انتقال ، اسکان و جذب دانشجو در دانشگاههای ترکیه

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

انتقال ، اسکان و جذب دانشجو

تحصیل در دانشگاههای ترکیه با اخذ پذیرش آغاز میشود

تحصیل در دانشگاههای ترکیه با اخذ پذیرش آغاز میشود

انتقال ، اسکان و جذب دانشجو در دانشگاههای ترکیه

اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه و ادامه تحصیل در این کشور یکی از بهترین راهکارها برای افرادی به شمار می‌آيد که قصد دارند فعالیت تحصیلی خود را در ترکیه ادامه دهند و یا در آینده نسبت به دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایند.

برخی از والدین دانشجویان نیز ممکن است حین تحصیل فرزندشان تصمیم بگیرند برای خرید ملک به قصد اقامت در ترکیه اقدام کنند.

برای انتقال ، اسکان و جذب دانشجو در دانشگاههای ترکیه لازم است از طریق افراد و مؤسسات معتبر راهنمایی و مشاوره لازم دریافت شود.

زندگی در کشور ترکیه به‌عنوان یک دانشجو ممکن است در ابتدا راحت و ساده به نظر برسد اما باید بگوییم اگر سنجیده عمل نکنید این تصور چندان درست نخواهد بود.

نباید فراموش کرد که شما درهرصورت به‌عنوان یک مهاجر خارجی پا به این کشور می‌گذارید و مدت زمانی طول می‌کشد تا با کلیه قوانین و همچنین شرایط کلی زندگی در ترکیه آشنا شوید.

به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از مؤسسات معتبر که خدماتی پذیرش و انتقال دانشجویان را به ارائه می‌دهندد، امری کاملاً ضروری به شمار می‌آید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما عزیزان را بطور کامل با این خدمات آشنا کنیم.

استفاده از مشاور مهاجرتی برای تحصیل ضروری است.

استفاده از مشاور مهاجرتی برای تحصیل ضروری است.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه

اولین موردی که در زمینه انتقال ، اسکان و جذب دانشجو باید به آن بپردازیم، بحث جذب دانشجو توسط دانشگاه‌های ترکیه‌ است. همانطور که می‌دانید دانشگاه‌های ترکیه این امکان را برای کلیه مهاجران خارجی فراهم کرده‌اند تا با پرداخت شهریه ، بتوانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

مطلب مفید | تمدید اقامت در ترکیه

نخستین گام برای اقدام جهت ادامه تحصیل در کشور ترکیه، اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. تفاوتی ندارد که دانشگاه مدنظر شما دولتی باشد و یا خصوصی؛ زیرا درهرصورت باید مدارک مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه را جهت دریافت ویزای تحصیلی به سفارت کشور ترکیه ارائه دهید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه‌ روش‌های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به ارسال ایمیل اشاره کرد. در واقع در این روش شما به دانشگاه مدنظر خود ایمیل‌هایی را مبنی بر درخواست پذیرش ( apply ) ارسال می­کنید.

چنانچه با درخواستتان موافقت شود، باید سایر مراحل اخذ پذیرش همچون ارسال مبلغ مدنظر دانشگاه را انجام دهید.

این مراحل به‌ظاهر چندان دشوار نمی‌آيند؛ اما باید بدانید که همین مرحله پیچیده‌ترین بخش برای شروع تحصیل در کشور ترکیه محسوب می‌شود.

در واقع در بین سه مرحله انتقال ، اسکان و جذب دانشجو این گام باید حتماً توسط مؤسساتی انجام گیرد که با دانش و آگاهی خود، دانشگاه مناسبی را برای شما انتخاب کنند. منظور از دانشگاه مناسب دانشگاهی است که با بودجه مالی شما تناسب داشته باشد.

مشاوران تحصیلی راهنمای شما در ترکیه خواهند بود

مشاوران مهاجرتی راهنمای شما در ترکیه خواهند بود

انتقال دانشجویان به ترکیه پس از دریافت ویزای تحصیلی

بیایید تصور کنیم که توانسته‌اید به‌وسیله یک مؤسسه معتبر پذیرش یکی از دانشگاه‌های خوب در کشور ترکیه را دریافت کنید. حال نوبت به اعزام یا انتقال شما به کشور ترکیه می‌رسد. این مرحله نیز دارای گام‌های مختلفی است که آن را تبدیل به یکی از چالش های اساسی در زمینه انتقال ، اسکان و جذب دانشجو می‌کند.

در واقع شما نمی‌توانید بلافاصله پس از دریافت پذیرش به ترکیه مسافرت کنید؛ زیرا انجام این امر نیازمند دریافت ویزای تحصیلی از کشور ترکیه است.

دریافت ویزای تحصیلی نیز نیازمند ارائه مدارک مختلفی است که بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه با آن‌ها آشنایی ندارند.

در این میان ، موضوعی که شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی افزایش خواهد داد، مشاوره با مؤسسه‌های حقوقی معتبری است که دانش کافی را در زمینه مدارک مورد نیاز سفارت کشور ترکیه جهت ارائه ویزای تحصیلی دارند.

با استفاده از خدمات این مؤسسات در زمینه انتقال ، اسکان و جذب دانشجو می‌توانید از بابت دریافت سریع ویزای تحصیلی خود و در نتیجه اعزام بدون دردسر به کشور ترکیه جهت ادامه تحصیل ، آسوده خاطر شوید.

البته این امر تنها زمانی صادق است که از یک مؤسسه حرفه‌ای استفاده کنید.

اعزام دانشجو به کشور ترکیه دارای شرایط خاص خود است.

اعزام دانشجو به کشور ترکیه دارای شرایط خاص خود است.

اسکان دانشجویان در کشور ترکیه پس از اعزام آن‌ها

 انتقال ، اسکان و جذب دانشجو سه مرحله مهم ادامه تحصیل در کشور ترکیه محسوب می‌شود. پس از دریافت ویزای تحصیلی و اعزام به کشور ترکیه، نوبت به اسکان در این کشور می‌رسد. دانشجویان خارجی در کشور ترکیه می‌توانند دو روش مختلف اسکان را برگزینند.

در روش اول شما از خدمات اسکان دانشگاه استفاده می‌کنید. در واقع در این روش شما با پرداخت مبلغی می‌توانید از خوابگاه‌هایی که توسط دانشگاه به دانشجویان خارجی ارائه می‌شود، استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد ندارید یک زندگی خوابگاهی داشته باشید، باید به سراغ اجاره خانه در شهر محل دانشگاه خود بروید.

انجام امور حقوقی مربوط به اجاره یک مکان مسکونی برای دانشجویی که روزهای ابتدایی خود را در کشور ترکیه سپری می‌کند، چندان آسان نخواهد بود.

در این شرایط نیز می‌توانید نسبت به دریافت خدمات مشاوره‌ای از تیم حقوقی و مهاجرتی ما در ترکیه اقدام کنید.

با استفاده از خدمات مزبور این امکان برای شما به وجود می‌آيد که بدون نگرانی دررابطه‌با انتخاب محل اسکان مناسب، امور تحصیلی خود را ادامه دهید. زیرا کلیه مراحل مربوطه توسط مؤسسه‌ای که انتقال ، اسکان و جذب دانشجو را برعهده گرفته است، انجام می‌شود.

بنابراین اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه و همچنین زمان خود برای کسب یک محل اسکان مناسب در کشور ترکیه هستید، بهتر است با ما تماس بگیرید.

دانشجویان در کشور ترکیه شرایط بسیار مناسبی دارند.

دانشجویان در کشور ترکیه شرایط بسیار مناسبی دارند.

سخن پایانی در خصوص انتقال ، اسکان و جذب دانشجو

تحصیل در دانشگاههای ترکیه یک امر کاملاً لذت‌بخش و مطلوب است.

با این وجود ، شما باید کلیه مراحل مربوط به پذیرش، اخذ اقامت و همچنین اعزام دانشجویی را به شکل صحیحی پشت سر بگذارید.

بدون انجام این اقدامات ، زندگی در کشور ترکیه برای شما به‌شدت دشوار می‌شود.

به دلیل وجود پیچیدگی‌های مختلف در زمینه انتقال ، اسکان و جذب دانشجو نیاز است که حتماً از مؤسسات معتبر دراین‌ رابطه کمک بگیرید.

تیم مهاجرتی ما با بهره‌گیری از برترین کارشناسان مفتخر است این سه خدمت مهم را با نازل‌ترین قیمت ممکن به شما عزیزان ارائه دهد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

مطلب مفید | اقامت ترکیه با خرید ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up