دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار

دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار ، کد ابلاغیه وزارت کار ، مشاهده دادنامه اداره کار

آشنایی با نحوه دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار

روابط کارگر و کارفرما همیشه پر از فراز و نشیب است. گاه می‌توان این اختلافات را با سازش حل‌وفصل کرد. اما برخی مواقع تنها راه چاره کمک‌گرفتن از مراجع ذی‌صلاحی مانند اداره کار است. در این صورت طرف دعوا با مراجعه به اداره کار شکایت‌نامه‌ای را تنظیم میکند. در حقیقت وی میتواند با ورود به سامانه جامع روابط کار این مسیر را طی نماید. با طرح شکایت و بمنظور رسیدگی به آن ، ابلاغیه اداره کار برای طرف مقابل ارسال می‌شود. کارفرما و کارگر نیز با مشاهده ابلاغیه اداره کار در جریان امر قرار میگیرند.

 

نحوه دریافت ابلاغیه اداره کار

نحوه دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار

مطلب مفید | آموزش تصویری ثبت اجرای احکام اداره کار

برای رسیدگی به چنین مشکلاتی هر دو طرف دعوا نیازمند کمک‌ گرفتن از وکلای خبره و حرفه‌ای هستند. وکلایی که علاوه بر امور حقوقی ، با نحوه دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار و مشاهده دادنامه اداره کار و دریافت کد ابلاغیه اداره کار و …. آشنایی دارند. لذا آنها میتوانند موکلین خود را به هدف شان برسانند.

اگر شما هم دچار چنین مشکلاتی شده‌اید، می‌توانید در مورد تجربه و تخصص وکیل اداره کار در گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری امیدوار باشید. فراموش نکنید بسیاری از افراد تصور میکنند میتوانند خودشان بدون کمک از وکیل این مسیر را با موفقیت به سرانجام برسانند .اما متاسفانه پس از ماهها تلاش و با حضور در جلسه رسیدگی ، نمیتوانند دفاع موثری از حقوق خود به عمل اورند.

اکنون با ما باشید تا بطور مختصر با برخی نکات مهم در این زمینه آشنا شوید.

اخراج بی‌دلیل کارگر می‌تواند منجر به شکایت شود

اخراج بی‌دلیل کارگر می‌تواند منجر به شکایت شود

از شکایت تا دریافت ابلاغیه سامانه جامع روابط کار

همان‌گونه که گفتیم گاه کارفرمایان حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند. حتی برخی مواقع آن‌ها را بدون هیچ دلیلی اخراج می‌کنند. در چنین مواقعی که اغلب سازش نمی‌تواند راه چاره باشد. کارگران برای دریافت حق خود مجبور به شکایت کردن هستند. کارگران در صورت نیاز می‌توانند به اداره کار بروند. یا اینکه از طریق سامانه جامع روابط کار شکایت خود را تنظیم کنند. زمانی که شکوائیه توسط این اداره تحویل گرفته شد، ابلاغیه اداره کار برای هر دو طرف دعوا ارسال و زمان رسیدگی تعیین می‌شود.

خانی

مطلب مفید | نحوه مشاهده دعوتنامه حضور در جلسه رسیدگی اداره کار

هر دو طرف لازم است تا مدارک و مستندات را به‌همراه داشته و در صورت نیاز با کمک وکیل خود در جلسه حضور پیدا کنند. البته بد نیست بدانید که هیئت‌هایی برای رسیدگی به این‌گونه موارد در نظر گرفته شده‌اند‌. تعداد این هیئت‌های حل اختلاف در هر استان باتوجه‌به جمعیت آن از یک تا چند هیئت متفاوت است.

با قوانین مربوط به اداره کار آشنا شوید

با قوانین مربوط به اداره کار آشنا شوید

از تنظیم دادخواست تا نحوه ابلاغ

برای تنظیم دادخواست لازم است تا شاکی دادخواست خود را به‌صورت کتبی و با زبان فارسی تنظیم کند. این شکوائیه‌ها اغلب روی برگه مخصوص تقریر می‌شوند که به‌صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد. بر اساس ماده ۳۴ قانون، آنچه به‌عنوان ابلاغیه اداره کار به دست خواهان و خوانده می‌رسد، نسخه‌ای از دادخواست به‌همراه ضمائمی است که فرد شاکی آن‌ها را تنظیم کرده است.

بر اساس ماده ۳۵ درصورتی‌که امکان ابلاغ حضوری وجود داشته باشد، این شکوائیه به‌صورت کتبی و توسط مأمور ابلاغ به دست طرفین خواهد رسید. البته لازم به ذکر است که امروزه همه موارد به‌صورت آنلاین و از طریق سامانه انجام می‌شود.ابلاغیه همراه با کد یک‌بارمصرف به‌صورت حضوری توسط یکی از مأموران به دست کارفرما می‌رسد.

ابلاغیه را پیگیری کنید

ابلاغیه اداره کار که برای طرفین دعوا ارسال می‌شود، حاوی مشخصات دو طرف و علتی است که باعث شکایت کارگر از کارفرما شده است. علاوه بر این موارد، تاریخ و ساعت جلسه و نشانی محلی که جلسه در آن برگزار می‌شود نیز ذکر شده است. در کنار این اطلاعات هیئت بررسی و رسیدگی نیز معرفی خواهند شد.

مطلب مفید | ورود به سامانه ثنا و ابلاغ

با همه این موارد برای پیگیری دادخواست چه باید کرد؟ شاکی باید دادخواست خود را در سامانه‌ای تحت عنوان سامانه جامع روابط کار ثبت کند. پیگیری شکوائیه نیز از طریق همین سامانه انجام خواهد شد‌. باید بدانید زمانی که درخواست شما در سامانه ثبت شد، کد ابلاغیه وزارت کار به‌عنوان کد پیگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد. این کد در یک برگه به‌عنوان رمز یک‌بارمصرف به شما داده خواهد شد.

پیگیری پرونده تنها از طریق سامانه امکان‌پذیر است

پیگیری ابلاغیه از طریق سامانه جامع روابط کار امکان‌پذیر است

چگونه می‌توان ابلاغیه را در سامانه مشاهده و کد ابلاغیه وزارت کار را دریافت کرد

برای اینکه بتوانید دادخواست یا زمان تشکیل جلسه، صدور دادنامه یا عدم آن را دریافت کنید، از طریق همین کد باید وارد سامانه شوید. درصورتی‌که قصد مشاهده دادنامه اداره کار را داشتید، پس از ورود به سامانه باید به قسمتی به نام کارپوشه مراجعه کنید و بخش موردنظر را بررسی کنید‌.

اگر کارفرما هستید  برای مشاهده دادنامه اداره کار، باید با کمک کد وارد شوید. اما چنانچه موفق به دریافت کد نشدید، می‌توانید کد ملی خود را به‌عنوان شناسه کاربر وارد کنید و با واردکردن رمز عبور خود وارد شده و ابلاغیه موردنظر را مشاهده کنید. البته این در صورتی است که سابق‌ براین در سامانه ثبت‌نام کرده باشید. توجه کنید که به‌عنوان کارفرما لازم است حتماً در این سامانه عضو شوید. اما اگر در سامانه عضو نشوید، این بدان معنا نیست که شکایت پیگیری نخواهد شد.

با وکیل اداره کار مشورت کنید

اگر شما کارگری هستید که حقتان ضایع شده است یا کارفرمایی هستید که از شما شکایت کرده‌اند، حتماً لازم است از طریق قانون پرونده خود را پیگیری کنید. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که به‌تنهایی نمی‌توانید با اتکا به پیچیدگی‌های قوانین از خود دفاع کنید.

پس از دریافت ابلاغیه اداره کار بهتر است با یک وکیل خبره مانند وکلای گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری مشورت کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که می‌توانید پیروز این پرونده باشید. گروه ملکی اداری در امور حقوقی مربوط به کسب‌وکار تجربه بسیار زیادی دارد و در این امر پیشرو است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این گروه ، بررسی بیشتری داشته باشید.

حتماً با یک وکیل مشورت کنید

حتماً با یک وکیل در مورد کد ابلاغیه وزارت کار مشورت کنید

کلام پایانی

کارگران اگر نتوانند حقوق خود را از طریق صلح و سازش به دست آورند، می‌توانند به اداره کار مراجعه کنند . یا با تنظیم شکایت و ثبت در سامانه بدنبال حق تضییع‌شده خود باشند. پس از طی مراحل قانونی ابلاغیه اداره کار همراه با یک برگه که کد یک‌بارمصرف در آن ذکر شده، به دست کارفرما می‌رسد. این برگه از طریق مأمور ابلاغ به کارفرما ابلاغ میگردد. اما باقی مراحل به‌صورت آنلاین انجام می‌شوند.

در صورت برخورد با چنین پرونده‌هایی لازم است با مراجعه به وکلایی که در این زمینه تجربه کافی دارند، برد خود را تضمین کنید. فراموش نکنید قوانین مربوط به کسب‌وکار عمر زیادی ندارند. لذا افراد بسیار کمی بر این موارد تسلط دارند. عمده فعالیت گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری درزمینه حقوق کار اعم از حقوق کارفرما یا کارگر و انعقاد قراردادها است. لطفاً قبل از هر اقدامی با وکلای این گروه مشورت کنید.

بیشتر مطالعه کنید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up