وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر

کاربر گرامی :
1. برای مشاوره حقوقی و اعطای وکالت به وکیل ملکی ، چنانچه تلفن همراه در دست دارید از ساعت 14 تا 20 روزهای اداری بر روی شماره 09122491524 کلیک کنید.

2. جهت دریافت پاسخ سوالات خود از وکیل ملکی ، پیامک کوتاه به شماره فوق ارسال نمایید.

3. در صورت عدم پاسخگویی تلفنی وکیل ملکی ( بدلیل جلسه با موکلین ) ، لطفا بعد از ساعتی دوباره تماس بگیرید.

وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر

وکیل برای تخلیه

وکیل برای تخلیه

یکی از موضوعات حقوقی که نگرانی اکثر افراد چه در نقش موجر و مالک و چه در قامت مستاجر را فراهم آورده ، بحث تخلیه و بلند کردن مستاجر از ملک مسکونی است. از دو سال پیش و با ابلاغ مصوبه ستاد کرونا ، گرفتن حکم تخلیه در ایام کرونا از شورای حل اختلاف با چالش اساسی برای مالکین و نگرانی برای مستاجران همراه شد . بگونه ای که اکثر کاربران با مراجعه به وکلا و در جستجوهای خود بدنبال وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر بودند. تا از این طریق به خواسته خود در مورد تخلیه ملک برسند.

اگر شما در این زمینه نگرانی دارید و خواهان دریافت خدمات حقوقی هستید میتوانید با ما با شماره 02144096954 تماس بگیرید و درخواست استفاده از خدمات وکیل دستور و حکم تخلیه را داشته باشید.

مطلب مرتبط | نمونه دادخواست تخلیه مستاجر

در اینجا بد نیست در مورد گرفتن حکم تخلیه مستاجر و یا گرفتن دستور تخلیه نکاتی را بدانید. ما در این مقاله به اختصار مطالبی را مطرح می کنیم. برای توصیحات بیشتر میتوانید به مقالات تخصصی مراجعه نمایید.

وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر با توجه به کدام شرایط می تواند دستور تخلیه را بگیرد؟

بسیاری از افراد ممکن است تفاوتی بین دستور تخلیه و حکم تخلیه قائل نباشند. اما وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر میگوید برای گرفتن دستور تخلیه شرایط زیر را باید در نظر گرفت:

الف- قرارداداجاره کتبی باشد.

ب- در قرارداد اجاره مدت تعیین شده باشد.

ج- مدت قرارداد اجاره به اتمام رسیده باشد.

د- حداقل دو شاهد ، ذیل قرارداد اجاره را امضا کرده باشند.

ه- در قرارداد، مبلغ قید شده باشد.

در چه صورت میتوان در شرایط کرونا حکم تخلیه مستاجر را گرفت؟

وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر در شرایط کرونا نیز میتواند حکم تخلییه را بگیرد. باید دانست در صورتی که مستاجر از مفاد قرارداد عدول کرده و دچار تخلف شود و برای دادگاه این تخلف احراز شود، امکان صدور حکم تخلیه وجود دارد.

تخلیه ملک

تخلیه ملک

در این رابطه موجر می تواند با تنظیم و ارسال اظهارنامه مراتب فسخ قرارداد را به مستاجر اعلام نماید. سپس از دادگاه تایید و متعاقبا حکم تخلیه را اخذ نماید. در هر صورت وکیل تخلیه و بلند کردن مستاجر می تواند این کار را براحتی انجام دهد.

وکیل تخلیه مستاجر در چه مدت میتواند دستور تخلیه یا حکم تخلیه بگیرد؟

در شرایط کرونا ، وکیل تخلیه مستاجر براحتی نمی توانست دستور تخلیه را بگیرد.  اما از سال 1401 تا حدودی این امر با سهولت بیشتری همراه است. از آنجا که دستور تخلیه قطعی و غیر قابل تجدیدنظر است لذا در مدت زمان کمتری امکان گرفتن دستور تخلیه توسط وکیل وجود دارد.

اما حکم تخلیه مستلزم رعایت تشریفات قانونی و تشکیل جلسه دادگاه است. در نتیجه روند طولانی تری دارد. از آنجا که اجکام صادره در این مورد قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظراستان می باشد.لذا این موضوع بر مدت زمان اخذ حکم تخلیه تاثیر دارد. درخصوص بخشنامه کرونا صرفاً در رابطه با صدور دستور تخلیه موضوعیت داشته و قابل تسری به احکام مصوبه دادگاه نمی باشد.

بنابراین در شرایط عادی وکیل در مدت زمان کمتر می تواند دستور تخلیه را بگیرد. اما وکیل برای گرفتن حکم تخلیه مستاجر با توجه به حجم پرونده های شعب و شرایط دادرسی روند بسیار طولانی تری را دنبال خواهد کرد.

چگونه وکیل می تواند مستاجر را قبل از پایان مدت از ملک بیرون نماید؟

وکیل تخلیه مستاجر درصورت تخلف مستاجر از شرایط مندرج در قرارداد و یا هر آنچه که موجب فسخ قرارداد چه از جانب مستاجر با موجر می شود می تواند حکم تخلیه را از دادگاه بگیرد.

 گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری آماده ارائه مشاوره تخصصی و قبول وکالت در مورد دستور و یا حکم تخلیه می باشد. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

مشاوره دعاوی ملکی
روزهای اداری(8 تا 21)