شماره وکیل طلاق و آشنایی با شرایط طلاق

با سلام.
کاربر گرامی برای برقراری ارتباط با مشاور حقوقی در امور دعاوی خانواده ، از ساعت 8 صبح تا 8 عصر با شماره 09125453894 تماس بگیرید.

آشنایی با شرایط طلاق و شماره وکیل طلاق

شرایط طلاق و آشنایی با وکیل طلاق

شرایط طلاق و آشنایی با وکیل طلاق

اگرچه هنوز نگاه مثبتی به طلاق وجود ندارد؛ اما در برخی مواقع تنها راه نجات زوجین از یک زندگی بی‌ثمر و آسیب‌زننده طلاق است. امروزه باتوجه‌ به افزایش اختلافات بین زوجین، آمار درخواست طلاق در کشور ما نیز افزایش یافته است. همین امر موجب شده تا بسیاری از زوجین به دنبال شماره وکیل طلاق باشند.

مطلب مرتبط | وکیل اجرای درخواست طلاق

در متن آشنایی با شرایط طلاق و شماره وکیل طلاق قصد داریم شما را به‌طورکامل با تمامی مباحث مربوط به طلاق آشنا کنیم. در انتهای متن نیز به بررسی ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق مجرب می‌پردازیم. اگر در این زمینه کنجکاو هستید یا قصد دارید یک وکیل طلاق انتخاب کنید، با ما همراه باشید.

وظایف وکیل طلاق

وظایف وکیل طلاق

وظایف وکیل طلاق

مهم‌ترین نکته‌ای که پیش از انتخاب یک وکیل طلاق باید به آن توجه کنید، تجربه وی در پیروزی پرونده‌های مربوط به طلاق است. پیش از بحث طلاق، بسیاری از زوجین می‌توانند با استفاده از مشاوران خانواده نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کرده و دوباره زندگی خود را آغاز کنند؛ اما در بعضی موارد چنین راهکارهایی امکان‌پذیر نیست و افراد تصمیم به جدایی می‌گیرند.

در همین شرایط، اهمیت استفاده از وکیل طلاق مشخص خواهد شد. وکیل طلاق می‌تواند با استفاده از دانش و تجربه خود درزمینه پرونده‌های حقوقی خانواده، سرعت رسیدگی به امور را افزایش داده و کلیه مراحل مربوط به ثبت طلاق را تسهیل کند. به وکیل خانواده‌ای که درزمینه طلاق تجربه زیادی داشته باشد، وکیل طلاق می‌گویند.

تماس با شماره وکیل طلاق غیابی

در ادامه آشنایی با شرایط طلاق و شماره وکیل طلاق باید گفت که در طلاق غیابی زوجه می‌تواند بدون حضور شوهر خود نسبت به ارائه درخواست طلاق اقدام کند. این نوع طلاق تنها در شرایطی ممکن خواهد بود که زوجه بتواند ثابت کند به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند در کنار همسر خود زندگی کند. به‌طبع ثابت کردن چنین موردی آن هم توسط زوجه‌ای که به‌علت زندگی مشترک نامناسب تحت فشارهای روحی و روانی است، بسیار دشوار خواهد بود.

مطلب مفید | وکیل طلاق در غرب تهران

یک وکیل طلاق می‌تواند به تمامی این مشکلات پایان دهد. وکیل طلاق در چنین شرایطی باید نسبت به طلاق عسر و حرج اقدام کند. با ثابت کردن عسر و حرج می‌تواند رسیدگی پرونده را سرعت بخشید. ازجمله مواردی که وکیل طلاق می‌تواند برای اثبات عسر و حرج استفاده کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غیب مرد برای مدت‌زمانی طولانی
  • ارائه اسناد مربوط به مفقودالاثر بودن مرد
  • ارائه اسناد مربوط به اعتیاد مرد
  • ارائه اسناد مربوط به حبس زوج
  • ارائه اسناد مربوط به ضرب و شتم زوجه توسط زوج
  • ارائه اسناد پزشکی نشان‌دهنده ابتلا به بیماری‌های لاعلاج یا صعب‌العلاج
  • ارائه اسناد مربوط به مشکلات روانی مرد

اگرچه موارد گفته‌شده طیف‌های مختلفی از دلایل طلاق زوجه را در برمی‌گیرند؛ اما معمولاً اثبات این موارد به مدت‌زمان زیادی دارد. وکیل طلاق می‌تواند با استفاده از راهکارهای حقوقی که با آن‌ها آشنا است، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شکل کاملاً قانونی، دلایل اثبات موارد فوق را ارائه دهد. موضوع بعدی ما در بحث آشنایی با شرایط طلاق و شماره وکیل طلاق، طلاق به‌علت عدم پرداخت نفقه است.

طلاق به‌علت عدم پرداخت نفقه

طلاق بعلت نپرداختن نفقه

طلاق بعلت نپرداختن نفقه

پرداخت نفقه یکی از مواردی به‌شمار مي‌آيد که بسیاری از بانوان با مسائل حقوقی مربوط به آن آشنایی ندارند. درصورتی‌که مرد نفقه همسر خود را به میزان لازم پرداخت نکند، زوجه می‌تواند جهت درخواست طلاق به دادگاه مراجعه کند؛ البته باید بدین نکته اشاره کنیم که طلاق به‌علت عدم پرداخت نفقه شرایط متنوعی را در برمی‌گیرد؛ برای مثال ممکن است زوج به‌هیچ‌وجه توانایی مالی پرداخت نفقه را نداشته باشد.

زوجه حتی درصورتی‌که مرد توانایی مالی پرداخت نفقه را نداشته باشد نیز می‌تواند نسبت به ارائه درخواست طلاق اقدام کند. در شرایطی که مرد توانایی پرداخت نفقه را داشت باشد؛ ولی به‌عمد از پرداخت نفقه خودداری کند، دادگاه معمولاً این اجازه را به زوجه خواهد داد که از همسر خود به شکل قانونی جدا شود.

طلاق بدلیل مفقودالاثر بودن مرد یا غیبت طولانی‌ مدت

یکی دیگر از مواردی که زوجه می‌تواند با استفاده از آن نسبت به طلاق از همسر خود اقدام کند، بحث مفقودالاثر (غیبت طولانی‌مدت) شوهر است. به‌طورمعمول زمانی زوجه می‌تواند جهت طلاق اقدام کند که بیش از چهار سال از آخرین حضور شوهر گذشته باشد.

اثبات چنین امری نیز به‌صورت فردی معمولاً بسیار دشوار خواهد بود و بهترین روش، پیدا کردن شماره وکیل طلاق و تماس با یک مؤسسه حقوقی معتبر است. اگر درزمینه مباحث حقوقی طلاق نیاز به یک مشاور حقوقی دارید، می‌توانید از خدمات وب‌سایت ملکی بهره ببرید.

طلاق از سوی مرد

طلاق از طرف مرد

طلاق از طرف مرد

همان‌طور که شرایط مختلفی برای طلاق زوجه از زوج پیش‌بینی شده است، در شرایط مختلفی نیز زوج می‌تواند از زوجه طلاق بگیرد. در قانون اسلامی کشور ایران، حق طلاق به مرد داده شده است؛ به همین دلیل معمولاً پرونده‌هایی که از سوی مردان ارائه خواهند شد، پیشرفت سریع‌تری دارند.

بر طبق قانون مدنی ، در هر زمانی درخواست طلاق از طرف مرد میتواند مطرح شود. به‌شرط اینکه کلیه حقوق مربوط به زوجه را بپردازند. ازجمله این حقوق می‌توان به حق مهریه اشاره کرد. مهریه مبحثی است که با ذکر نام طلاق، به ذهن بسیاری از افراد خطور خواهد کرد. کلیه مردان متأهل موظف هستند تمامی مبلغ و مفاد مهریه را به شکل تمام و کمال بپردازند؛ البته زوجه می‌تواند بخشی از مهریه را بر مرد ببخشد. سایر حقوقی که مرد باید در هنگام طلاق آن‌ها را بپردازد، عبارت‌اند از:

  • نفقه
  • اجرت‌المثل
  • نحله

هر یک از این موارد دارای مباحث حقوقی مربوط به خود هستند. طبیعتاً بسیاری از زوج‌ها با چنین مسائل پیچیده حقوقی شناختی ندارد؛ به همین دلیل نمی‌توانند در دادگاه خانواده از خود دفاع کنند. اهمیت دریافت شماره وکیل طلاق و استفاده از مشاوران حقوقی همین‌جا مشخص خواهد شد. یک مشاور حقوقی به شما کمک خواهد کرد تا در زمان برگزاری دادگاه و با ارائه اسناد و دلایل مختلف، میزان مبلغ موارد گفته‌شده را کاهش دهید.

مشکلات حین طلاق

طلاق یک امر پیچیده حقوقی است و به همین دلیل ممکن است در طی رسیدگی به پرونده‌های مربوطه با مشکلات مختلفی روبه‌رو شوید؛ برای مثال مبحث حضانت فرزندان ازجمله موضوعاتی است که معمولاً موجب طولانی‌تر شدن رسیدگی به پرونده‌های طلاق خواهد شد. وکیل طلاق در این زمینه نیز می‌تواند به کمک شما بیاید و با ارائه راهکارهای مناسب، احتمال دریافت حضانت فرزندان افزایش پیدا کند.

جهیزیه نیز ازجمله مباحثی است که معمولاً در هنگام طلاق باید به آن دقت کرد. بسیاری از زوجه‌ها قصد دارند که پس از طلاق جهیزیه خود را به‌طورکامل پس بگیرند. این امر نیز باید باتوجه‌به نظر دادگاه و به‌صورت کاملاً قانونی صورت گیرد تا مشکلی در روند رسیدگی به پرونده به وجود نیاید.

یک وکیل طلاق مجرب باید با کلیه قوانین مربوط به مباحث خانوادگی آشنا باشد تا از مشکلاتی که ممکن است در روند رسیدگی به پرونده ایجاد شوند، جلوگیری کند. پیش از انتخاب شماره وکیل طلاق بهتر است سابقه وی را بررسی کنید و آماری از پرونده‌هایی که او مسئولیت آن‌ها را برعهده داشته است، به دست بیاورید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا با مقایسه چند وکیل مختلف، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بهترین روش انتخاب وکیل طلاق

پرونده‌های طلاق ازجمله دشوارترین پرونده‌های حقوقی به‌شمار می‌آیند و رسیدگی به آن‌ها ممکن است زمان بسیار زیادی را از شما بگیرد. باتوجه‌به اینکه وکلای طلاق در این زمینه تجارب زیادی کسب کرده‌اند و با کلیه مباحث حقوقی طلاق آشنا هستند، بهترین گزینه برای شما، استفاده از شماره وکیل طلاق و تماس با چنین افرادی خواهد بود.

هزینه مربوط به مشاوره حقوقی مبحث طلاق به نوع پرونده و همچنین تجربه وکیل بستگی خواهد داشت؛ البته باتوجه‌به اینکه استفاده از مشاوران حقوقی همواره موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده خواهد شد، می‌توان هزینه انجام این کار را واقعاً مناسب دانست.

وکیل طلاقی که انتخاب می‌کنید باید علاوه بر آشنایی با مباحث طلاق، به شما راهنمایی‌های لازم در این زمینه را ارائه دهد. فراموش نکنید که وکیل شما به‌عنوان یک نماینده از سوی شما در دادگاه حضور خواهد یافت و به همین دلیل بهتر است کلیه جزئیات پرونده را با وی در میان بگذارید. هرچه دانش وکیل از این جزئیات بیشتر باشد، امکان بررسی راهکارهای مختلف جهت پیروزی در پرونده افزایش خواهد یافت.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با کلیه مباحث مربوط به وکیل طلاق و همچنین پیدا کردن شماره وکیل طلاق آشنا کنیم. همان‌طور که گفته شد، استفاده از بهترین وکیل طلاق باعث خواهد شد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته خود برسید و پرونده به بهترین شکل ممکن خاتمه یابد.

گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با استفاده از وکلا و کارشناسان حقوقی مجرب ، مفتخر است شما را در کلیه مباحث مربوط به بحث طلاق ، اخذ مهریه، حضانت فرزند و … همراهی کند. تجارب بالای کارشناسان ما و آشنایی آنان با انواع دعاوی قانون مدنی و قوانین کیفری و حقوقی موجب شده تا این مجموعه همواره در خدمت تعداد بیشماری ازهموطنان گرامی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up