دریافت پاسپورت ترکیه چگونه و از کدام مسیر؟

با سلام.
لطفا جهت دریافت خدمات اولیه مشاوره مهاجرتی ، ابتدا با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

دریافت پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاس ترک با وکیل مهاجرتی مشاوره کنید

برای دریافت پاس ترک با وکیل مهاجرتی مشاوره کنید

راهنمای کامل دریافت پاسپورت ترکیه

این روزها افراد زیادی را می‌بینید که به دنبال دریافت پاسپورت کشور ترکیه هستند. اعتبار پاسپورت ترکیه در بین کشورهای جهان تقریباً خوب است و با داشتن آن ، امکان سفر به شصت و نه کشور در جهان را خواهید داشت.

شما با دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانید برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

راه‌های مختلفی برای داشتن پاسپورت ترکیه پیش روی شما وجود دارند. خرید ملک و سرمایه‌گذاری در بانک ها ، کار کردن، ثبت شرکت در این کشور و ازدواج با یکی از شهروندان ترک راه‌های دریافت پاسپورت این کشور هستند.

در ادامه ، در مورد هریک از این روش های مهاجرتی توضیحات مختصری توسط وکیل مهاجرت به ترکیه ارائه خواهد شد.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری و خرید ملک ارزان و مناسب ، خدمات اقامتی توریستی و … از گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری کمک بگیرید.

با وکیل مهاجرتی میتوانید گذرنامه ترکیه را دریافت کنید

با وکیل مهاجرتی میتوانید گذرنامه ترکیه را دریافت کنید

با پاسپورت کشور ترکیه آشنا شوید

در سال‌های اخیر دولت ترکیه تلاش بسیاری کرده است تا روی جذب شهروندان خارجی به کشور خود سرمایه‌گذاری کند. همچنین ایرانیان زیادی نیز تمایل به دریافت پاسپورت این کشور دارند. شاید یکی از علل این تمایل زیاد برای مهاجرت به ترکیه ، شباهت زیادی است که فرهنگ این دو کشور با یکدیگر دارند. علت دیگر نیز فاصله کم کشور ترکیه از خاک ایران است.

به یاد داشته باشید دریافت پاسپورت ترکیه با وجود راه‌های مختلفی که دارد، همیشه ساده نخواهد بود. برای این کار باید شرایط خاصی داشته باشید. گرفتن پاسپورت ترکیه به معنای زندگی در کنار افرادی است که استاندارهای قابل‌قبولی برای زندگی خود دارند.

هزینه‌های زندگی در ترکیه به نسبت معقول بوده و می‌توانید از سیستم درمانی خوب آن بهره‌مند شوید؛ بنابراین اگر به دنبال شرایط زندگی آسان‌تر برای خود و خانواده‌تان هستید باید به فکر دریافت پاسپورت کشور ترکیه باشید.

انواع گذرنامه در کشور ترکیه

برای افراد خارجی که قصد دریافت شهروندی ترکیه را دارند ، چهار نوع پاسپورت متفاوت وجود دارد. یکی از این‌ها پاسپورت سبز است که در این کشور اهمیت زیادی دارد. به این نوع از پاسپورت کشور ترکیه پاسپورت خصوصی نیز می‌گویند. به پاسپورتی که شهروندان عادی برای اقامت در ترکیه دریافت می‌کنند پاسپورت عادی یا قرمز می‌گویند. این افراد شغل دولتی در ترکیه ندارند.

پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک برای افراد مشغول در پست‌هایی مانند دادگستری، دیپلمات‌ها و قضات در نظر گرفته شده است.

پاسپورت خاکستری یا پاسپورت سرویس نیز برای کارمندانی از دولت است که هیچ‌کدام از پاسپورت‌های سبز یا مشکی را نگرفته باشند. همچنین برای کارمندان سازمان‌های بین‌المللی در ترکیه و همسران آن‌ها نیز در نظر گرفته شده است. برای دریافت پاسپورت در هرکدام از این دسته‌ها باید شرایط لازم را داشته باشید.

در مورد مزایای پاس ترکیه بیشتر بدانید

در مورد مزایای گذرنامه ترکیه بیشتر بدانید

گرفتن پاسپورت برای شما چه مزایایی خواهد داشت؟

در ادامه به برخی از مزایای دریافت پاسپورت ترکیه اشاره می‌کنیم:

  • می‌توانید بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر داشته باشید: شهروندان ترکیه می‌توانند بدون دریافت ویزا به چیزی حدود 110 کشور در دنیا سفر کنند. از جمله این کشورها می‌توان به جنوب آمریکا، بخشی از آفریقا و بسیاری از کشورهای آسیای میانه اشاره کرد.
  • ویزای کاری E-2 برای ایالات متحده آمریکا: با پاسپورت ترکیه می‌توانید این ویزای کاری را دریافت کرده و با آن برای 5 سال با خانواده خود در آمریکا ساکن شوید.
  • شهروندان کشور ترکیه می‌توانند برای پنج سال ویزای C-2 شنگن را داشته باشند. به‌علاوه بدون ویزا به برخی از کشورهای اروپایی سفر کنند.
  • دریافت پاسپورت ترکیه کار زیاد دشواری نیست. نیاز به یادگیری زبان خاص یا شرکت در آزمون‌های پیچیده‌ای وجود ندارد. شما با راه‌های ساده‌ای مانند ازدواج کردن با یک شهروند ترکیه‌ای می‌توانید پاسپورت این کشور را بگیرید.

راه‌های دریافت گذرنامه ترکیه

ترکیه با داشتن سیاست جذب شهروندان خارجی دریافت شهروندی را برای افراد خارجی ساده ساخته است. شما راه‌های زیادی برای گرفتن پاسپورت این کشور دارید. می‌توانید باتوجه‌ به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و برای آن اقدام کنید. در ادامه به راه‌های دریافت پاسپورت کشور ترکیه نگاهی می‌اندازیم.

کار کردن در کشور ترکیه

اگر برای مدت پنج سال در ترکیه کار کرده باشید و در تمام این مدت مالیات خود را پرداخته‌اید می‌توانید پاسپورت را دریافت کنید. برای این کار باید یک کارمند قانونی بوده و بیمه‌ای نداشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کاری در ترکیه با وکیل مهاجرت به ترکیه در تیم ما در تماس باشید.

دریافت پاسپورت کشور ترکیه با سرمایه‌گذاری در این کشور

اگر اقدام به خرید خانه‌ای در ترکیه کنید که مبلغ آن از 250 هزار دلار بیشتر باشد می‌توانید پاسپورت این کشور را بگیرید. البته این کار شرایطی دارد. پرداخت شما حتماً به‌صورت یکجا بوده و نباید ملک هیچ بدهی یا قسطی داشته باشد. با سرمایه‌گذاری می‌توانید برای خودتان و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود پاسپورت بگیرید.

ثبت شرکت در ترکیه و دریافت شهروندی

یکی از ارزان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای دریافت پاسپورت ترکیه ثبت یک شرکت در این کشور است. اگر بتوانید در این کشور شرکتی تأسیس کرده و اجازه کار دریافت کنید بعد از پنج سال به شما پاسپورت داده خواهد شد. در طول این پنج سال نباید بیمه‌ای برای خودتان داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه 

بر اساس قوانین مصوب در کشور ترکیه اگر به میزان 50 هزار دلار در بانک این کشور سرمایه‌گذاری کرده و برای سه سال پول شما از بانک خارج نشود ، پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد. در طول این مدت بهسود سرمایه گذاری پرداخت می‌شود؛ اما هیچ‌وقت نباید مقدار پولتان از مبلغ گفته شده کمتر شده باشد.

ازدواج با یکی از شهروندان ترکیه

ازدواج کردن نیز یکی از گزینه‌های شما برای دریافت پاسپورت  خواهد بود. این ازدواج باید حتماً حقیقی بوده و بعد از سه سال از تاریخ ازدواج به شما پاسپورت داده می‌شود. نمایشی بودن ازدواج برای هر دو نفر عواقب قانونی به دنبال خواهد داشت. همچنین نباید در کشور ترکیه هیچ‌گونه سوءسابقه‌ای داشته باشید.

کلام آخر

افراد زیادی از ایران به دنبال دریافت شهروندی کشور ترکیه هستند. قوانین این کشور نیز تا حدودی راه را برای شما هموار ساخته است.

برای گرفتن پاسپورت راه‌های متفاوتی را پیش رو دارید که انتخاب گزینه مناسب‌تر به شرایط خود شما بستگی خواهد داشت.

می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری، ازدواج یا کار کردن در این کشور موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شوید.

اگر برای اطلاع از شرایط لازم و نحوه انجام کارها نیاز به راهنمایی داشتید از متخصصین و گروه‌های حقوقی کمک بخواهید.

گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در مورد همه چیزهای لازم در باره ترکیه به شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up