کرد.

در اینگونه موارد وکیل قصور پزشکی می تواند به عنوان وکیل متخصص حوزه جرایم پزشکی به یاری شما بشتابد.

فعالیت موسسات پزشکی و دارویی با سلامت جسم و روح شهروندان ارتباط دارد. بنابراین قانون در مواردی که اقدامات غیر قانونی در شرف انجام است در صورت مشاهده اقدامات مورد نظر و اثبات آن ، شدیداً با متخلفین برخورد خواهد نمود.

خسارات مالی را شاید بتوان جبران کرد ولی صدمات جانی ناشی از مصرف داروهای غیرمجاز و یا به جهت عدم تبحر پزشک، قابل جبران نیست.

 موسسات پزشکی و دارویی فاقد پروانه رسمی ، در مسیر فعالیتها با دشواری هایی مواجه میشوند. مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس مقررات و صلاحیت قانونی و تخصصی خود نسبت به ارائه مجوز اقدام می کنند. بنابراین وقتی یک موسسه مجوز قانونی ندارد بطور قطع نشان دهنده وجود یک مشکل در آن مجموعه خواهد بود.

مخاطرات موسسات پزشکی غیر مجاز

متاسفانه بعضی از موسسات پزشکی غیرمجاز که از نیروی فاقد صلاحیت استفاده می کنند با نداشتن تحصیلات و مدرک تخصصی ، مشکلات متعددی را برای بیماران بوجود می‌آورند.

اشتغال غیر قانونی در ابتدا شاید بیمار را متوجه نکند اما بهتر است بدانید که عدم توجه به این موضوع دردسرهایی را به همراه دارد. این موسسات از شرکت های داروسازی غیرموجه اقدام به خرید دارو می کنند. داروهایی که برای درمان بیماران مورد استفاده این موسسات قرار میگیرد گاهی در بازار آزاد فروخته میشود. در مواردی نیز تاریخ مصرف آنها گذشته است که صد در صد، به سلامت بیمار ضربه سنگین وارد می آورد.

خطرات موسسات پزشکی غیر مجاز

خطرات موسسات پزشکی غیر مجاز

شاید برخی افراد به ملاحظات مربوط به بررسی سوابق فعالیت موسسات غیر مجاز توجه نکنند. لذا در نگاه اول متوجه غیر مجاز بودن فعالیت این نوع موسسات نشوند.

امروزه فعالیت‌های پزشکی غیر مجاز چنان گسترده شده که برخی از افراد و بیماران براحتی گمراه میشوند و فریب تبلیغات اغوا کننده این موسسات را میخورند. ‌از اینرو توصیه ما این است که همواره سابقه و اعتبار موسسه موردنظر و همچنین پروانه رسمی آن را مورد توجه قرار دهید.  تا با خیال راحت بتوانید از خدمات این موسسات استفاده کنید.

در کلینیک ها و موسسات پزشکی غیرقانونی چه می گذرد؟

افرادی که در موسسات پزشکی غیر مجاز فعالیت دارند، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان هستند. این افراد خود نیز در مواردی پروانه رسمی فعالیت ندارند. از لحاظ قانونی نمی توان به این دسته از افراد و فعالیت آنها اعتماد نمود. همچنین اشتغال به امور آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و مامایی بدون داشتن پروانه رسمی قطعاً به مجاز نبودن اینگونه موسسات غیر مجاز اشاره می کند.

 در حالت کلی هر موسسه ای که پزشک آن بدون اخذ پروانه از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موسسه خود را تاسیس نماید یک موسسه معتبر به حساب نمی آید. چنانچه فردی به واگذاری پروانه رسمی خود به دیگری اقدام کند، نیز در فعالیت های موسسات پزشکی غیر مجاز سهیم است. همچنین واردات و صادرات دارو بدون مجوز از وزارت بهداشت، خرید و فروش غیرقانونی دارو به دست هر کدام از افرادی که در حرفه پزشکی مشغول هستند به غیر مجاز بودن فعالیت موسسات پزشکی اشاره دارد .

آیا افرادی که در موسسات غیر مجاز مشغول به کار هستند فاقد تحصیلات لازم هستند؟

حال که در مورد موسسات پزشکی غیر مجاز تا حدودی نکاتی را فرا گرفتید باید بدانید اینگونه نیست که تصور کنیم هر فردی که در موسسات پزشکی غیر مجاز فعالیت دارد لاجرم بدون تحصیلات عالیه و یا مدارک پزشکی غیرمعتبر است. بلکه گاهی فرد از تخصص لازم برخوردار است اما نسبت به اخذ مجوز قانونی فعالیت در موسسه اقدام نکرده ایت.

حتی اگر فردی به جز حوزه اصلی خود در حوزه پزشکی دیگر فعالیت کند این اقدام او نیز از لحاظ قانون جرم محسوب می شود. لذا در صورت اثبات این ادعا ممکن است به محرومیت از فعالیت در حرفه اختصاصی خود نیز محکوم شود. در دوران محرومیت نیز نمی تواند به دایر کردن موسسه پزشکی و یا اشتغال در موسسات قانونی اقدام نماید. چرا که پروانه و صلاحیت لازم را نداشته و از لحاظ قانونی مستحق مجازات است.

بسیاری از پرونده‌های دادگاهی در حوزه پزشکی مربوط به فعالیت موسسات پزشکی غیر مجاز است. موسساتی که به دلیل نداشتن صلاحیت و تخصص کافی و یا عدم امکانات لازم با ایراد خسارت و یا آسیب به بیماران و مراجعین ، دردسرهای سنگینی را برای خود به وجود می آورند. به همین دلیل است که شما تنها باید از موسسات پزشکی معتبر برای دریافت خدمات استفاده نمایید.

وکیل شکایت از موسسات پزشکی غیر مجاز

در حال حاضر بسیاری از موسسات پزشکی بدون اخذ پروانه رسمی به فعالیت مشغول هستند. و به دلیل عدم تخصص پزشکی مورد نظر در موسسه و یا عدم تبحر نیروی درمان در برخی از موارد یا استفاده از داروهای غیر مجاز جان بسیاری از افراد را در معرض خطر قرار می دهند.

 بسیاری از پرونده های دادگاه در مراجع قضایی در حوزه پزشکی به موسسات غیر مجاز مرتبط است. شاید با هزینه های سنگین و جریمه های گزافی موسسات رو به رو شوند . اما به هیچ عنوان راهی برای جبران مرگ انسان وجود ندارد. به همین دلیل، موسسات پزشکی باید از همان ابتدا از راه و روش قانونی برای دریافت مجوز در حوزه کاری خود استفاده کنند. تا بتوانند در طولانی مدت، بدون دغدغه ذهنی به کار و فعالیت بپردازند. به هر حال سلامت جان و روان مردم در چارچوب قانون رعایت می شود و موسسات پزشکی نیز با این رویه باید مسیر صحیح را طی کنند.

چنانچه شما در حوزه فعالیت تخصصی خود با مشکلات عدیده مواجه شده اید و یا درگیر پرونده های کیفری شده اید وکیل شکایت از موسسات پزشکی غیر مجاز در گروه ما می تواند به کمک شما بشتابد و شما را از دردسرهای بسیار مهلک و جان اقزا نجات دهد. برای مشاوره حقوقی می توانید ابتدا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up