وکیل تضمینی ملک و دادن تضمین در پرونده

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 8 صبح تا 8 شب با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

وکیل تضمینی ملک

وکیل تضمینی ملک و املاک

وکیل ملکی و تضمینی دعاوی ملکی

یکی از مشاغل سخت و به شدت حساس ، شغل وکالت است. یک وکیل حقوقی یا یک وکیل کیفری فارغ از آنکه در امور ملکی ، ثبتی ، خانواده ، مالی ، ارث و یا هر زمینه دیگری بخواهد فعالیت کند ، در حقیقت وارد عرصه ای شده که مسیر پر پیچ و خم و طاقت فرسایی است.

وقتی وکیل اقدام به قبول وکالت در پرونده های موکلین خود مینماید ، میداند که باید در همان ابتدا خاطر موکل خود را از بابت مسیر پرونده راحت کند. یعنی ممکن است نیاز باشد به موکلش اطمینان نسبی بدهد که آیا در پرونده مورد بحث امکان موفقیت وجود دارد یا خیر.

مطلب مفید | وکیل تهران ، تخلیه ملک تجاری

در این میان ، برخی بدنبال آن هستند که وکیل تضمینی پیدا کنند. بویژه در امور مربوط به ملک ، بسیاری از افراد بدنبال وکیل تضمینی ملک هستند.

در اینجا این سوال را مطرح میکنیم که آیا اگر بخواهیم از وکیل برای کار پرونده خودمان تضمین بگیریم درست است؟ آیا وکیل تضمینی ملک اصولاً حاضر است به ما تضمین کافی برای موفقیت در پرونده بدهد؟

ما در این مقاله میخواهیم در مورد این جنبه از موضوع وکالت بحث کنیم و ببینیم وکیل تضمینی ملک چه ویژگیهایی دارد و آیا تضمین در امور وکالت فی نفسه کار درستی است و آیا این تضمین وجاهت اخلاقی دارد یا خیر؟

همچنین در مورد دعاوی ملکی و پرونده های مرتبط با آن نکاتی را مطرح خواهیم نمود. در پایان خواهیم گفت تضمین در امور وکالت آیا امر اخلاقی است یا خیر .

انواع دعاوی ملکی

وکیل ملکی معمولاً در مورد پرونده های مربوط به دعاوی ملکی و ثبتی فعالیت میکند. این نوع دعاوی ممکن است جنبه حقوقی یا کیفری داشته باشد . یعنی یا در دادگاههای حقوقی و یا در دادگاههای کیفری قابل طرح خواهند بود.

مطلب مفید | وکیل ملک اوقافی

دعاوی حقوقی ملکی مانند : الزام به تنظیم سند ، اثبات مالکیت ملک ، حق ارتفاق ، مزاحمت ملکی ، اعتراض ثالث ، تخلیه ملک ، فسخ قرارداد و ….
دعاوی کیفری ملکی مانند : جعل سند ملکی ، تصرف عدوانی ، کلاهبرداری ملکی ، فروش مال غیر و ….

برخی موضوعات ملکی در اداره ثبت قابل پیگیری هستند. مانند : تقسیم و تفکیک ملک ، تحدید حدود ملک ، تهیه صورتمجلس تفکیکی ، صدور اسناد مالکیت ، اعتراض به ثبت ملک ، تعارض در ملک و….

مطلب مفید | وکیل ملکی خانم 

نقش وکیل ملکی در تضمین پرونده های ملکی

با توجه به رشد عمومی قیمت ها و تورم فزاینده و کمرشکن ، در سال های اخیر در حوزه ملک شاهد افزایش نامتوازن قیمت زمین و مسکن بوده ایم. همین مساله بیش از پیش موجبات بروز اختلافات و دعاوی ملکی را فراهم ساخته است.

بنابراین بازار مسکن از آن دست موضوعات است که بخشی از پرونده های حقوقی را به خود اختصاص داده است.

حال فرض کنید شما در یک موضوع ملکی ، با یک پرونده مهم مواجه شده اید. در این شرایط اولاً بدنبال وکیلی میگردید که بتواند شما را در این دعوای ملکی پیروز پرونده بگرداند. ثانیاً احتمالاً بدنبال وکیل تضمینی ملک خواهید بود.

بطور قطع اهمیت ملک و گران بودن زمین و ملک موجب میشود در صورت هر گونه غفلت ، یک عمر سرمایه افراد از بین برود. بنابراین تلاش برای پیدا کردن وکیل تضمینی ملک برای بسیاری از افراد اجتناب ناپذیر میشود.

اهمیت مشاوره با وکیل ملکی ثبتی

هیچگاه در هنگام مواجهه با پرونده دعاوی ملکی ثبتی از دریافت مشاوره از وکیل پایه دادگستری و متخصص دعاوی ملکی ثبتی غفلت نکنید. حتی به یک مورد مشاوره هم بسنده نکنید و سعنی نمایید حداقل از دو وکیل متخصص دعاوی ملکی ثبتی بهره ببرید.

بهره مندی ار مشاوره دو وکیل موجب میشود با صرف مبلغی هزینه ، بهتر بتوانید در مورد انتخاب وکیل حرفه ای و مناسب تصمیم گیری کنید.

البته تلاش نکنید فقط بدنبال گرفتن تضمین از وکیل بابت موفقیت در پرونده باشید. بلکه سعی کنید قدرت استدلال و درک وکیل را مورد ارزیابی قرار دهید.

اشاره به فهرست دقیقتر دعاوی ملکی ثبتی

پیش از این در مورد برخی دعاوی ملکی و ثبتی نگاهی گذرا به چند مورد از موضوعات داشتیم. در اینجا بهتر است فهرست خود را کامل تر کنیم. لذا در ادامه فهرست دقیق تری از موضوعات ملکی ثبتی را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

الف)  دعاوی ملکی حقوقی

بیشارین حجم از دعاوی ملکی ، مربوط به دعاوی ملکی حقوقی هستند. وکیل ملکی ثبتی معمولاً در این مورد صاحب نظر و با تجربه می باشد. وی میتواند در این نوع دعاوی اعلام وکالت نموده و یا مشاوره لازم را ارائه دهد. برخی از این دعاوی در ذیل مورد اشاره قرار می گیرند.

۱.دعوی الزام تنظیم سند رسمی

۲.دعوی الزام به فک رهن

۳.دعوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی

۴.دعوی الزام به دریافت پایان کار

۵.دعوی ابطال قرارداد ملکی

۶.دعوی مطالبه‌‌ اجرت المثل ایام تصرف

۷.دعوی فسخ قرارداد ملکی

۸.دعوی تعدیل میزان اجاره بها املاک

۹.دعوی مرتبط با سرقفلی و حق کسب و پیشه

۱۰.دعوی تخلیه‌‌ اماکن مسکونی ، اداری و تجاری

۱۱.دعوی تجویز انتقال منافع

۱۲. دعوا رفع تصرف عدوانی

۱۳. دعوا رفع ممانعت از حق

۱۴. دعوت رفع مزاحمت از حق

ب) دعاوی ملکی کیفری

خواسته اصلی در دعاوی ملکی کیفری رسیدگی به موضوعاتی از جمله ارتکاب جرایم در حوزه املاک و تخلفات عمدی و انتقال عین یا منافع ملک غیر است.

پرونده کیفری ملکی با شکایت شاکی خصوصی مطرح میشود و دارای جنبه عمومی و خصوصی است.

۱. دعوی خرید و فروش و معامله معارض

2.دعوی تبانی برای بردن ملک غیر

3.دعوی جعل اسناد عادی یا رسمی ملکی

4.دعوی انتقال منافع ملک غیر در حکم کلاهبرداری

5.دعوی خیانت در امانت

6.دعوی انتقال منافع ملک غیر به فرد یا افراد دیگر

7.دعوی تبانی و فساد در خرید و فروش‌ و معاملات دولتی

8.دعوی استفاده از سند مجعول در معاملات ملکی

9.دعوی تغییر کاربری زمین کشاورزی بدون داشتن مجوزرسمی از مراجع مرتبط

10.دعوی خرد کردن املاک و ورود غیرمجاز به ملک غیر

۱۱.دعوای تصرف عدوانی

۱۲. دعوای تخریب عمدی ملک غیر

۱۳.دعاوی زمین خواری

پ) دعاوی ثبتی ملکی

دعاوی ملکی ثبتی در ردیف تخصصی ترین موضوعات به شمار میروند. بنابراین ورود به این نوع از پرونده ها و دعاوی و یا موضوعات مرتبط با قلمرو فعایت و وظایف سازمان ثبت اسناد ، معمولاً از عهده وکلای خبره بر می آید. توجه به فهرست زیر نشان میدهد تا چه اندازه موضوعات این نوع پرونده ها و دعاوی آنها تخصصی است .

۱.درخواست صدور سند

۲.درخواست افراز ملک مشاع

۳.دعوی ابطال سند رسمی

۴.دعوی ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی

۵.دعوی ابطال سند مالکیت معارض

۶.دعوی ابطال مراحل ثبتی

۷.دعوی ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت

۸.دعوی اجرای ثبت

۹.دعوی توقیف عملیات اجرایی

مشاوره حقوقی از وکیل تضمینی ملک

در پایان خوب است بر این نکته تاکید نماییم وکیل ملکی در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری میتواند با کمک تیم کارشناسی ملکی و ثبتی خود بهترین راهتمایی ها و مشاوره های ملکی ثبتی را به متقاضیان خدمات وکالت ارائه دهد.

اما به رغم برخورداری از تیم قوی ، گروه ما ارائه تضمین در پرونده های حقوقی و ملکی را عملی نادرست از منظر اخلاق حرفه ای میداند . بنابراین ما همه تلاش های خود را در راستای موفقیت در پرونده بکار خواهیم گرفت. اما دادن تضمین های ملکی را عملی فریبکارانه تلقی میکنیم و حتی المقدور از آن دور خواهیم ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up