وکیل الزام به تفکیک ملک

با سلام.
کاربر گرامی لطفاً برای بهره مندی از خدمات وکالت و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از ساعت 9 صبح تا 8 شب با شماره 09306977305 تماس بگیرید.

وکیل الزام به تفکیک ملک

وکیل برای الزام به تفکیک ملک

اقدامات حقوقی توسط وکیل الزام به تفکیک ملک

شاید شما نیز تاکنون با پرونده‌های حقوقی روبه‌رو شده باشید که در آن مالکان با یکدیگر برای تقسیم یک ملک به توافق لازم نمی‌رسند. در این صورت باید برای حل این اختلاف به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کرد . مراجعی که بر اساس قانون باید به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

مطلب مفید | الزام به تنظیم سند رسمی ملک مشاع

در اینگونه پرونده‌ها بخاطر پیچیده بودن قوانین لازم است تا از کمک یک وکیل الزام به تفکیک ملک استفاده کنید تا با سرعت بیشتری به نتیجه برسید.

البته اگر نمی‌دانید که از کجا می‌توانید سراغ یک وکیل خبره و حرفه‌ای را بگیرید تا مطمئن باشید که پرونده به نفع شما تمام خواهد شد، جای نگرانی نیست. گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری در کنار شما است. وکلای ما می‌توانند به شما اطمینان دهند که همه‌ اقدامات متناسب با شرایط شما پیش خواهد رفت.

کمک از وکیل الزام به تفکیک ملک در موارد نیاز

وکیل الزام به تفکیک ملک

گاه اتفاق می‌افتد که به هر دلیلی یک ملک دارای چندین مالک است . هرکدام از این مالکان تمایل دارند که سهم خود را از ملک موردنظر دریافت کنند. در این صورت لازم است تا برای تقسیم به حق و عادلانه به مراجع ذی‌صلاح مراجعه نمایند.

مطلب مفید | وکیل الزام به تنظیم سند ملک بازداشتی

درخواست آنها از مراجع مورد بحث کمک برای تفکیک ملک است. هدف آن است که هیچ حقی تضییع نشود. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که منظور از تفکیک ملک تقسیم یک مال غیرمنقول به بخش‌های کوچک و تنظیم سند هر بخش به نام یکی از مالکان است.

مطلب مفید | هزینه افراز ملک مشاع

در بسیاری از موارد ، تفکیک اموال می‌تواند با توافق نهایی طرفین انجام شود. ولی در برخی موارد یکی از مالکان حاضر به همکاری نیست. در چنین مواردی فرد شاکی لازم است تا با مراجعه به دادگاه پرونده‌ای را تحت عنوان دعوای تفکیک ملک به جریان بیندازد .

به‌این‌ترتیب ملک به‌صورت عادلانه در میان صاحبان ملک تقسیم میشود. آنچه را در این زمینه نمی‌توان نادیده گرفت این مطلب است که در این گونه پرونده‌ها هرگز بدون کمک‌گرفتن از وکیل الزام به تفکیک ملک نمی‌توانید براحتی به حق خود دست پیدا کنید.

وکیل از چه مسیری اقدام حقوقی برای تفکیک انجام میدهد؟

دعوای تفکیک ملک یکی از انواع دعاوی حقوقی است . فرایند پیگیری این نوع دعاوی، با پرونده‌های کیفری کمی متفاوت است. در این پرونده‌ها گام اول این است که با ارسال یک تقاضانامه از دفترخانه اسناد رسمی بخواهید تا اسناد ملک را تفکیک و هر سهم را به نام مالک ثبت کند. این تقاضانامه به مقصد اداره ثبت‌اسناد رسمی فرستاده می‌شود.

مطلب مفید | وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

زمانی که تقاضانامه شما به اداره ثبت رسید، پس از بررسی‌های لازم مساحت کل ملک و قطعات تفکیکی در قالب یک صورت‌جلسه تنظیم می‌شود و پس از ارسال مجدد به اداره ثبت، برای هر مالک سندی مجزا صادر خواهد شد.

زمانی اداره ثبت به بررسی موارد خواسته شده اقدام می‌کند که ملکی که برای آن اقدام به تفکیک سند کرده‌اید سابقه ثبتی داشته باشد تا بتوان آن را تفکیک کرد.  بهتر است قبل از هر اقدامی با یک وکیل الزام به تفکیک ملک مشورت کنید.

برای تفکیک ملک ، دادگاه برویم با اداره ثبت؟

وکیل الزام به تفکیک ملک

همانطور که پیش‌ازاین نیز متذکر شدیم، این دعوا حقوقی است و بر اساس آنچه در ماده 150 قانون ثبت ذکر شده است، برای حل اینگونه دعاوی نیازی نیست تا به دادگاه مراجعه کنید. این پرونده‌ها توسط اداره ثبتی پیگیری می‌شود که ملک در حوزه استحفاظی آن قرار دارد. ارجاع به اداره ثبت زمانی انجام می‌شود که ملک موردنظر دارای سابقه ثبتی باشد.

بااین‌وجود باید بدانید تنها زمانی لازم است برای تفکیک ملک اقدام به دعوای الزام به تفکیک کنید که یا مالکان با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند یا یکی از ادارات مربوطه مانند شهرداری، بنیاد مسکن یا جهاد کشاورزی مانع از ثبت سند یا تفکیک آن شود. در این صورت یکی از طرفین دعوا این ادارات بوده و سمت دیگر مالکان ملک قرار خواهند گرفت.

چه مدارکی موردنیاز است؟

البته درصورتی‌که برای حل پرونده از وکیل الزام به تفکیک ملک کمک بگیرید، می‌توانید مطمئن باشید که همه‌ اقدامات شما در زمان معین انجام خواهد شد. اما باید بدانید که لازم است حتماً این مدارک را نیز پیش از هر اقدامی فراهم کنید تا روند پیگیری پرونده تسریع شود:

  • کپی برابر اصل سند مالکیت
  • تصویر برابر اصل واحدهای ثبتی
  • مدارک شناسایی فرد شاکی همراه با کارت‌بانکی یا وکالت‌نامه‌ای که نشان دهد وکیل شما پیگیر این مطلب است.
  • درصورتی‌که کپی برابر اصل سند را به همراه ندارید باید یا شماره پرونده استنادی را به همراه خود ببرید . یا اینکه درخواست استعلام و درخواست جلب نظر کارشناس را ارائه دهید یا بتوانید با مدارکی متقن نبود این مدارک را توجیه کنید.

چرا از وکیل باید کمک بگیرید؟

قانون پر از پیچیدگی‌های مخصوص به خود است که جز با صرف وقت بسیار زیاد و کسب تجربه نمی‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. حتی این ناآگاهی می‌تواند به ضرر شما تمام شود.‎‎ در نتیجه لازم است از کسی کمک بخواهید که مطمئن باشید دانش و تجربه‌ لازم را دارد. و می‌تواند بسهولت این امور را حل‌وفصل کرده و شما را از مشکلی که در آن گرفتار شده‎‌اید نجات دهد.

مطلب مفید | نمونه رای اثبات مالکیت

وکیل الزام به تفکیک ملک بواسطه سال‌ها تجربه و تحصیل در زمینه رشته حقوق می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند . وی می‌داند که در ادامه مسیر با چه مواردی روبرو خواهد شد؛ در نتیجه تلاش می‌کند تا با پیش‌بینی این موارد برای حل آن‌ها نیز آماده باشد.

هرگز بدون مشورت با یک وکیل خبره برای انجام امور حقوقی خود اقدام نکنید و مطمئن باشید که مطابق قانون پیش می‌روید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

کلام پایانی

اموال غیرمنقول گاه دارای مالکین متعددی است. ممکن است به هر دلیل بخواهید املاک خود را به قطعات کوچک‌تر تبدیل کنید . در این مورد تنها راه‌حل ،  مراجعه به اداره ثبت است.

برای این کار بهتر است حتماً از وکیل الزام به تفکیک ملک  کمک بخواهید. گروه حقوقی تخصصی ملکی اداری با کمک متخصصان خبره در این زمینه آماده همکاری با شما است.

مطلب مفید | موانع الزام به تنظیم سند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up