قانون جدید تخلیه مستاجران

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

قانون جدید تخلیه مستاجران

قانون جدید تخلیه مستاجران

قانون جدید تخلیه مستاجران

از آنجا مالکین و مستاجرین محترم در مورد قانون جدید تخلیه مستاجرین سوالات زیادی را مطرح می کنند. در اینجا آخرین تغییرات و مصوبات جدید در مورد حکم تخلیه مستاجرین را به استحضار این عزیزان میرسانیم.

مطلب مرتبط | حکم تخلیه مستاجر سال 1401

قانون جدید تخلیه مستاجران و قراردادهای اجاره 1401

در جلسه مورخ 28 خرداد 1401 سران قوا بسته سیاستی تعیین افزایش سقف تمدید قراردادهای اجاره‌بها در سال ۱۴۰۱ مورد تصویب قرار گرفت. این بسته سیاستی را میتوان به نوعی قانون یا مصوبه جدید در مورد تخلیه مستاجرین دانست.

مطلب مفید | تکالیف مستاجر در قانون

بر همین اساس با توجه به افزایش قابل توجه رشد اجاره واحدهای مسکونی در بهار ۱۴۰۱ و چشم‌انداز رشد آن در ادامه سال جاری و با توجه به فرا رسیدن فصل نقل و انتقال مستاجران و عدم تمکن مالی کافی جامعه مستاجران در شرایط بحرانی اقتصادی کشور، تعیین سقف اجاره‌بها، استثنائات و مشوق‌های مربوطه به شرح ذیل می باشد:

تمدید قراردادهای اجاره و عدم امکان تخلیه مستاجرین

عدم امکان تخلیه مستاجران

عدم امکان تخلیه مستاجران

ماده ۱- همه قراردادهای اجاره واحدهای مسکونی در سال ۱۴۰۱ پس از تاریخ ابلاغ این مصوبه به صورت خودکار و به مدت یک سال و حداکثر با نرخ‌های زیر نسبت به قرادادهای موجود تمدید می‌شود.

شهر تهران و سایر کلانشهرها ۲۵ درصد، سایر نقاط شهری ۲۰ درصد که در تبصره این ماده نیز آمده است که توافق مالک و مستاجر با نرخ‌های کمتر از موارد فوق بلامانع است.

موارد استثنای عدم تمدید خودکار قراردادهای اجاره

در ماده ۲ قانون جدید تخلیه مستاجران به مواردی اشاره شده که بر اساس آن مالک میتواند تخلیه مستاجرین را از مقامات درخواست و آن را اجرایی سازند. در این ماده آمده است: موارد استثناء شده از تمدید خودکار اجاره‌نامه‌ها به این شرح تعیین می‌شود:

۱- درصورتی که مالک، ملک یا واحد مورد اجاره را به فروش رسانیده باشد و قرارداد فروش را در سامانه ثبت معاملات املاک ثبت کرده و کد رهگیری دریافت کرده باشد و همچنین علاوه بر این اطلاعات ملک را در سامانه املاک و اسکان ثبت کرده باشد.

۲- اگر مالک برای تخریب، بازسازی یا تعمیر نسبت به اخذ پروانه ساختمانی از مراجع ذی‌ربط اقدام کرده باشد.

۳- در صورتی که مستاجر در دوره اجاره قبلی با تشخصیص مرجع قضایی (شورای حل اختلاف) نسبت به انجام به موقع تکالیف اقدام نکرده باشد.

۴- عدم پذیرش افزایش مبلغ اجاره‌ بها معادل درصدهای مصوب توسط مستاجر.

۵- در صورتیکه فرزند مالک ازدواج رسمی انجام و برای سکونت به واحد مورد اجاره بر اساس تشخیص مرجع قضایی نیاز داشته باشد.

۶- در صورتیکه مالک فقط دارای همین یک واحد مسکونی در همان شهر مورد نظر باشد و نیاز به سکونت وی در آن ملک به تایید مراجع قضایی (شورای حل اختلاف) رسیده باشد.

ممکن است مالک دارای چند واحد مسکونی در همان شهر باشد. در این صورت فقط می‌تواند تقاضای سکونت خود را برای یکی از واحدهای مسکونی در اختیار ارائه کند. رای شورای حل اختلاف فقط برای همان واحد مسکونی مورد تقاضا صادر خواهد شد.

ملاک تخلیه مستاجرین طبق قانون جدید تخلیه مستاجران

تبصره یک قانون جدید تخلیه مستاجران چنین مقرر می نماید است:

ملاک رسیدگی و بررسی حقوقی اختلافات اجاره بین موجر و مستاجر در شورای حل اختلاف ، اطلاعات ثبت شده در سامانه کد رهگیری و املاک و اسکان است.

در تبصره ۲ قانون جدید تخلیه مستاجران تاکید شده است:

شوراهای حل اختلاف مکلفند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به بررسی موارد اختلاف و صدور رای اقدام کنند.

حکم تخلیه مستاجر فوری

برای قانون جدید تخلیه مستاجران و تخلیه ملک استیجاری و اعطای وکالت به وکیل لطفا با ما تماس بگیرید.

66 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام صاحب مغازم فوت شده چهارده نفر ورثه داره ..پنج ماهه قرارداد تموم شده هیچکدوم برای تعیین تکلیف جلو نمیان ن میان تحویل بگیرن ن میان واسه تمدید قرارداد ..اظهار نامه هم دادیم سه تاشون در پاسخ به اظهارنامه کتبی درخواست تخلیه دادن ولی حضوری نمیان املاک که حل و فصل بشه …الان تکلیف من چی میشه ؟؟

  پاسخ
 • سلام بنده مستاجر هستم وتقریبا بعد از ۱۰ روز که به این خانه امدم متاسفا ورشکست شدم و مالم رو ینفر برد وماهی هم ۱۲ میلیون اجاره خانه هست که من نتواستم بدلیه بیکاری الان حدودا ۶ ماه است که پرداخت نکردم وصاحب خانه حکم تخلیه گرفته وپول پیشه رو هم میگه ریختم به حساب دولت من هم وقتی به شورارفتم گفتن اول باید خانه تخلیه کنید بعد مابقیه پول پیشم رو بهم میدن الان من لا یه مشکله بزرگ مواجه شدم نه کسی رو دارم که نه جایی ونه پولی که بتوانم جای دیگری را اجاره کنم و قرداده من هنوز تا برج ۵ امسال تاریخ داره یعنی هنوز یکسال نشده ،ایا بدونه پول پیش جایی به من خانه اجاره میدن معلومه که نه الان من بیکار و ورشکسته با دوتا بچه مدرسه یی چکار باید کنم واقعا درصورتی که اگر من تااخر قراردادم یعنی یکسال کامل هم اجاره ندهم باز از پول پیشم حدود ۲۰ میلیون باقی میمونه

  پاسخ
 • سلام
  من پارسال خونه ای رو اجاره کردم به شرط اینکه قرارداد دو ساله باشد در حضور سه نفر شاهد .به هر دلیل بنگاه قرارداد یکساله نوشته . و امسال قرارداد رو با اجاره خیلی زیاد افزایش داده .آیا امکان تمدید قرارداد با اجاره افزایش قانونی دارد ؟ یا مالک می تواند حکم تخلیه رو بگیرید ؟

  پاسخ
  • سلام
   مبلغ اجاره و تمدید قرارداد تابع توافق است. بنابراین چنانچه موجر بخواهد در پایان مهلت قرارداد ، حکم یا دستور تخلیه بگیرد میتواند و منع قانونی ندارد.

   پاسخ
   • باسلام یکماه دیگر قرارداد مستاجرم تموم میشه اجازه بازدید برای مستاجر جدید نمیده میگه یک سوم پولمو بده تا اجازه بازدید بدم ایا درس میگه باید یک سوم پولشو بدم؟

    پاسخ
    • سلام.
     این موارد در قانون نیامده و بر اساس عرف انجام میشود. بنابراین با مشاور املاک که خانه را برایتان اجاره داده صحبت کنید.

     پاسخ
 • سلام و خسته نباشید،بنده تو ی ملکی در پرند مستاجر هستم ،امسال مالک آمد ۲۰ میلیون پول پیش از بنده گرفت و گفت چند روز بعد میام قولنامه جدید بنویسیم ، وحالا آمده بعد ۱۵ روز می گه تخلیه کنم منم میگم اول اون ۲۰ میلیون واریز کن بعد از مبلغ پول پیش قیلم یک سوم بده قبول نمی کنه ۲۰ میلیون پس بده اونم زده رو حیاب پول پیش می گه تخلیه کن من یک سوم پول پیش میدم ،،آیا این بیست میلیون نباید برگردانه و از پول پیش قبلیم یک سوم بده بهم..خواهشا بفرمایید چه کنم،؟؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر.
  ماطبق توافق انجام شده ۳ماه پیش به مستاجرمون۷۵درصدپول پیش راپرداخت کردیم وکتبی کردیم پرداختی پول پیش رو واشتباهی که کردیم اینه که داخل متن قیدکردیم که درمهلت تعیین شده بین طرفین مستاجرموظف به تخلیه هست وتاریخ قیدنکردیم الان زده زیرش ومیگه تخلیه نمیکنم و۳ماهه که اجاره و۱۱ماهه که پول آب وبرق وگازنداده.بابت تخلیه وگرفتن پول اجاره هاچکاری بایدانجام بدیم درحال حاضر؟؟

  پاسخ
  • سلام.
   شما با مراجعه به شورای حل اختلاف میتوانید دستور تخلیه بگیرید.

   پاسخ
 • شنیده ام اگر حکم تخلیه بدهند باید پول پیش را به حساب دولت واریز کنم تا مستاجر که تخلیه کرد از ان برداشت کند.حالا مثلا از زمان اتمام قرار داد بیشتر از یک ماه گذشته باشد تکلیف اجاره این مدت و یا تسویه حساب قبض ها چه می شود؟ هزینه های دفتر قضایی شورای حل اختلاف کلانتری و … رو میتوان از مستاجر پس گرفت؟

  پاسخ
  • سلام.
   اگر موفق به حکم تخلیه شوید امکان گرفتن حق و حقوق شما نظیر مدت اضافه سکونت مستاجر در ملک شما تحت عنوان اجرت المثل ، همچنین هزینه قبوض و شارژ ساختمان و نظایر آن وجود دارد و آن را از مبلغ ودیعه کسر خواهند کرد.

   پاسخ
 • سلام. من صاحبخونه هستم. به مستاجرم 45 روز قبل اطلاع دادم که ملک رو لازم دارم. و همین یک خونه رو هم دارم. خودم بخاطر نزدیکی به مادر خانومم جای دیگه شهر مستاجر بودم به علت افزایش اجاره ها تصمیم گرفتم برگردم خونه خودم. ولی ایشون با عبور از مهلت قرار داد تخلیه نمیکنه و میگه قانون پشتم و سه ماه هم هیچ کاری نمیتونی بکنی. ملک باب میلم پیدا نمیکنم. من میتونم حکم تخلیه بگیرم؟ چه مدت طول میکشه؟ همیشه صاحبخونه ها ظالم نیستند.

  پاسخ
  • با سلام.
   ابتدا با مراجعه به دفتر خدمات قضایی یک اظهارنامه برایش ارسال کنید و یک هفته به او مهلت تخلیه بدهید و بعد از یک هفته به شورای حل اختلاف بروید و دستور تخلیه بگیرید.

   پاسخ
   • دفتر خدمات قضایی مراجعه کردم یک دادخواست مبنی بر تقاضا حکم تخلیه فوری نوشتند و ثبت کردند و گفتند به شعبه 4 شورای حل اختلاف ارسال شده یا منتظر پیامک باشم یا حضورا برم . چیزی از اینکه برای مستاجر ارسال کنند نگفتند. فقط کد ملی اش را ثبت کردند. ایا خودکار برای او پیامک ارسال میشود؟

    پاسخ
    • سلام بلی ارسال میشود.
     اگر مشخصات خوانده ثبت نمیشد دادخواست را از شما نمیپذیرفتند.

     پاسخ
    • الله تنهایی
     9 سپتامبر 2023 05:17

     با سلام من دوازده سال مستاجر شخصی بودم سالی ک گذشت قراداد نوشتیم ولی دست ایشون موند ومن امضا نکردم .امسال ده روز ب قرارداد اومدن ومیگن 6تومن رو باید 15کنی ورهن هم 150تومن قبلش 12رهن بوده الان تهدید کرده حکم تخلیه میگیرم لطفا راهنمایی کنید چ زمانی فرصت میده شورا واینکه کلی جنس چکی اوردم تکلیف چی میشه ممنون

     پاسخ
     • سلام .
      حداکثر ظرف یک ماه امکان اجرای صدور حکم تخلیه وجود دارد.
      موفق باشید.

 • بهنام مرادپو
  6 آگوست 2023 18:04

  سلام من یه ملکی اجاره هستم ۷۰ تومن ماهی ۹۰۰ اجاره . امسال یهو آمده میگه ۲۰۰ میلیون یعنی دو برابر آیا میتوانم تخلیه نکنم؟

  پاسخ
  • سلام.
   نه متاسفانه .
   اگر قراردادتون تمام شده باشه نمیتوانید بدون توافق در ملک بمانید.

   پاسخ
  • سلام .
   خیر نمیتوانید.

   پاسخ
   • بهرام قربانی
    5 دسامبر 2023 18:27

    سلام من مستاجرم دوماه قبل باید تخلیه میکردم ولی موجر با زیاد کردن کرایه با ماندن من تا یکسال دیگر موافقت کرد و دراین دو ماه به دلایلی از بستن قرارداد امتناع کرد و حالا بعد از این دوماه میگه باید تخلیه کنی حالا من چکار کنم

    پاسخ
    • سلام.
     متاسفانه چون قرارداد ندارید نمیتوانید کاری بکنید و باید خانه را تخلیه نمایید.

     پاسخ
 • ایمان نوری
  31 جولای 2023 10:38

  سلام و خسته نباشید اینجانب الان 9 روز از قرارداد اجاره ام گذشته طبق توافق طرفین از یک ماه قبل قرار شد من ماهی 5500 پرداخت کنم الان نظرش عوض شده و هی امروز فردا کرده من باید چکار کنم گفته بلند شو منم گفتم دیر گفتی تا خونه بگیرم یک ماه طول میکشه چکار کنم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام.
   اگر مدت قرارداد به اتمام رسیده باشد و توافق کتبی نداشته باشید و یا قراردادتان تمدید نشده باشد متاسفانه نمیتوانید کار اساسی بکنید .

   پاسخ
 • سلام من سه سال ساکن یک خونه هستم و صاحب آن فوت کرده و آن را به یک روحانی سپرده الان این اقا از من دو برابر اجاره میخواهد و من ندارم بدهم و حتی امکان نقل مکان هم ندارم
  چه میتوانم انجام دهم

  پاسخ
  • سلام.
   اگر قرارداد شما پایان یافته از نظر حقوقی کاری نمیتوانید بکنید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • جهانمیری
  9 جولای 2023 10:36

  سلام. من سه سال مستاجر یه بنده خدا بودم سال اول قرارداد و دوسال بعد به علت شهرستانی بودن صاحب خانه تلفنی تمدید کردیم بنده با ده روز تاخیر تخلیه کردم ورفتم صاحب خانه میگه به علت 10 روز تاخیر یه ماه به شما حساب میکنم و روزی پانصد هزار تومان کم میکنم در صورتی که قرارداد سال اول ما روزی پنجاه هزار تومان بوده یا میتواند همچین کاری کند و اینکه سی میلیون پول من دستش هست و میگه نمیدم.

  پاسخ
  • سلام.
   نمیتواند چنین کاری بکند و پول شما را ندهد .
   در مورد خسارت تاخیر تادیه یا وجه التزام ، از زمان پرداخت مبلغ ودیعه محاسبه میشه و همان مبلغ قراردادی ملاک است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • البرزامیدی
  6 جولای 2023 02:15

  سلام سه ساله این خونه نشستم الان وقتم تموم میشه بیستم من خونه برادر خانمم ،مستاجر داره دوماهه پا میشه ما بریم جاش صاحب خونه هم یه اشغاله میگه باید پاشین راهنمایی کنین

  پاسخ
  • سلام.
   در صورتی که ضیحبخانه شما بخواهد اقدام قانونی انجام دهد شما نمیتوانید کار خاصی انجام دهید ابیته اگر مشکیتان فقط دو ماه است بهترین کار تفاهم با یکدیگر است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام
  ما یه خونه گرفتیم ولی داخلش نرفتیم از صاحب خونه خواستیم بذاره واسه اجاره پوله مارو بده الان ی ماهه که خونه رو نگرفتن بدلیل اینکه قدیمی هست تکلبف ما چیه میتونیم شکایت کنیم قانونی هست که بتونیم پولمون رو بگیریم

  پاسخ
  • سلام.
   اگر قرارداد منعقد کردید و شرط خاصی تعیین نکردید که بتونید به آن استناد کنید متاسفانه امکان پیگیری حقوقی ندارید. بهتر است با مذاکره مشکل خود را حل نمایید.
   با سپاس از شما

   پاسخ
 • سلام بنده پارسال قرارداد با صاحب خانه بستم و صاحب خانه تاریخ قرارداد رو برج 2زد که بنده و بنگاه موافقت نکردیم به خاطر اینکه فصل خانه و مستاجر نیست و گفتم باید برج 5بزنی که صاحب خانه در حضور شاهدین گفت که مگر میشه شما رو بندازیم بیرون ما مهلت میدیم که خانه گیر بیاری الان خانه گیر آوردم قرارداد بستم سر برج تخلیه میشه به صاحب خانه هم اطلاع دادم اما رفته دستور تخلیه گرفته . اصلا کرایه عقب نیستم خواهش میکنم راهنمایی کنید شورای حل اختلاف بدونه اینکه منو احضار کنه دستور تخلیه داده آیا مهلت میدن.

  پاسخ
  • سلام معمولا بین یک هفته تا یک ماه ممکن است مهلت داده شود.
   در هر حال نمیتوان از حکم تمرد کرد.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر. بنده یک ماه مونده به قرداد صاحب خونه تماس گرفته میگه خونه برای دخترم میخوام درصورتی که مالک پنج تا خونه داره و با یکی مستأجرین ۳ ماه تمدید کرده بنده برای موجر احضار نامه فرستادم گفتم طبق قانون و سرای سه قوه موافق ۲۵ درصد خودمو اعلام کردم ولی در جواب احضار نامه گفته فرزندم میخواد بشینه لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

  پاسخ
  • وکیل املاک
   12 سپتامبر 2022 00:11

   سلام لطفا برای راهنمایی بهتر از طریق واتساپ سایت از وکیل راهنمایی بخواهید تا شما را بطور منطقی راهنمایی نماید. سپاس

   پاسخ
 • بهاره فتاحی
  9 سپتامبر 2022 17:41

  آیا میتونم بر اساس قانون جدید ۲۰ درصدی افزایش کرایه خونه رو تخلیه نکنم؟

  پاسخ
  • وکیل املاک
   9 سپتامبر 2022 18:28

   سلام.
   بستگی به شرایط صاحبخانه دارد. اگر شرایط لازم را نداشته باشد و شما هم بر اساس قرارداد عمل کرده باشید امکان پذیر است.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام همیشه ما یکماه قبل توافق میکردیم که مبلغ اجاره چقدر است و مساله حل میشد اما بیکباره ۱۵ روز قبل از موعد اتمام اجاره منزل به فروش رفت و تاریخ اجاره ۱۰ هرماه بود اما مالک یکهفته بعد از موعد اجاره فرصت تخلیه داد آیا این امر قانونی است یا اینکه فرصت بیشتر باید برای تخلیه میداده ؟چون از تاریخ خبر به مستاجر تا تخلیه فقط ۱۹ روز فرصت هست

  پاسخ
  • وکیل املاک
   4 سپتامبر 2022 23:59

   سلام.
   این موارد در قانون مورد اشاره قرار نگرفته و بر اساس عرف هر منطقه ارزیابی میشود.
   سپاس.

   پاسخ
 • سلام من یک سال قرارداد بستم رهن کامل ۳۵۰ میلیون تومان صاحب خانه میخاد خونه رو بفروشه میگه میخام خالی باشه هر موقع فروش رفت رفت هیچ گونه مشکلی هم تا الان نداشتیم باهم طبق قانون جدید من میتونم بشینم اصلا باید چیکار کنم

  پاسخ
  • وکیل املاک
   21 آگوست 2022 14:25

   سلام.
   لطفا از طریق واتساپ سایت با وکیل چت کنید و سوال خود را بپرسید.
   سپاس

   پاسخ
 • سلام ایا این قانون شامل قراردادی که در سال ۹۹ بسته شده و مستاجر هنوز درخانه اسکان دارد میشود؟؟

  پاسخ
 • یک سوال اگر صاحب خانه پسرش ازدواج کرده باشه و نیاز خانه داشته باشه بعد دخترشم طلاق گرفته باشه و دنبال خانه برگرده و موعد قرار داد تمام شده باشه و به شورای حل اختلاف کشیده باشه چرا شورا مهلت ۳ ماهه میدن و مشکلات دیگران چند برابر میکنن

  پاسخ
  • وکیل املاک
   17 آگوست 2022 15:46

   سلام.
   متاسفانه برخی قوانین و دستورالعمل ها به نفع کسانی است که منافع شون با منافع صاحبان حق در تضاده.

   پاسخ
   • سلام.صاحب خانه در اصفهان منزلی ندارد ولی در شهر سکونتش یعنی نایین خانه دارد ایا میتواند روی قانون ۶ اقدام کند؟

    پاسخ
 • سلام عرض ادب دو ماه اجاره پرداخت نکردم مالک می‌تونه حکم تخلیه بگیره؟؟

  پاسخ
 • سلام.من در زير زمين يك ساختمان زندگي ميكنم كه چون اجازه اجاره ندارد قراردادي بسته نشده و يك برگه به اسم قرارداد كه همه ساكنين امضا كردن كه من اينجا مستقر بشم وجود داشته و به من كپي هم ندادند و الان كلا هكون قرارداد هم گم شده.كل اهالي ساختمان به حل اختلاف مراجعه كردند و جلسه رسيدگي گذاشتند.من مالك مدارم و كل ساختمان با توافق هم رضايت دادند كه من اينجا زندگي كنم و هزينه كه من بابت اجاره پرداخت ميكنم بابت كارهاي داخل ساختمان استفاده ميشود شامل نظافت و تعميرات و…ميشه راهنمايي كنيد من بايد چه كار كنم با اين حكمي كه براي رسيدگي ابلاغ شده ممنون

  پاسخ
  • وکیل املاک
   7 جولای 2022 00:12

   سلام
   لطفا از طریق واتساپ سایت با وکیل چت کنید و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.
   سپاس

   پاسخ
   • خلیل کریمدادی
    11 جولای 2022 00:53

    سلام من کریمدادی هستم 4ساله در همین ملک مستقر هستم سال اول 950000تومان پرداخت کردم سال بعد 1350000تومان پرداخت کردم سال سوم یک دفع 2550000تومان اضافه کردصاحب ملک موقع قرارداد گفت برادرم احتمال داره برج 4/
    بیاد مشهد به صاحب ملک گفتم قبل از که بیاد 2,ماه به من فرست بده که خونه پیدا کنم امروز زنگ زده میگه اگه می‌شینی 50000000تومان بده ما قرارداد 8ماه بستیم بابت اینکه برادرش نتونست بیاد چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس

    پاسخ
    • وکیل املاک
     12 جولای 2022 23:58

     سلام.
     لطفا از طریق واتساپ سایت با وکیل چت کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
     سپاس

     پاسخ
    • سلام. صابخونه مبلغ کرایه رو از رهن۲۰۰ میلیون با اجاره ۵۰۰ تومان به ۲۰۰ میلیون با اجاره ۵۰۰۰میلیون تومان رسونده. از یکماه مونده به تاریخ ملک رو برای بازدید گذاشته الان ۱۷ روز مونده ولی چون خودش پول نداره باید حتما مستاجر بگیره تا چه زمانی میتونه ما رو بلاتکلیف بزاره؟؟ چون ما هم نمیدونیم خونه اجاره میره که بخوایم جایی رو ببینیم یا نه!

     پاسخ
     • وکیل املاک
      11 سپتامبر 2022 08:47

      سلام.
      شما میتوانید به شورای حل اختلاف محل زندگی تان مراجعه کنید و درخواست تمدید کنید. آنجاراهنمایی تان می کنند.
      سپاس

 • این مسأله چون جدیدا صورت پذیرفته ممکن است یکی دو هفته تا ابلاغ زمان ببرد ولی برای کسی که الان در حال حاضر درگیر این مسأله می‌باشد را شامل خواهد گردید و اگر مستاجر هستید نگران این نباشید که فعلا ابلاغ نشده

  پاسخ
  • وکیل املاک
   5 جولای 2022 11:02

   سلام و تشکر از اظهار نظرتون

   پاسخ
   • با سلام من مستاجرم یک ماه تا قرار دادش مونده میگه که نصف پولم رو الان بدت تا من خونه پیدا کنم آیا واقعا قانونشه

    پاسخ
 • سلام زمانی از شورای حل اختلاف یا اتحادیه پیگیر می کنیم میگن هیچ مصوبه ای در این خصوص دست ما نرسیده است

  پاسخ
  • وکیل املاک
   26 ژوئن 2022 22:13

   سلام.
   لطفا سوال خود را از طریق واتساپ سایت از وکیل بپرسید تا پاسخ مناسب دریافت نمایید.
   سپاس.

   پاسخ
  • با سلام من یک سال هس مستاجر هستم و در خصوص قراداد مالک موظف بوده که امکانات رفاهی ملک را تامین کند ولی به مدت دوماه آب ملک قطع بود و به مدت ی سال گاز خلاف گرفته شده است واسه ملک و هربار شرکت گاز میاد و جمع آوری میکند و برای تمدید سال بعد مالک تقاضای وجه زیاد برای رهن کرد و پافشاری که همین لحظه پرداخت کن یا تخلیه کن وگرنه حکم تخلیه میگیرم میخاستم نظر کارشناس رو بدونم در ضمن اجاره نامه به نام بنگاه هس و مالک بخاطر حضور در زندان قولنامه به نام شخص بنگاه دار میباشد همچنین این ملک قبلا شخص بنگاه دار ساخته و گفته این ملک رو به این مالک جدید فروختم کی و زمانشو نمیدونم فروخته

   پاسخ
   • وکیل املاک
    7 جولای 2022 00:12

    سلام
    لطفا از طریق واتساپ سایت با وکیل چت کنید و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.
    سپاس

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up