وکیل الزام به تحویل مبیع

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل الزام به تحویل مبیع

نکات مهم از زبان وکیل الزام به تحویل مبیع

الزام به تحویل ملک خریداری شده یکی از مهم‌ترین رخدادهایی است که پس از تکمیل معامله ممکن است جنبه دعوای حقوقی پیدا کند. در بعضی از موارد شاهد وجود مشکلات خاصی در این زمینه هستیم. با استفاده از وکیل الزام به تحویل مبیع می‌توان نسبت به بررسی و رفع مشکلات مربوطه اقدام کرد.

در واقع، امروزه شاهد این مورد هستیم که افراد در هنگام عقد بیع ، به نکات مهم در خرید ملک دقت نمیکنند . لذا در مواردی فروشنده از تحویل ملک امتناع می‌کند. بالطبع، در این شرایط باید با استفاده از کلیه قوانین و مقررات موجود نسبت به دفاع از حق خود اقدام کرد.

این موضوعات بیشتر در مواردی دیده می‌شوند که مالک اصلی پس از فروش ملک از تصمیم خود منصرف می‌شود . به همین دلیل، سعی می‌کند تا از تکمیل معامله جلوگیری کند. اگر خواستار کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، توصیه می‌کنیم که ادامه متن را از دست ندهید.

توجه وکیل به نحوه تحویل مبیع

یکی از مهم‌ترین مواردی که وکیل الزام به تحویل مبیع به بررسی آن می‌پردازد، عقد بیع است. منظور از عقد بیع همان عقد یا قراردادی است که بین خریدار و فروشنده منعقد شده است. این عقد باید به صورت کاملاً رسمی تأیید شده باشد. در واقع، استفاده از یک عقد بیع جعلی خود نوعی جرم به شمار می‌آيد و دارای مجازات بسیار سنگینی خواهد بود.

عقد بیع باید به شکل صحیح تنظیم شده باشد. نحوه تنظیم نیز باید توسط یک وکیل یا سردفتر مجرب و دارای پروانه صورت بگیرد. در غیر این صورت، حتی وکلای مربوطه نیز نمی‌توانند به شما کمک کنند و موجب احقاق حق و استفاده از ملک یا دارایی مورد نظرتان شوند.

بطور کلی باید گفت در همان جلسه اول مراجعه به وکیل الزام به تحویل مبیع، باید عقد مربوطه را نیز ارائه دهید. وکیل با بررسی کلی پرونده اطلاعات لازم را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد و بیان می‌کند که شانس پیروزی شما در پرونده مذکور چقدر است.

به چه مراجعی برای عقد بیع باید مراجعه کرد؟

پس از استخدام یک وکیل الزام به تحویل مبیع، نوبت به تکمیل روند پیگیری پرونده می‌رسد. این پیگیری نیز نیازمند مراجعه به دادگاه‌ است. روند پیگیری چنین پرونده‌هایی معمولاً بسیار پیچیده است. به همین دلیل، توصیه می‌شود که از همان مراحل اولیه به دنبال استخدام یک وکیل مناسب باشید.

مطلب مفید | الزام سازنده به احداث بنا

پس ارسال دادخواست‌های مورد نیاز،‌ جلسه دادگاه با حضور طرفین پرونده برگزار می‌شود و قاضی به بررسی کلیه مدارک و استشهادات ارائه شده می‌پردازد. به طبع، وکیل شما در این مرحله وظیفه دارد تا با توجه به قوانین حقوقی موجود از حق شما به طور کامل دفاع کند.

پس از تکمیل روند بررسی پرونده توسط قاضی، رأی نهایی صادر خواهد شد. این رأی نیز مانند اکثر رأی‌های حقوقی قابل تجدید نظر خواهد بود. اگر رأی مربوطه مطابق نظر شما نیست، باید نسبت به ارائه درخواست تجدید نظر با کمک وکیل الزام به تحویل مبیع اقدام کنید. پس از انجام این امر، دادگاه یک ‌بار دیگر پرونده را بررسی خواهد کرد.

چرا باید به سراغ یک وکیل حرفه‌ای برویم؟

استفاده از یک وکیل الزام به تحویل مبیع از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که باید برای حل این مشکلات به سراغ آن بروید. همانطور که می‌دانید، پرونده‌های حقوقی مالی دارای پیچیدگی‌های حقوقی بسیار زیادی هستند . از اینرو براحتی نمی‌توان آنها را حل کرد. در واقع، حل مشکلات مربوط به این پرونده‌ها از عهده افراد عادی خارج است.

در این شرایط، بهترین شانس و برگ برنده شما، رفتن به سراغ یک مؤسسه حقوقی مناسب است که در زمینه پرونده‌های مربوط به تحویل مبیع دارای تجربه بالایی باشد. خوشبختانه امروزه با وجود مؤسسات حقوقی ، افراد می‌توانند به راحتی هرچه ‌تمام‌تر و با کمک یک وکیل مجرب از کلیه حقوق خود دفاع کنند.

مطلب مفید | وکیل تخلیه سرقفلی

وکلای با تجربه با داشتن دانش کافی در این زمینه می‌توانند بهترین راه‌حل ممکن را در اختیار شما قرار دهند. باید گفت که اگر به دنبال حل تمامی مشکلات خود در این حوزه هستید، تنها گزینه مناسب برای شما استخدام وکیل الزام به تحویل مبیع است.

برخلاف تصور عموم مردم، هزینه استخدام وکلای فعال در این حوزه بالا نیست . به همین دلیل، می‌‌توانید از این بابت اطمینان خاطر داشته باشید. پس اگر درگیر پرونده‌های تحویل مبیع هستید، همین الان دست به کار شوید و با کمک یک وکیل از حق خود دفاع کنید.

یک وکیل مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اکنون که با لزوم استفاده از وکیل الزام به تحویل مبیع آشنا شدیم، این پرسش به میان می‌آيد که یک وکیل مناسب در این زمینه باید چه ویژگی‌های‌ خاصی داشته باشد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که فاکتورهای مختلفی در این زمینه وجود دارند و هر یک از آن‌ها را باید با دقت مد نظر قرار داد.

از جمله این موارد باید به سابقه وکیل مربوطه در حل چنین پرونده‌هایی اشاره کرد. طبیعتاً توصیه می‌شود به سراغ استفاده از خدمات وکلایی بروید که در این حوزه دارای پرونده‌های موفق بیشماری هستند. این امر به شما کمک می‌‌کند تا با اطمینان خاطر نسبت به حضور در دادگاه و پیگیری پرونده خود اقدام کنید.

مطلب مفید | تامین خواسته

همچنین به‌روز بودن دانش و اطلاعات وکیل از آخرین تغییرات رخ داده در قوانین و مقررات مالی، صداقت، نفوذ کلام نیز از ویژگی‌های دیگری هستند که باید در هنگام انتخاب مورد توجه قرار بگیرند.

سخن پایانی

در هنگام خرید خانه و عقد قرارداد بهتر ایت از همان ابتدا با یک وکیل ملکی با تجربه مشورت کنید. در غیر این صورت باید خودتان به سراغ کسب دانش حقوقی و مطالعه قوانین حقوقی بروید که ممکن است روزها و ماهها وقت شما را بگیرد.

با استفاده از خدمات یک وکیل الزام به تحویل مبیع می‌‌توانید از بابت دریافت کلیه حق و حقوق خود به بهترین شکل ممکن مطمئن باشید. در صورتی که با این نوع پرونده‌ها روبه‌رو هستید و به دنبال یک وکیل مناسب می‌گردید، تنها کافی است با کارشناسان گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری تماس بگیرید تا شما را به طور کامل یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up