تفاوت سنوات و پایه سنوات

کارگران و کارفرمایان محترم!

وکیل دعاوی کار آماده ارائه خدمات زیر است :

1.قبول وکالت در دعاوی مربوط به کار و بیمه تامین اجتماعی

2.کمک به طرفین دعوا برای طرح شکایت و ثبت دادخواست

3.حضور در جلسات رسیدگی به دعوا

4.تنظیم لایحه و دفاع از حقوق موکل در جلسات رسیدگی

5.تلاش برای گرفتن مطالبات قانونی موکل

6.مشاوره در مورد دعاوی محیط های کار

برای مشاوره و سپردن پرونده خود به وکیل ، از ساعت 14 تا 20 روزهای اداری با شماره 09379219890 تماس بگیرید.  

تفاوت سنوات و پایه سنوات

رابطه سنوات و پایه سنوات

رابطه سنوات و پایه سنوات

سنوات و پایه سنوات

باید دانست سنوات و پایه سنوات دو واژه ای هستند که افراد شاغل با آن سر و کار دارند. برخی از افراد به درستی با این دو مفهوم آشنا نیستند و به اشتباه آن ها را یکی در نظر می گیرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی به این مفاهیم و تفاوت آن ها به طور دقیقتر بپردازیم.

پایه سنوات یعنی چه؟

پایه سنوات در حقیقت برای جبران کم بودن حداقل مزد دریافتی کارگران در نظر گرفته شده است و یک بخش حمایتی می باشد. با توجه به مصوبه شورای عالی کار از سال ۱۳۹۲ تمام کارفرمایان موظف هستند تا حداقل پایه سنوات را در همه کارگاه ها صرف نظر از این که جزء طرح طبقه بندی مشاغل باشد یا نه به کارگران مشغول به کار پرداخت نمایند.

مطلب مفید | وکیل اداره کار

اجرای این مصوبه منوط به این است که کارگران حداقل باید دارای سابقه کاری یک ساله باشند. و محاسبه این پایه سنوات به طور روزانه و مطابق با آن چه که در بخشنامه ذکر شده است، انجام می شود. بنابراین چنانچه افراد مشغول به کار در یک کارگاه ، بیش از یک سال از شروع فعالیت شان در آن کارگاه گذشته باشد و یا بیش از یک سال از آخرین زمانی که پایه سنوات دریافت کرده اند گذشته باشد، جزء مشمولین پایه سنوات قرار می گیرند.

تفاوت سنوات و پایه سنوات

سنوات چیست؟

در مورد پایه سنوات صحبت کردیم، برای درک تفاوت سنوات و پایه سنوات آشنایی با سنوات هم ضروری است. سنوات در موارد زیر اهمیت پیدا می کند:

هنگام محاسبه میزان دریافتی افراد در واپسین روزهای سال.

وقتی فردی قرار است بازنشسته شود.

در زمان استعفای کارگر.

در زمان از کار افتادگی و فوت.

رابطه سنوات با مزایای پایان کار و پایان خدمت

سنوات با عناوین دیگری مانند مزایای پایان کار و پایان خدمت نیز شناخته می شود. طبق قوانین وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی سنوات برابر با آخرین میزان دریافتی کارگر است که کارفرما موظف است در صورت پایان کار یا فسخ قرارداد آن را پرداخت کند. افرادی که دارای سابقه کاری کمتر از یک سال باشند، سنوات به آنان تعلق نمی گیرد.

راههای پرداخت سنوات

یکی از راه های پرداخت سنوات ، به صورت سالانه است بدین شکل که می توان در آخر هر سال همراه با مزایای دیگری مانند عیدی و پاداش آن را به کارگران پرداخت کرد. دومین راه پرداخت سنوات زمانی است که افراد اقدام به بازنشستگی نمایند که در این صورت کارفرمایان موظف هستند تا متناسب با سوابق کاری آن ها و آخرین مزد دریافتی ، سنوات را پرداخت نمایند؛چنانچه فردی بعد از بازنشستگی مجدد به کار مشغول شود ، در این صورت سنوات پایان خدمت آن مانند بقیه کارگران محاسبه خواهد شد.

حقوق کارگر

سنوات و پایه سنوات چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تفاوت سنوات و پایه سنوات در این است که سنوات حتی به کارگرانی که تنها دارای سابقه یک روز فعالیت در یک کارگاه هستند هم تعلق می گیرد. در این شرایط کارفرمایان موظف هستند تا متناسب با مقدار کارکرد افراد در این بازه زمانی کم هم بر اساس قانون ، سنوات را محاسبه نموده و به آنان پرداخت کنند.

مطلب مرتبط | عیدی و پاداش پایان سال کارگر

وکیل اداره کار

شما می توانید در ارتباط با هریک از حقوق و مزایایی که در قانون برای کارگران و کارفرمایان پیش بینی شده است پس از تماس با وکیل متخصص اداره کار ، اطلاعات جامع تری کسب نمایید.

بیشتر مطالعه کنید

مشاوره دعاوی ملکی
روزهای اداری(8 تا 21)