وکیل قصور پزشکی

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 عصر با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل قصور پزشکی

وکیل قصور پزشکی.

وکیل قصور پزشکی.

اگر می خواهید در مورد قصور پزشکی به طور محتصر اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه شوید. در این مقاله قصد داریم در مورد قصور پزشکی و روند طرح شکایت علیه کادر درمان و یا پزشک متخلف نکاتی را مطرح نماییم. پیش ار هر چیز خوب است بدانید مقامات مسئول بیشترین پرونده های قصور پزشکی در سال 1400 را مربوط به قصور در دندانپزشکی ، جراحی عمومی ، پرستاری و جراحی زنان و زایمان عنوان نموده اند. همچنین تمام موارد قصور را ناشی از بی مبالاتی ، بی احتیاطی و عدم رعایت نظامات دولتی عنوان کرده اند.

قصور پزشکی و تعریف آن

وکیل قصور پزشکی در تیم ما اعتقاد دارد پزشک در موارد خاص ، هنگام اعمال جراحی ، ناخواسته اعمالی را انجام میدهد و یا کارهایی را که باید انجام دهد به سهو انجام نمی دهد . اینگونه اعمال چنانچه منجر به آسیب به بیمار شود از مصادیق قصور پزشکی و یا خطا و تخلف پزشگی است.

مثلاً بدلیل عدم مهارت در کار بوتاکس ممکن است بیمار دچار نقص عضو شود که از مصادیق قصور پزشکی است. گاهی اوقات پزشک به دلیل سهل انگاری ، کاری را که قرار بوده انجام دهد، فراموش می کند. لذا بیمار با آسییب جدی مواجه می شود. در این موارد پزشک مرتکب قصور پزشکی شده است. در مواردی که شکایتی علیه پزشک طرح می شود وکیل جرایم پزشکی می تواند وارد عمل شود و از حقوق موکل خود دفاع نماید.

وکیل قصور پزشکی چطور قصور پزشک را اثبات میکند؟

قصور پزشکی امری غیرعمدی و یا به تعبیر ساده تر سهوی محسوب می گردد. بنابراین اصل بر غیرعمدی بودن عمل و رفتار پزشک و کادر درمان است. یعنی آنان به هیچ وجه قصد و نیت مجرمانه ندارند. بلکه آنچه رخ داده ناشی از بی توجهی و سهل انکاری آنان است.

در هر صورت بیمار وظیفه دارد هر نوع ادعایی علیه پزشک را اثبات نماید. البته در مسیر اثبات ادعای قصور پزشکی تیم کارشناسان پزشکی قانونی نقش اساسی در اثبات بی گناهی و یا احراز تخلف پزشکی دارند.

مطلب مفید | مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

بیمار یا وکیل قصور پزشکی باید نشان دهد که از پزشک مرتکب بی احتیاطی یا بی کفایتی شده است. یعنی هر دعوی و ادعایی در یک پرونده باید در دادگاه از طریق قانون و از راه های قانونی و با ارائه دلیل ثابت شود. قصور پزشکان نیز از این قاعده پیروی می کند. اثبات قصور پزشکان در پرونده های کیفری علاوه بر سایر ادله و قرائن توسط کارشناسان پزشکی قانونی و نظر هیأت نظام پزشکی صورت می گیرد.

وکیل قصور پزشکی چگونه شکایت از قصور پزشکی را انجام می دهد؟

نحوه پیگیری وکیل برای شکایت قصور پزشکی

نحوه پیگیری وکیل برای شکایت قصور پزشکی

شما به عنوان بیمار در مورد قصور پزشکی و طرح دعوا علیه پزشک به اتهام قصور پزشکی باید با بهترین وکیل قصور پزشکی در تهران مشورت نمایید. پس از دریافت مشاوره حقوقی حرفه ای ، باید از پزشک متخلف به دلیل قصور پزشکی شکایت کنید.

پس راه طرح شکایت از تخلفات پزشکی یا همان قصور پزشگی این است که ابتدا باید با راهنمایی یک وکیل حرفه ای یا همان وکیل قصور پزشکی نسبت به موضوع خود آگاهی و شناخت حقوقی کسب کنید. سپس نسبت به تنظیم شکایت و ثبت آن در دفتر خدمات الکترونیک دادگستری تهران اقدام نمایید. قصور پزشکان از هر نوع و درجه ای می تواند منجر به تعقیب کیفری پزشک متخلف شود.

میزان قصور پزشکی رخ داده تعیین کننده درصد تقصیر و درصد دیه ای است که پزشک متخلف مسئول پرداخت آن به بیمار است.

مبنای طرح شکایت از پزشک به اتهام قصور چیست؟

سهل انگاری پزشک در درمان و خطای پزشکی در حین درمان یا جراحی، مبنای شکایت از پزشکانی است که به بیماران آسیب می رسانند. در برخی موارد، سهل انگاری پزشک می تواند منجر به مرگ بیمار شود. در هر صورت وکیل قصور پزشکی با طرح این موضوع که پزشک مرتکب قصور پزشکی شده است به نیابت از موکل خود که بیمار مراجعه کننده به پزشک متخلف محسوب می شود، طرح دعوا خواهد نمود.

قصور منجر به مجازات پزشک

بد نیست بدانید در کلیه مواردی که پزشک مرتکب جرم غیرعمد صدمه بدنی به بیمار شناخته می شود، پرداخت دیه به شاکی جزء لاینفک مجازات قانونی مربوطه می باشد. با این حال، برخی موارد نیز شامل تخلفات انضباطی توسط پزشکان است که مجازات های قانونی خودش را دارد.

به عنوان مثال: تذکرات کتبی به پزشکان، تعلیق پروانه پزشکی آنان، ممنوعیت اشتغال به کار و عمل در شهرهای خاص، ابطال پروانه و غیره.

قصور پزشکان و اخذ نظریه پزشکی قانونی

در صورتی که بیمار به دلیل قصور، آسیب ببیند، از پزشک خود شکایت می کند. او در جریان پرونده کیفری مستقیماً یا از طریق وکیل قصور پزشکی، پزشک را محکوم می کند . اقدامات قانونی لازم را برای پاسخگویی به او انجام می دهد. یکی از این موارد اخذ نظریه پزشکی قانونی یا کمیسیون نظام پزشکی در تهران است. این موضوع نوع و میزان قصور پزشکی را مشخص می کند.

سخن پایانی

حال که بطور بسیار مختصر با موضوع قصور پزشکی آشنا شدید چنانچه نقطه نظرات اصلاحی دارید خوشحال خواهیم شد برای ما ارسال نمایید. همچنین اگر در ارتباط با پزشک خود با هر نوع جرم پزشکی یا خطای پزشکی مواجه شدید، وکیل قصور پزشکی در گروه ما در خدمات شما خواهد بود. شما می توانید از مشاوره حقوقی وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری بهره مند شوید.

مطلب مفید | تغییر جنسیت و نکات حقوقی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up